Farmacja Gumed 2010

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
asdfghjkl
Posty: 22
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:13

Farmacja Gumed 2010

Post autor: asdfghjkl »

Jeśli wybieracie się na Gumed na Farmacje w tym roku i macie jakies pytania piszcie smialo
Margaretta6941
Posty: 55
Rejestracja: 29 sie 2009, o 12:59

Re: Farmacja Gumed 2010

Post autor: Margaretta6941 »

Ja się wybieram. Marzę o medycynie, ale że może być ciężko z dostaniem się, składam także na farmację.
Na którym roku jesteś? Chciałabym się zapytać, czy jesteś zadowolony z kierunku? Chciałam się zapytać o to, czy dużo jest nauki, trudne egzaminy? I jaka jest możliwość pracy po skończeniu farmacji na GUMedzie. Jeszcze waham się pomiędzy tym kierunkiem a analityką medyczną. Nie wiem, który jest lepszy?
Strasznie ciężko jest wybrać, bo nie wiem czy mój wybór okaże się dobry.
Na farmacji ciężko jest sobie poradzić?
Margaretta6941
Posty: 55
Rejestracja: 29 sie 2009, o 12:59

Re: Farmacja Gumed 2010

Post autor: Margaretta6941 »

I jeszcze: czy możliwe jest przeniesienie się po pierwszym roku na inny kierunek? I czy po farmacji są jakieś specjalizacje? Chodzi mi o to, czy absolwent takiego kierunku będzie pracował tylko w aptece czy możliwe jest, że znajdzie pracę gdzieś indziej?
Bardzo lubię chemię. Przez pewien czas zastanawiałam się, czy nie iść po prostu na chemię na PG. I czy pod tym względem, pod względem chemii, farmacja jest ciekawym kierunkiem?
asdfghjkl
Posty: 22
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:13

Re: Farmacja Gumed 2010

Post autor: asdfghjkl »

własnie skonczylam 1 rok, jestem bardzo zadowolona:)
egzaminy na 1 roku to pikuś , wszystko da się spokojnie zdać bez problemu z dobrą oceną
giełdy górą:P na 100% farmacja lepsza jesli chodzi o prace niz analityka ,
wiecej mozliwosci , lepsze zarobki ,
nie trzeba pracowac w aptece, mozna takze w firmach farmaceutycznych , badania nad lekiem itp., ogolne jest wiele mozliwosci
Chemia na roku to takie liceum na 1 roku bardziej ma sie doczynienia z botaniką, ale chemia byla spoko, cwiczenia itp.
Na 2 roku jest znacznie wiecej chemii i znacznie trudniej czasu mniej itp,

Jesli chcesz cos z chemią to farmacja albo politechnika
medycyna jak medycyna duzo lat studiowania a na specjalizacje trudno sie dostac, chyba lepiej juz stomatologia
coco_56
Posty: 10
Rejestracja: 9 sie 2009, o 16:15

Re: Farmacja Gumed 2010

Post autor: coco_56 »

Ja chcialam zapytac o matematyke na I roku,czy jest bardzo trudna i czy trzeba nad nia sporo posiedziec,czy tez w miare prosto mozna zaliczyc nie bedac wczesniej w klasie mat-fiz? Czy zajecia na farmacji odbywaja sie w jednym miejscu,czy trzeba jezdzic po calym Trojmiescie?
PS: Mam pytanie dotyczace stomatologii,moze masz znajomych i moze wiesz,gdzie sa zajecia dla stomatologii, glownie sa to Debinki,czy sa tez zajecia w Gdyni?
delecja
Posty: 14
Rejestracja: 6 lip 2009, o 10:38

Re: Farmacja Gumed 2010

Post autor: delecja »

Hello
Jestem teraz na 2 roku farmy na Gumedzie i 1 rok w porównaniu do 1 to pikuś:)
Rzeczywiscie bylo latwo, jak patrzę teraz z perspektywy czasu- a kumpele z 3 roku juz mi każą się bać co to będzie na 3
Z matmą i statystyką jest tak, że zależy na kogo trafisz. NIe wiem czy jeszcze Irenka Was będzie męczyć, bo jeśli nie to luz. Nam urządziła małe piekło z tą matmą i statą a pół roku miała z facetem który był ok. Ale zrobiliśmy małą szachrajkę i udało się zdać:D
Ogólnie jeśli ktoś lubi chemię to się tu odnajdzie- na 2 roku są same chemie np analityczna, fizyczna( o zgrozo, moja znienawidzona!), organiczna- właśnie mnie męczy, bo za tydzień egzamin:D no i biochemia
Jest dużo repet na 2 roku i trzeba się uczyć systematycznie, bo potem człowiek nie da rady ogarnąć wszystkiego na 3 examy-kolosy.
No- jakby co to pisać na priva:)
Ciaoo
asdfghjkl
Posty: 22
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:13

Re: Farmacja Gumed 2010

Post autor: asdfghjkl »

coco_56 pisze:Ja chcialam zapytac o matematyke na I roku,czy jest bardzo trudna i czy trzeba nad nia sporo posiedziec,czy tez w miare prosto mozna zaliczyc nie bedac wczesniej w klasie mat-fiz? Czy zajecia na farmacji odbywaja sie w jednym miejscu,czy trzeba jezdzic po calym Trojmiescie?
PS: Mam pytanie dotyczace stomatologii,moze masz znajomych i moze wiesz,gdzie sa zajecia dla stomatologii, glownie sa to Debinki,czy sa tez zajecia w Gdyni?
Na 1 roku matematyka jest bardzo łatwa, ja lubie matme wiec nie uczylam sie na zadne kolo , wystarczyło mi to co na zajeciach , są całki i granice w sumie całki nawet łatwiejsze , na 100% matme da sie zdac i nie ma co panikować , tym bardziej, że można kilka razy poprawiac. Mgr, która jest kierownikiem jest bardzo miła i pytała dziewczyny na koncu przy tablicy i sama im pomagała , zawsze można tez uzyskac pomoc od starszych , ja chetnie matme wytlumacze jak cos,

nie ma zadnego wykladowcy z matmy który był straszny, teraz ma dojsc jeszcze 1 osoba i o ile to nie jest ta nowa babka od statystyki to bedzie dobrze,
ogolnie statystyka jest gorsza wiecej teorii i takich glupot ale tez jak sie kuma cos z matmy to bez nauki da sie zdac , tylko teorie poczytac,
jedyne co to ta babka nowa od staty teraz od tego roku jest, daje trudne zadania na kolach i zle tlumaczy , ale ludzie u niej tez zdaja wiec az tak zle nie jest, jak mowie kierowniczka od matmy i staty jest swietną babką i na 100% taka dla studentow wiec no problem:)

z farmacji zajecia sa tylko w gdansku na debinkach i w glownym budynku farmy
asdfghjkl
Posty: 22
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:13

Re: Farmacja Gumed 2010

Post autor: asdfghjkl »

Ogólnie to chętnie sprzedam materiały na 1 rok farmacji jest wszysko co trzeba , notatki wyklady gieldy zeszyty itp.

Na 100% sie to przydaje i tak bedzie trzba to sobie wydrukowac a nie zawsze wszystko mozna dostac.
Ja mam wszystko co trzeba , ksiazki itp
Jesli ktos chce miec wszystko to warto kupowac od starszych rocznikow

Tak więc jak cos pisac:)
ania0022
Posty: 35
Rejestracja: 31 maja 2010, o 11:27

Re: Farmacja Gumed 2010

Post autor: ania0022 »

Kto się wybiera na farmację do Gdańska? Ile macie punktów?
Ja zalogowałam się do Warszawy i Gdańska. Mam 165 punktów
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: Farmacja Gumed 2010

Post autor: Asillith »

Ja się wybieram mam 161
lipton1990
Posty: 11
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 22:26

Re: Farmacja Gumed 2010

Post autor: lipton1990 »

Ja również wybieram się do Gdańska na farmację,poprawilem w tym roku maturę o 5% i w tym roku mam 163 pkt więc mam nadzieję ze teraz mi się uda Chciałbym was spytać czy koś z was studiuje farmę i mieszka w akademiku ? Wiem ze trzeba się sporo uczyc,więc wydaje mi się ze lepszym rozwiązaniem byłaby stancja,gdzie miałbym spokój,ale nie bardzo mam z kim mieszkac bo kolega który miał isc ze mna do Gdańska raczej się na GUMed nie dostanie. Z drugiej strony w akademiku wiecej ludzi i podejrzewam ze latwiej było by o ewentualną pomoc w nauce. Chciałbym poznać wasze opinie. A jesli ktoś z was wybiera się do Gdańska wlasnie na farmacje to mozecie napisac na gg 1842025, chętnie poznam przyszłych kolegów i koleżanki z klasy:D
bartek p
Posty: 19
Rejestracja: 2 lip 2010, o 16:26

Re: Farmacja Gumed 2010

Post autor: bartek p »

Witam wszystkich na forum. Ja też się dołączę i napiszę, że wybieram się na farmację do Gdańska. Ale na razie widzę, że nie wiele jest tu osób wybierających się do Gdańska.
Awatar użytkownika
Przemek B
Posty: 19
Rejestracja: 18 maja 2010, o 10:30

Re: Farmacja Gumed 2010

Post autor: Przemek B »

no i ja sie tam wybieram, 160 punktow, wiec mam nadzieje na ostatnia liste:D
a co do akademika, to ja wlasnie chcialbym w akademiku mieszkac, jest sie ze wszsytkim na biezaco, nowe znajomosci itd:d
[at] p - bedzie wiecej osob:) niektorzy ida na farme bo chca a inni dlatego, ze srednio maja wyjscie:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości