UKW , UMK , UŁ czy UAM

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
padnt
Posty: 3
Rejestracja: 1 lip 2010, o 11:52

UKW , UMK , UŁ czy UAM

Post autor: padnt »

Witam , planuję studiować biologię na jednej z wymienionych w temacie uczelni . Która najbardziej szanuje studentów , gdzie jest najmniej fizyki i matematyki . Z góry dzięki .
matkachrzestna
Posty: 49
Rejestracja: 8 cze 2009, o 09:52

[Link] UKW , UMK , UŁ czy UAM

Post autor: matkachrzestna »

proponuję UWM. poza tym od tego roku rusza fajna specjalność- Zarządzanie Zasobami Przyrody o czym jest napisane już na forum
zarzadzanie-zasobami-przyrody-vt27624.htm
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: UKW , UMK , UŁ czy UAM

Post autor: pyati »

Ja idę na UMK ale co wybrałabym na Twoim miejscu, nie wiem.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: UKW , UMK , UŁ czy UAM

Post autor: Sephora »

Ja w sumie mogę polecic UMK, tak od siebie. Jeśli chodzi o matematykę to jej jest bardzo mało, przedmiot biofizyka też jest ale nie jest cięzko. Co innego biochemia czy chemia organiczna.
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: UKW , UMK , UŁ czy UAM

Post autor: pyati »

Gosiak, a jak przedmioty ściśle związane z biologią? Słyszałam, że jest sporo zajęć terenowych.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: UKW , UMK , UŁ czy UAM

Post autor: Sephora »

terenówki to chyba najprzyjemniejsza część. Zwłaszcza te połączone z noclegiem/(bez skojarzeń ) na pierwszym roku jest dużo chemii, a z przedmiotów stricte biologicznych zoologia i botanika, z czego jak dla mnie przyjemniejsza była zoologia (i ciekawsza). Przedmioty typowo biologiczne zaczynają się na 2 roku
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: UKW , UMK , UŁ czy UAM

Post autor: pyati »

Właśnie tej chemii się boję, ale chyba dam radę. Matury nie zdawałam, bo w ostatniej deklaracji się wycofałam, stwierdzając, że nie wystarczy mi czasu żeby sie do niej przygotować. Mogłabyś mi napisać jeszcze mniej więcej jakie książki są potrzebne na pierwszy rok a które mniej, bo odezwała się do mnie dziewczyna z innego forum czy chce od niej odkupić książki i nie wiem czy naprawdę ich potrzebuję.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: UKW , UMK , UŁ czy UAM

Post autor: Sephora »

Jak ja byłam na 1 roku, to mieliśmy zoologię podzieloną na bezkręgowce i kręgowce. Do bezkręgowców był Jura,ale ja korzystałam z Moraczewskiego i do cwiczeń i do egzaminu, ale na egzamin to jeszcze wykłady profesora]
Do kręgowców Szarski, ale ja korzystałam z Zamachowskiego i spokojnie dało się zaliczyc.Szarskiego tylko doczytywałam.
Do chemii analitycznej i później organicznej są skrypty UMK-owskie do dostania w bibliotece spokojnie. Jeszcze macie histologię, ale ja jej nie mialam i nie wiem z czego się korzysta.Z matmy skrypt po angielsku profesora ] dostępny będzie na stronie internetowej.z informatyki jeśli ją macie nie potrzeba książki]
Generalnie poleciłabym Ci wypożyczenie książek z biblioteki, po co płacic, skoro można te książki dostac i w Bibliotece Głownej i w Wydziałowej. Warto natomiast odkupic wykłady czy jakies stare pytania (giełdy) od wyższych lat. Pozdro
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości