Pielęgniarstwo

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Awatar użytkownika
Eirene
Posty: 26
Rejestracja: 26 maja 2010, o 20:18

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Eirene »

Na razie nie umiem się zalogować.
Awatar użytkownika
Eirene
Posty: 26
Rejestracja: 26 maja 2010, o 20:18

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Eirene »

Dostałam się na pielęgniarstwo i na położnictwo. Jutro chcę jechać złożyć papiery, a dziś do wieczora będę intensywnie myślała, który kierunek wybrać.

Gratuluję pozostałym.
Awatar użytkownika
nalesnik18
Posty: 16
Rejestracja: 14 lip 2010, o 15:06

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: nalesnik18 »

ja jeszcze czekam do soboty na wyniki z ATH bielsko-biala,jak sie tam dostane to chyba nie pojde do katowic/
Awatar użytkownika
Eirene
Posty: 26
Rejestracja: 26 maja 2010, o 20:18

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Eirene »

Na ATH dostaniesz się na bank. Wolisz jednak Bielsko?lt
korlaine
Posty: 14
Rejestracja: 24 cze 2010, o 12:49

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: korlaine »

Mam pytanie, czy po lic z pielęgniarstwa można wybrać mgr z czego innego? np. dietetyki albo fizjoterapii? Wtedy bierze się pod uwagę oceny z lic? Czy na jakiej zasadzie są przyjęcia? I wtedy mgr jest od razu po lic, czy trzeba np. czekać rok czy coś?

Na ATH jest tylko lic.
slash
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2008, o 09:29

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: slash »

Nie mozna robic magisterki z dietetyki czy fizjoterapii po licencjacie z pielegniarstwa.
wisnia91
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2010, o 11:03

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: wisnia91 »

No i pięknie dostałam się już wszystko jasne

Może ktoś napisać jak to wygląda z tymi badaniami lekarskimi Co dokładnie trzeba i czy można to załatwić u siebie w przychodni (u lekarza medycyny pracy), czy trzeba mieć jakieś skierowanie, albo coś. Bo mieszkam kawałek od Katowic, więc jeżeli miałabym kilka razy jeździć było by mi to nie na rękę.

A nie wiecie może jak wygląda sprawa z podręcznikami Czy już zaczynacie się rozglądać, odkupujecie, szperacie w bibliotekach, czy czekacie, aż pojawi się jakaś lista ze spisem podręczników

No i oczywiście GRATULACJE dla WSZYSTKICH którzy się dostali
Awatar użytkownika
weronik_19
Posty: 44
Rejestracja: 6 lis 2009, o 15:38

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: weronik_19 »

Na wstępie - GRATULACJE

Co do podręczników - nie ma listy ze spisem wymaganych pozycji. Jedynie na niektórych zajęciach podają Wam literaturę obowiązującą, wg której układane są testy na kolokwia itp.
Coś tam chyba już wcześniej pisałam o podręcznikach.
Awatar użytkownika
nalesnik18
Posty: 16
Rejestracja: 14 lip 2010, o 15:06

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: nalesnik18 »

hmm no nie wole bielska ale kurcze tam mam bliżej bo nie cale 30 km a do katowic az 100 km i bylby problem z mieskznaiem mieszknaia na slasku sa bardzo drogie a akademiki w strasnze warunki i wcale nie tansze. a uwazasz ze ATH jest takie zle czy co:)?
Awatar użytkownika
Eirene
Posty: 26
Rejestracja: 26 maja 2010, o 20:18

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Eirene »

a uwazasz ze ATH jest takie zle czy co:)?
No coś Ty! Ja nie szufladkuję uczelni na lepsze i gorsze, to od Nas zależy ile wyniesiemy wiedzy.
Może ktoś napisać jak to wygląda z tymi badaniami lekarskimi Co dokładnie trzeba i czy można to załatwić u siebie w przychodni (u lekarza medycyny pracy), czy trzeba mieć jakieś skierowanie, albo coś.
Ja po prostu wydrukowałam ze strony ŚUMu wzór zaświadczenia lekarskiego i zadzwoniłam do najbliższej przychodni, gdzie przyjmuje lekarz medycyny pracy. Pielęgniarka poinformowała mnie o badaniach, które muszę mieć wykonane, bo inaczej lekarz mi nie może wystawić zaświadczenia o braku przeciwwskazań. Pamiętam, że chodziło o Aspat, Alat, Bilirubinę, mam to gdzieś rozpisane na kartce, ale nie umiem znaleźć. U lekarza babka zmierzyła mi ciśnienie, przeprowadziła wywiad lekarski i osłuchała. Ja poszłam na własną kieszeń i zapłaciłam 25 zł (w Chorzowie).
Coś tam chyba już wcześniej pisałam o podręcznikach.
A czy masz jeszcze niektóre podręczniki do odsprzedania? Czy już nieaktualne?
Awatar użytkownika
nalesnik18
Posty: 16
Rejestracja: 14 lip 2010, o 15:06

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: nalesnik18 »

jeszcze zobacze co i jak w sobote mam miec wyniki na ATH.
karolla
Posty: 29
Rejestracja: 7 cze 2010, o 11:33

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: karolla »

Mam pytanie czyli musiałaś tylko pobrać krew do tych badań zanim poszłaś do lekarza medycyny pracy ?
Awatar użytkownika
Eirene
Posty: 26
Rejestracja: 26 maja 2010, o 20:18

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Eirene »

Tak. (
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości