Medycyna - czy warto próbować?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ma³piszon

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: ma³piszon »

Nie czytając co napisali poprzednicy odpowiadam na pytanie: próbować zawsze warto. Jezeli naprawdę chcesz to jak nie spróbujesz, będziesz Żałować
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: Guru »

Ptasior pisze:Ludzie powiedzcie mi co jest trudnego w tej fizyce
oczywistym jest fakt ze dla jednych jeden przedmiot jest przyjemny i latwy a dla innych juz niekoniecznie, wiec pytanie co jest takiego trudnego w tej fizyce jest nonsensowne.
a co pytania w temacie, Medycyna - czy warto probwac odpowiedz jest jasna, oczywiscie ze warto
tomek_12234

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: tomek_12234 »

Jesli nie lubicie fizy to medycyna jest dla Was:) Tam nie wymaga sie zeby rozumiec cos, tam liczy sie tylko ilosc rzeczy wlozonych do glowy. jesli decydujecie sie na medycyne w srodku liceum albo nawet w 3 klasie to nieszkodzi, mozna sie przygotowac, tylko najpierw nalezy zapytac sie czy mam dosc pokory i jestem dostatecznie zdeterminowany. Bo przygotowanei do matury przez rok jest prostsze niz do jednego kolokwium z anatomi:) Ja zdecydowalem sie na medycyne w 3 klasie, bylem na mat-fizie, mowiac nieskromnie bylem z tego niezly:) Teraz meczy mnie uczenie na pamiec, koncza mi sie zasoby pokory,wiec lepiej przemyslcie ta decyzje:)
jesli macie pytania piszcie gg 3309618
Pozdro
karolina89
Posty: 56
Rejestracja: 22 lis 2006, o 17:24

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: karolina89 »

Ja o medycynie mysle juz od przedszkola (wiem ze trudno w to uwierzyc), a jestem juz w II klasie LO i nadal moim celem jest bycie lekarzem. Ostatnio miaalm pewne watpliwosci bo pojawily sie problemy z nauka ale nie poddalam sie bo wiem ze warto teraz sie sprezyc i nauczuc, przygotowac na mature zeby w przyszlosci moc spelnic swoje marzenie. Nawet wiedzac ze jestem slaba z fizyki na poziomie rozszerzonym bede probowala na AM w Wawie i Poznaniu i wierze w to gleboko ze sie dostane OPTYMIZM I MOTYWACJA TO PODSTAWA
Lola:)
Posty: 11
Rejestracja: 18 lis 2006, o 21:26

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: Lola:) »

Ja jestem w 1 klasie LO na medicusie (bioli-chemi-fiz) i. Z biolą i chemią nie mam żadnych problemów. Fiza potrafi byc sensowna. Ale problemem jest moja mama. Ona za nic nie chce sie zgodzić na medycyne. Uważa, że to zajęcie dla facetów- starych kawalerów, którzy nie mają co robić w weekendy i po nocach. A poza tym. nie stać nas na korki. Ucze sie na bieżąco i próbuje wierzyć w siebie. Zobaczymy. Ale też uważam że podstawa to mieć cel, dążyć do niego i wierzyć, że to sie uda
jaa ;)
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2006, o 09:30

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: jaa ;) »

Lola:) pisze:Ucze sie na bieżąco i próbuje wierzyć w siebie. Zobaczymy. Ale też uważam że podstawa to mieć cel, dążyć do niego i wierzyć, że to sie uda
i tak dalej! to jest podstawa moim zdaniem powinnas robic to czego tak naprawde chcesz, a rodzice nie powinni Ci wybierac zawodu przynajmniej takie jest moje zdanie
Asia'91
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2006, o 13:53

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: Asia'91 »

myśle że warto. spróbuj ja sama w przyszłości wybieram sie na am.
lucky_luke

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: lucky_luke »

Mam kilka pytań do studentów medycyny i nie tylko:

1.Czy przy rekrutacji na dzienną medycynę bierze się pod uwagę wiek kandydata?
Kiedyś gdzieś czytałem,Że na dzienne studia medyczne mogą się ubiegać tylko osoby,które mają najwyŻej 29 lat .
2.Czy egzamin wstępny na medycynę z bioli,chemii i fizyki odbywa się jednego dnia czy teŻ kaŻdy przedmiot oddzielnie w jednym dniu?
3.Czy na egzaminie z chemii i fizyki dominują pytania zamkniete(a,b,c) czy pytania otwarte
i czy w przypadku pytan otwartych duŻo jest zadań typu oblicz,udowodnij,wykaŻ czy moŻe
przewaŻają zadania czysto teoretyczne gdzie potrzebna jest wiedza teoretyczna z tych przedmiotów?
4.Czy zna ktoś osoby zestarą maturą które dostały się na dzienną medycynę w nowym systemie oceniania matur?Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób się uczyły do egzaminu wstępnego(same,korepetycje,kursy) i ile czasu im to zajęło.
5.Czy zna ktoś rekordzistów w zdawaniu na medycyne np.5 razy=5lat i nic z tego?
michal

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: michal »

mam takie glupie pytanie
matura rozszerzona = (matura podstawowa + matura rozrzeszona ) ? w sensie informacji. klasa bio-chem przerabia zupelnie inny material i nawet nie maja pojecia o tym co maja inni na poz. podstawowym czyli doszedl do mnie taki glupi wniosek ze matura rozrzeszona jest z czego innego niz podstawowa, a myslalem zawsze ze rozszerzona jest trudniejsza z tego samego materialu a nie z innego :) prosze o oswiecenie :)
karolina89
Posty: 56
Rejestracja: 22 lis 2006, o 17:24

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: karolina89 »

ogolnie zakres rozszerzony to jest podstawa i cos duzo ekstra, a u mnie w szkole jest tak ze wszyscy korzystaja z Operonu na biologii tylko ze jak ja przerabiam cytologie to oni koncza czlowieka o ktorym ja jeszcze nic nie wiem.

to nie jest zaden INNY material tylko poprostu moze nie przerabia sie tego samego w tym czasie poniewaz klasy rozszrzone wiecej skupiaja sie na poszczegolnych tematach

nie wiem czy Ci wytlumaczylamale sie staralam
michal

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: michal »

mysle ze zrozumialem i czuje sie jasny wiec thx :) ale teraz to mam dylemat ja jestem na mat-fiz i zamierzam sie przepisac ale mam wielkie watpliwosci tam nie znam nikogo , tyly z materialem itd:( chyba sie jednak nad soba za bardzo rozczulam :p
Bia³y pingwin

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: Bia³y pingwin »

mam takie pytanie czy przy rekrutacji na medycyne prawidlowa jest zaleznosc :
1 ptk maturalnycale swiadectwo ukonczenie LO mam na mysli czy jeden punkt maturalny jest bardziej wartosciowy od wszystkich ocen na swiadectwie ?
Rafcio
Posty: 9
Rejestracja: 8 sty 2007, o 20:22

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: Rafcio »

a ja mam pytanie

Jestem uczniem dobrego LO bio chem chce isc na medycyne mam dobre wyniki w nauce. jednak boje sie ze sie nie dostane . Jakie sa kierunki gdzie moglbym isc jesli jestem pasjonatem biologi?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości