Rejestracja i logowanie kandydatów na rok 2010

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Irminna
Posty: 200
Rejestracja: 10 lip 2010, o 10:58

Re: Rejestracja i logowanie kandydatów na rok 2010

Post autor: Irminna »

Na pewno będzie bardzo wysoki, ale też dużo spadnie. Sama jestem zwolenniczką racjonalnego podejścia i nie robienia sobie zbyt dużych nadziei przez pocieszanie się, ale wiesz julia, zrobiłam takie zestawienie jak spadały progi w 2008 roku i w 2009. Ku mojemu zaskoczeniu okazało się że dużo spada. Bydgoszcz, więcej niż Szczecin. Nie wiem jak to będzie w tym roku, ale zobacz jak było w poprzednich:

2008 rok

Szczecin (spadło 22 pkt)
Olsztyn(spadło 16 pkt)
Bydgoszcz (spadło 27)


2009 rok

Szczecin (spadło 24 pkt)
Olsztyn(spadło 38 pkt) !
Bydgoszcz (spadło 25 edytuj)
Asia123
Posty: 189
Rejestracja: 14 maja 2010, o 12:34

Re: Rejestracja i logowanie kandydatów na rok 2010

Post autor: Asia123 »

Dlaczego myślicie, że w Olsztynie będzie wysoki próg
Przecież tam jest tak samo jak w Łodzi, prawda? A w Łodzi taki wysoki nie jest.
Awatar użytkownika
Irminna
Posty: 200
Rejestracja: 10 lip 2010, o 10:58

Re: Rejestracja i logowanie kandydatów na rok 2010

Post autor: Irminna »

Z dwóch powodów - po pierwsze w Łodzi próg jest niski sztucznie, ponieważ nabrali dużo więcej osób niż mają miejsc. Zrobili tak dlatego, że przewidują że wiele osób złoży papiery gdzie indziej więc uprzedzają to wykruszanie się i obniżyli próg sztucznie tak jakby to była 2-3 lista normalnie. W zeszłym roku też tak zrobili.

Olsztyn natomiast z tego co wiem nie obniża sztucznie więc będzie wyższy. Drugi powód - Olsztyn ma 80 miejsc Łódź chyba 300. Trzeci powód to taki że wiele osób dowiedziało się jak niski był w Olsztynie ostatni próg w zeszłym roku, więc bardzo dużo osób zapisało się tam na wszelki wypadek, gdyby rekrutacja gorzej poszła - tym samym ta duża ilość osób podwyższa te wyniki na tych jedynie osiemdziesięciu miejscach. To takie spekulacje oczywiście, ale mają uzasadnienie. A jak będzie - zobaczymy już niedługo
freeprotestgirl

Re: Rejestracja i logowanie kandydatów na rok 2010

Post autor: freeprotestgirl »

prawda jest taka, że jak się nie dostaniemy w szczecinie, to nigdzie nas nie przyjmą - tu zawsze były najniższe progi. nie ma co gdybać i przeliczać tylko ściśnijcie poślady i czekajcie na następne listy.

goshhh naprawde nie macie co robić w te piękne słoneczne dni, tylko siedzieć i zanudzać na forum?

ja spadam w góry. ciao
Awatar użytkownika
Irminna
Posty: 200
Rejestracja: 10 lip 2010, o 10:58

Re: Rejestracja i logowanie kandydatów na rok 2010

Post autor: Irminna »

freeprotestgirl pisze:prawda jest taka, że w szczecinie zawsze były najniższe progi.
Otóż nie, w Olsztynie i Bydgoszczy były niższe.
freeprotestgirl

Re: Rejestracja i logowanie kandydatów na rok 2010

Post autor: freeprotestgirl »

spoko spoko, w tym roku bydgoszcz odpada, bo tam biorą 2 przedmioty. olsztyn no tak, w 2008 był tam niski próg (bo mało kto wiedzial, ze w ogole otworzono medycyne w olsztynie), ale juz rok pozniej prog podskoczył tam o 12 pkt, wiec pewnie w tym roku bedzie podobnie, skoro jest tam 21 osob na jedno miejsce, a miejsc tylko 80. a w szczecinie sa 4,1(1) osoby na miejsce - lek, a na stome minimalnie wiecej. zreszta, ktos juz o tym wyzej pisał.

uwazam, ze progi na lek i dent beda wlasnie najnizsze w szczecinie. obstawiam lek 218 i stome 215.
Awatar użytkownika
Irminna
Posty: 200
Rejestracja: 10 lip 2010, o 10:58

Re: Rejestracja i logowanie kandydatów na rok 2010

Post autor: Irminna »

Z Bydgoszczą nie byłabym taka pewna - fakt, odpadł jeden przedmiot, więc to automatycznie podwyższa próg, ale po pierwsze - wystartowała późno, więc ma kosmiczny próg w stosunku do innych uczelni - ci którzy się pokawlifikowali pewnie zdążą poskładać papiery do swoich priorytetowych uczelni (które tymczasem ogłoszą już drugie lub trzecie listy) a część z tych którzy są pod kreską oleje Bydgoszcz, bo nie będą chcieli wysyłać papierów będąc pod kreską skoro ze swoją punktacją mogą się dostać gdzie indziej bez łaski. Tak więc Bydgoszcz bardzo poleci. Ile? Who knows? Się okaże.

Olsztyn, fakt że tak dużo osób złożyło jest zrozumiały - wyjaśniałam powód ze dwa posty temu, ale też dużo osób odejdzie. Niemniej pierwszy próg może być olbrzymi. Jaki będzie ostatni, to jest niewiadoma, wiadomo natomiast że z roku na rok będzie wzrastał. Szczecin jest w nieciekawym położeniu geograficznym, większość kandydatów ma bardzo daleko do domu ze Szczecina, więc często wybierają bliższą uczelnię jeśli mogą.
Awatar użytkownika
Irminna
Posty: 200
Rejestracja: 10 lip 2010, o 10:58

Re: Rejestracja i logowanie kandydatów na rok 2010

Post autor: Irminna »

A propos skąd wiecie że w Olsztynie jest 21 osób na jedno miejsce?
freeprotestgirl

Re: Rejestracja i logowanie kandydatów na rok 2010

Post autor: freeprotestgirl »

Irminna masło maślane, powtarzasz się. Nie wiem co Cię tak fascynuje w takich prognozach. Dziewczyno masz 223 pkt, wyluzuj i szykuj papiery na PAM - 4 lista Twoja.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2010, o 16:16 przez freeprotestgirl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Irminna
Posty: 200
Rejestracja: 10 lip 2010, o 10:58

Re: Rejestracja i logowanie kandydatów na rok 2010

Post autor: Irminna »

Mam inną punktację natomiast ty masz kłopoty z oderwaniem się od tego forum, mimo że ogłaszałaś jakiś czas temu że biegniesz korzystać ze słońca z dala od problemów rekrutacji. Skoro więc tak cię interesuje co mnie fascynuje w prognozach, to myślę że zapewne to samo co ciebie w tym forum że tak tutaj siedzisz mimo że ci tęskno do słońca. Wyluzuj yourself!
freeprotestgirl

Re: Rejestracja i logowanie kandydatów na rok 2010

Post autor: freeprotestgirl »

nie ma co z Tobą dyskutować. ustąpię Ci w tych dywagacjach w myśl starego porzekadła:) bądź zdrowa:)
Awatar użytkownika
Irminna
Posty: 200
Rejestracja: 10 lip 2010, o 10:58

Re: Rejestracja i logowanie kandydatów na rok 2010

Post autor: Irminna »

Przeciwnie, w dyskusjach jestem całkiem niezła, w pyskówkach również - tyle że próbuję nie zniżać się do takich form komunikacji. Również życzę ci zdrowia, więcej luzu, mniej zacietrzewienia i zarozumiałości oraz dużo słońca które wyciągnie cię sprzed komputera.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Rejestracja i logowanie kandydatów na rok 2010

Post autor: Stalowy »

Widzę, że antyspołeczna gwiazdka wróciła do społecznego miejsca jakim jest forum, fascynujące

Ktoś chce się pokusić o wykorzystanie przykładu FreeProtestGirl w pracy magisterskiej z psychologii
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości