Podręczniki - 2 rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Podręczniki - 2 rok

Post autor: Gregory »

Biochemia
Bańkowski,Stryer, Harper czy Hames B.D.:Krótkie wykłady z biochemii
Ćwiczenia z biochemii pod red. Bańkowskiego /skrypt AMB/

Fizjologia
Górski J.(red.): Fizjologiczne podstawy wysiłku fizycznego,
Traczyk A. : Fizjologia człowieka z elementami fizjologii klinicznej.PZWL
Miętkiewski Kurs fizjologii doświadczalnej
Ganong: Fizjologia.Podstawy fizjologii lekarskiej
Bullock J.:Fizjologia.Urban 2004


Nawet nie uwierzycie ile osób już zamówiło podręczniki na drugi rok. Powiem więcej, już ktoś zamówił mojego niedawno odebranego Stryera. Jakaś pozycja typu musisz mieć koniecznie ? Podkreślone już wypożyczyłem
Fafek
Posty: 14
Rejestracja: 9 sie 2009, o 19:55

Re: Podręczniki - 2 rok

Post autor: Fafek »

Biochemia - tylko BAŃKOWSKI
Fizjologia - najlepiej wszystkie możliwe, ale głównie Górski, Konturek, Traczyk, Ganong.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podręczniki - 2 rok

Post autor: Medycyna Lwów »

Nie wiem po co Ci Stryer - chcesz sie syntezy chlorofilu uczyć? to podręcznik dla biologów ew. farmaceutów. Od was jest prof. bańkowski i pewnie tylko jego podręcznik jest potrzebny.

Z fizjologii najlepszy jest Konturek i Traczyk.
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: Podręczniki - 2 rok

Post autor: Madlene »

Gregory, szkoda, że dopiero teraz piszesz, bo miałam dużego Traczyka, i bym pożyczyła
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: Podręczniki - 2 rok

Post autor: Gregory »

Stryer mi po to bo taki tytuł widnieje na stronie biblioteki UMB z podręcznikami dla drugiego roku, najwyżej oddam hienie co już zamówiła na początek semestru

Bańkowski został tylko taki: Biochemia. Podręcznik dla studentów studiów licencjackich i magisterskich Ujdzie? Bo ten dla studentów uczelni medycznych dopiero w grudniu będzie dostępny.

Durny myślałem, że odpowiednio wcześnie zaczaiłem się na podręczniki Dzięki
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Podręczniki - 2 rok

Post autor: Padre Morf »

izjologia - najlepiej wszystkie możliwe, ale głównie Górski, Konturek, Traczyk, Ganong.

głownie Traczyk i Górski
Konturka jeszcze nie wszyscy asystenci zdołali opanować
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: Podręczniki - 2 rok

Post autor: darthbrother »

Paranoja z tymi książkami
Awatar użytkownika
luiza
Posty: 96
Rejestracja: 2 lip 2008, o 19:06

Re: Podręczniki - 2 rok

Post autor: luiza »

Gregory, Biachemii dla licencjakich to nie zamawiaj. Bańkowski by Cie wysmial. Zreszta na poierwszym wykladzie powie Wam, żeby grzecznie isc do ksiegarni uczelnianej i kupić najnowsze wydanie jego ksiązki bo niby inne są złe. (Bzdura. Mialam starsze i zdałam. Tylko sobie ksenobiotyki i cukrzyce z nowszego skserowalam .) Pozostaje Ci kupić albo pożyczyć od znajomego ze starszych lat. jak juz kupujesz to juz nowszego kup ale jak pozyczasz to nawet jesli starsze wydanie to jak pisalalm mozesz sobie dokserowac kilka stron
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: Podręczniki - 2 rok

Post autor: Madlene »

i najlepiej jak się chce kupić w Collegium Universum to jak najszybciej, bo są promocje i można dostać po okazyjnej cenie, ja np. kupiłam nowego Sobotte do anatomii o prawie 100zł taniej - za 200zł, a nie za 299. Pamiętam, że na dużego Traczyka i Ganonga też była obniżka, a do Traczyka jeszcze jakaś dołączana była książka w promocji.

Gregory, nie wiem, czy może miałeś już okazję się dowiedzieć, że na Biochemię Bańkowskiego na nowe wydanie u nas są zamówienia robione co najmniej o rok wcześniej, mało tych książek jest w naszej bibliotece jak na razie. Ale jak zamówisz teraz, to może i na pażdziernik jakieś wydanie się trafi
Awatar użytkownika
luiza
Posty: 96
Rejestracja: 2 lip 2008, o 19:06

Re: Podręczniki - 2 rok

Post autor: luiza »

ja narazie sie martiwe bo nic nie kupiłamod pierwszego roku poza Histologią zabla i sawickiego i pituchową z anatomii zamierzam kiedyś sobie kupić atlas może no i traczyka jakiegoś bo serio wszytskie książki mam z biblioteki i znowu teraz zabukowałam patologie pediatrię interne etc itp kiedyś będą mi potrzebne może i bedę się martwić że nie mam
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: Podręczniki - 2 rok

Post autor: Gregory »

Oddałem tego dla licencjackich bo wczoraj znalazłem nowy (2004r) dla studentów UM. Prawie wszystkie ksiażki mam z biblioteki i po poście Luizy mam tęgą rozkmnie czy przypadkiem nie powiniem ich mieć

Pozdrawiam
Gregory
PS Kupię traczyka, najlepiej w dobrym stanie
Awatar użytkownika
luiza
Posty: 96
Rejestracja: 2 lip 2008, o 19:06

Re: Podręczniki - 2 rok

Post autor: luiza »

Gregory pisze:Oddałem tego dla licencjackich bo wczoraj znalazłem nowy (2004r) dla studentów UM. Prawie wszystkie ksiażki mam z biblioteki i po poście Luizy mam tęgą rozkmnie czy przypadkiem nie powiniem ich mieć

Pozdrawiam
Gregory
PS Kupię traczyka, najlepiej w dobrym stanie
tylko co tak naprawdę warto kupić?:D? wiem że na pewno tego czarnego traczyka(tego wielkiego), ale nie do nauki na fizjologię(do nauki to polecają te 23 letnie, dwutomowe wydania):D) a ponoć później lekarzowi się przydaje -wg mojej asystentki z fizjogt
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: Podręczniki - 2 rok

Post autor: Madlene »

dwutomowe wydania):D)
fajne są, tylko trzeba uważać, bo kartki wylatują z nich, koleżanka jak wracała z biblioteki to ścieżkę wyznaczyła, musiała się wrócić i zbierać, akurat wracałyśmy, a tu ktoś woła tajoj pani karteluszki poleciły
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości