Nowa matura i egzamin na AM?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Go¶æ

Nowa matura i egzamin na AM?

Post autor: Go¶æ »

Sytuacja wygląda następująco:

Na maturze (nowej, co oczywiste) zamierzam zdawać przedmiotyniemedyczne (nie zdaję ani chemii, ani biologii, ani fizyki). Czy mimo tego, będę mógł spróbować dostać się na Akademię Medyczną (na wszystki w Polsce, na Żadne, a moŻe tylko na niektóre.?) zdając wewnętrzny egzamin AM który zdecyduje o przyjęciu? Czy teŻ ten egzamin jest egzaminem wyłącznie dla ludzi, którzy zdawali tzw. starą maturę i ja nie mogę do niego przystąpić?

W zasadzie powinienem usiąść z telefonem i obdzwonić te kilkanaście uczelni. Ale zanim to zrobię, moŻe ktoś z Szanownych Grupowiczów zna odpowiedź na wyŻej wymienione pytanie?

£ączę kordialne pozdrowienia.
Awatar użytkownika
KIM
Posty: 213
Rejestracja: 9 sie 2005, o 01:00

Re: Nowa matura i egzamin na AM?

Post autor: KIM »

Wydaje mi sie ze zartujesz Nie zdając przedmiotówniemedycznych nie mozesz sie starac o przyjecie na AM, to by było zbyt piękne.
Go¶æ

Re: Nowa matura i egzamin na AM?

Post autor: Go¶æ »

Nie widzę w tym Żadnych znamion Żartów.

W praktyce decyzje o tym, z jakich przedmiotów zdaje się maturę naleŻy podjąć juŻ w pierwszej klasie liceum. Wielu piętnasto/szesnatolatków moŻe mieć istotny problem z podejmowaniem tak kluczowych decyzji, dlatego powinni mieć jakąśfurtkę", w tym wypadku powinna mieć ona postać egzaminu wewnętrznego AM.
PrzecieŻ o tym, czy ktoś zostaje przyjęty powinna decydować wiedza z konkretnego zakresu (chemia, biologia, fizyka). A wiedzę tę moŻnaby sprawdzić albo za pomocą matury, albo egzaminów wstępnych.

No, ale powyŻsze to opis tego, jak zgodnie ze zdroworozsądowym podejściem powinna wyglądać rekrutacja. A ze zdrowym rozsądkiem w Polsce bywa róŻnie, stąd moje pytanie o stan faktyczny.
karolina89
Posty: 56
Rejestracja: 22 lis 2006, o 17:24

Re: Nowa matura i egzamin na AM?

Post autor: karolina89 »

Wedlug mnie jesli ktos chce sie dostac na AM i chce podejsc do egzaminow wstepnych to rownie dobrze moze podejsc do matury bo to wkoncu ten sam poziom.

A jesli chodzi Ci o to wybieranie przyszlosci przez 15 czy 16 latkow to ja znam wiele osob ktore po pierwszej klasie zmienily profil a na tym forum jest nawet osoba ktora po drugiej klasie przeniosla sie do bi9olchemu i poradzila sobie.
Go¶æ

Re: Nowa matura i egzamin na AM?

Post autor: Go¶æ »

A ja znam ludzi, którzy o swoim prawdziwym powołaniu przekonali się dopiero w wieku dwudziestu paru lat. A więc pojawia się pytanie - w jaki sposób Ci ludzie mają dostać się na AM?

Jak na razie nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie. No, nic - bez obdzwonienia poszczególnych uczelni chyba się nie obejdzie.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Nowa matura i egzamin na AM?

Post autor: Guru »

Go&#x15B&#x107 pisze:A ja znam ludzi, którzy o swoim prawdziwym powołaniu przekonali się dopiero w wieku dwudziestu paru lat. A więc pojawia się pytanie - w jaki sposób Ci ludzie mają dostać się na AM?
to jest wlasnie chory system, niestety.
karolina89
Posty: 56
Rejestracja: 22 lis 2006, o 17:24

Re: Nowa matura i egzamin na AM?

Post autor: karolina89 »

dla mnie to ze jest jedno kryterium przyjecia dla nowomaturzystow jest dobre bo nie robi roznic miedzy ludzmi, jakby byly jeszcze egzaminy dodatkowo to byloby duzo zamieszania a tak to wszyscy tak samo sa podliczani

ale napewno sa przeciwnicy mojej opinii ale macie prawo do tego
nn

Re: Nowa matura i egzamin na AM?

Post autor: nn »

Gdyby ktoś co
nowy

Re: Nowa matura i egzamin na AM?

Post autor: nowy »

Jeśli ktoś będzie znał odpowiedź na to pytanie, to poproszę o jej umieszcenie na forum. Sam, niestety, mam ten sam problem, co autor pytania
tygrysiczka
Posty: 99
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 16:13

Re: Nowa matura i egzamin na AM?

Post autor: tygrysiczka »

ja slyszalam, ze maturzysci z wczesniejszych lat moga przystapic do egzaminow wstepnych z przedmiotow, ktorych nie zdawali na maturze. natomiast maturzysci 2007 juz nie beda mieli takiej mozliwosci i musza zdawac na maturze przedmioty brane pod uwage przy rekrutacji
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości