Rekrutacja 2010

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: attyde »

gr-louie, wydaje mi się, że nie. Może jakbyś osobiście próbowal się dowiedzieć?
kapucynek
Posty: 18
Rejestracja: 6 lip 2010, o 23:18

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: kapucynek »

Mam OGROMNY dylemat. Mam wybrać zabrze, czy łódź? O wiele blizej mam do zabrza, ale śląski z tego co zasłyszałam słynie trochę z gnębienia studentów (wiem, ze katowice, ale czy tez zabrze?). Nie mam pojęcia, co zrobić.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: attyde »

kapucynek, w Zabrzu ponoć nie gnębią, ale i Katowice są do przejścia Też składałam do Łodzi i Zabrza, jednak Łdz to mój absolutny priorytet Jeśli jedynym kryterium byłoby, czy gnębią, czy nie, to wybrałabym najbliższą uczelnię.
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: Aszyn »

Ja jestem z Wodzisławia i jeśli miałbym wybór Łódź/Zabrze to wybrałbym Zabrze.

1. Bliżej do domu wieć super sprawa - no chyba, że zależy Ci na odcieciu się od rodziny i powrotach raz na 3 miesiące. Studiowałem w Krakowie, miałem 150km do domu i jak wracałem raz na miesiąc to było dobrze.

2. Zabrze słynie z tego, że przez pierwsze 2 lata masz wszystko na miejscu, na rokietnicy. Zarąbista sprawa, bo tak na prawdę oszczędzasz mnóstwo czasu na dojazdach. Z tego co wiem w Łodzi przydałbym się teleport.

3. Zabrze trochę bezpieczniejsze.

4. Zabrze to niebo w porównaniu z Katowicami. Do pewnego momentu myślałem, że to bajki, ale jak od 3 lekarzy tam studiujących usłyszałem, że nie ujrzysz nawet egzaminu, a może i pierwszego kolokwium, to uwierzyłem. Na serio Zabrze jest prostudent. Katowice anty.

Z tego wszystkiego wynika, że jakbym się dostał do Zabrza to tam idę, a tak to Łódź jak się uda, w najgorszym wypadku Olsztyn.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: attyde »

Aszyn, do Łodzi uda Ci się w następnej liście
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: Aszyn »

Staram się podejść do tego na luzie, choć mam takie mini ciśnienie na Łódź (wole dojeżdżać pociągiem 4h niż 11.5h do Olsztyna )

Wiem, że lista w Łodzi na zapas zrobiona jest na większa liczbę osób tak więc wierzę w cudowne rozproszenie osób zakwalifikowanych po innych uczelniach Polski :p
Waat
Posty: 49
Rejestracja: 6 maja 2010, o 11:07

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: Waat »

"przy składaniu dokumentów otrzymają Państwo skierowanie do lekarza medycyny pracy"


I ten papierek podpisany od lekarza tez musze dostarczyc do uczelni w okreslonym terminie?
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: attyde »

Waat, wydaje mi się, że termin będzie dłuższy niż do 13, skoro dopiero na miejscu dają skierowanie. Ale nie wiadomo, możesz zadzwonić
Aszyn, świetnie rozumiem. Do Łodzi mam jakieś 2h, do Poznania czy Zabrza byloby gorzej no i tu znajomi i w ogóle Także trzymam kciuki za Cię
siasialuke
Posty: 16
Rejestracja: 6 lip 2010, o 21:58

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: siasialuke »

Jest już info o obozie zero
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: attyde »

399, jest fajnie, jedzie ktoś?
simmon
Posty: 120
Rejestracja: 30 cze 2010, o 10:31

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: simmon »

Ja już zaniosłem papiery, dostałem skierowanie do lekarza, jednak lekarzowi się ono nie podobało i wypisał mi na swoim. Mam na dostarczenie go aż 5 dni więc dosyć długo,ale zawiozę je jutro i jestem pełnoprawnym studentem
kapucynek
Posty: 18
Rejestracja: 6 lip 2010, o 23:18

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: kapucynek »

No to jestem już skonfudowana na maxa. Ja mieszkam niedaleko żor, takze do zabrza mam rzut beretem. ALE pomimo tego mam wątpliwości. Łódzka jest jednak duza uczelnią, a nie tylko czymś na miarę części katowickiej. I w rankingach jest wyzej, no i śląsk. miałam juz szczęście uczyć się w katowicach i na sam widok tych rejonów mnie lekko naciąga. Musiałabym znaleźć coś, co definitywnie pozwoli mi wybrać. Nie wiem. lepsze perspektywy? Choc po lekarskim to chyba one od razu są dobre. Większy odsetek zdających? cokolwiek?
Waat
Posty: 49
Rejestracja: 6 maja 2010, o 11:07

Re: Rekrutacja 2010

Post autor: Waat »

Czyli az cale 5 dni dostane na dostarczenie tego papierka ? Luz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości