pytanie o kursy na kierunku BIOLOGIA

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
pietruffa
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2010, o 14:36

pytanie o kursy na kierunku BIOLOGIA

Post autor: pietruffa »

w opisie studiów są przedmioty podstawowe,kierunkowe,inne oraz kursy.kursy są do wyboru z katalogu i muszą trwać 60 godzin.mam pytanie ile takich kursów trzeba zrobić?bo np Anatomia funkcjonalna układu nerwowego ma 60 godzin.i jeśli wzięłabym sobie na pierwszym roku w semestrze zimowym taki kurs to to by wystarczyło?nie musiałabym mieć niczego dodatkowego?albo np kurs Apomiksja u roślin który trwa 30 godzin i do tego dobrać drugi który też ma po 30?czy na tym to właśnie polega?byłabym wdzięczna za odpowiedź
zielony motylek
Posty: 37
Rejestracja: 21 sie 2007, o 22:43

Re: pytanie o kursy na kierunku BIOLOGIA

Post autor: zielony motylek »

Kursy do wyboru to dowolne kursu z katalogu, które chcesz zrobić, i łącznie mają mieć na I roku studiów I stopnia wartość 5 punktów ECTS.
Radzę nie patrzeć na godziny, a na punkty ECTS, bo żeby zaliczyć rok musisz mieć 60 ECTS. Godziny zwykle odpowiadają punkom ECTS, ale często trudniejsze mają większą ilość tych punktów.
Na I roku jak pisałam brakuje 5 punktów. Możesz wziąć jedne kurs za 5 punktów, lub kilka za mniejsza ilość, ważne żeby ostatecznie suma ECTSów dała 60 lub więcej, wtedy będziesz mieć nadwyżkę, która z tego co wiem przechodzi na następne lata.
Zresztą się nie bój, bo po to są we wrześniu spotkania z doradcami, żeby rozwiać wątpliwości i w razie czegoś jeszcze coś dobrać lub zrezygnować.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości