Kandydaci na lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Glukoza
Posty: 39
Rejestracja: 7 lis 2008, o 15:54

Kandydaci na lekarski

Post autor: Glukoza »

Witam wszystkich kandydatów na kierunek lekarski na UJ widziałam podobne wątki dotyczące innych uczelni, a tutaj takie pustki, więc pomyślałam, żeby zapoczątkować integrację potencjalnych studentów napiszcie coś o sobie, możemy się wspierać podczas rekrutacji i zawrzeć pierwsze znajomości. Zapraszam do rozmowy
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Kromka »

To ja się przywitam Bardzo mi miło
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: vanille »

Hej, mi też miło Ja mam na początek takie pytanie: gdzie zamierzacie mieszkać w razie dostania się do Krakowa? Akademik, mieszkanie, czy u rodzinki? Ja myślałam początkowo o akademiku, wiadomo - cena korzystna itp, ale teraz mi się zmieniło i chyba jednak zdecyduje się na mieszkanie. Koszt ok. 100zł większy, a komfort jednak bez porównania
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Kromka »

Ja też raczej myślę o mieszkaniu, konkretnie o jednoosobowym pokoju w (spokojnym) mieszkaniu studenckim, jako że nikt ze znajomych się tam raczej nie wybiera, a mieszkanie w pokoju z kimś obcym chyba jednak naruszałoby moją prywatność w sposób dość istotny. Może być mały, ale własny Problem jest tylko taki, że takich ofert jest jak na lekarstwo jak zdążyłam się zorientować na kilku stronach z ogłoszeniami o pokojach do wynajęcia. Poza tym jestem uczulona na roztocza i potrzebuję raczej czystej przestrzeni życiowej, a o to znacznie łatwiej w mieszkaniu niż w akademiku Oby było mnie (a właściwie moich rodziców ) stać na to.
Awatar użytkownika
Glukoza
Posty: 39
Rejestracja: 7 lis 2008, o 15:54

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Glukoza »

Ja też odrzuciłam akademik już na początku, ale tak jak Kromka zorientowałam się, że atrakcyjnych miejsc w mieszkaniach studenckich jest jak na lekarstwo powoli nękam już niektórych właścicieli mieszkań e-mailami, ale odzew jest znikomy jestem otwarta na propozycje wspólnego zamieszkania. Najbardziej się obawiam, że trafię przez przypadek na studentów imprezowiczów, a ja raczej wolę siedzieć z książką w domu
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: vanille »

Ja już też się powoli rozglądam, znalazłam całkiem fajną ofertę, blisko centrum i 440zł/miesiąc (co jest niewielką kwotą jak na lokalizację i warunki). W jednym pokoju mieszka studentka farmacji, drugi jest 2osobowy. Będę się jeszcze rozglądać za jakąś ofertą z pokojem 1osobowym, wiadomo, lepszy komfort, ale jakby ktoś był zainteresowany ofertą dzielenia pokoju to zapraszam po więcej informacji
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Kromka »

To może trzeba będzie stworzyć mieszkanie studentek i studentów medycyny CMUJ?
Ostatnio zmieniony 4 lip 2010, o 12:26 przez Kromka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Glukoza
Posty: 39
Rejestracja: 7 lis 2008, o 15:54

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Glukoza »

Jestem otwarta na propozycje, w grupie raźniej
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Kromka »

To każda coś szuka, a jak znajdzie coś do podziału to niech da znać W kupie siła A tak w ogóle to CMUJ to Wasz wymarzony wybór? Na jakie uczelnie jeszcze składałyście?
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: vanille »

Jak dla mnie to wymarzony wybór Składam jeszcze na farmę do Wrocławia, lek w Poznaniu i Białymstoku
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Kromka »

Ja poszłam tylko w lek Kraków, Poznań, Lublin, Katowice. Ale oczywiście UJ najbardziej by mi odpowiadał.
Awatar użytkownika
karolyfer
Posty: 130
Rejestracja: 3 cze 2010, o 11:54

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: karolyfer »

Ja kandyduję tam gdzie Kromka Ale głównie rozmyślam nad Katowicami (najbliżej) i Krakowem (blisko i lubię to miasto). Jeśli dostałbym się z I listy na UJ i ŚUM to pozostaje mi tylko jakieś 8-10 dni na podjęcie decyzji
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: vanille »

Decyzja jest prosta - UJ
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości