Chomik na prezent

GoToZion
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2010, o 18:21

Chomik na prezent

Post autor: GoToZion »

Witam. Potrzebuję porady, ponieważ jestem kompletnie zielony co do gryzoni

Jaką rasę chomika polecacie na prezent dla mojej siostry i jaki jest jego koszt razem z klatką i całym wyposażeniem?

Z góry dziękuje za odpowiedż
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: Chomik na prezent

Post autor: lukasz471 »

Klatka jakieś 50 zł. Chomik z 20. Wyposażenie do tego z 30. Czyli 100. Z rasą to już różnie. Trzeba by się dowiedzieć, czy wolałaby kudłatego stwora czy takiego bardziej łysawego
GoToZion
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2010, o 18:21

Re: Chomik na prezent

Post autor: GoToZion »

Hmm raczej futrzastego lubi się przytulać do sierściuchów
A jakiej rasy by się nadał najlepiej prosty w utrzymaniu, który zniesie zachowanie dziecka ?
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: Chomik na prezent

Post autor: lukasz471 »

Aha. No tak. W sumie futrzasty odpada dla dziecka. Sam miałem takiego. Trzeba go czesać, bo robią mu się kołtuny różne. Nie powiem już co mu się tam zaplątuje w nie. Jeśli jest to małe dziecko to lepiej już jakiegoś krótkowłosowego A co znoszenia zachowania to jest różnie. Niektóre chomiki są bardzo milutkie, nie gryzą ładnie sobie chodza po rączce, inne natomiast mają gorszy charakter, są złośnikami, mogą gryźć gdy się im robi niemiłe rzeczy. Od gatunku to nie zależy chyba tak bardzo Chociaż mogę powiedzieć, że długowłose jakoś zawsze były trochę agresywniejsze. Więc chyba ten krótkowłosy to najlepszy wybór. I koniecznie kółko kupić do tej klatki, żeby chomik mógł sobie biegać. Będzie miał lepszą kondycję i będzie dlużej żyć. No i coś do ścierania zębów. Są różne takie wiszące patyki oblepione różnymi smakołykami, które chomik je i ściera ząbki. Bo chomikowi ząbki cały czas rosną. Jak ich nie będzie ścierał, to może nawet i zdechnąć Do ścierania zębów można dawać też chleb suchy. Nie dawać surowego mięsa, bo chomik staje się agresywniejszy i przede wszystkim kupowanych marchewek i warzyw Już chyba z 3 mi zdechły przez to. Widocznie jest tam dużo pestycydów i innych chemicznych świństw, które chomiki nie tolerują. Naprawdę ! Uwaga na marchewki ze sklepu.
GoToZion
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2010, o 18:21

Re: Chomik na prezent

Post autor: GoToZion »

Ok. Dzięki za odpowiedź. Zdecyduje się na krótkowłosego bo rzeczywiście sam zauważyłem u kolegi który hoduje że te futrzaste są bardziej żwawe i agresywne i całkiem ładnie potrafią ugryźć o czym się przekonałem
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: Chomik na prezent

Post autor: lukasz471 »

Ile te dziecko ma lat?
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Chomik na prezent

Post autor: MUSOPHAGA »

GoToZion pisze: A jakiej rasy by się nadał najlepiej prosty w utrzymaniu, który zniesie zachowanie dziecka ?
Dla dziecka proponuję kupić chomika dżungarskiego. Syryjskie są bardzo płochliwe i szybko się denerwują i co za tym idzie częściej gryzą.
Długość futra nie ma nic wspólnego z charakterem chomika.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości