32tys,Opłata na Stomę niestacjonarną 2010/2011

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
kiuli
Posty: 18
Rejestracja: 20 maja 2010, o 00:45

32tys,Opłata na Stomę niestacjonarną 2010/2011

Post autor: kiuli »

Czy nie uważacie,że jest to niemoralne żeby kosztowała 32tys za 1 rok? Zaraz ktoś powie,że możnaprzecież się dostać na dzienne,albo do innego miasta.Pewnie,ale nie powinny być takie rozbieżności z innymi miastami!Chyba ich powaliło.Co sądzicie.Może napisac do ministerstwa,choć to i tak nic nie da.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: 32tys,Opłata na Stomę niestacjonarną 2010/2011

Post autor: Sephora »

no idiotyzm, zgadzam się. Ale chętnych pewnie nie braknie/ ciekawe swoją drogą ilu będzie bogaczy co się będą starac o przyjęcie
Awatar użytkownika
astral_cutler
Posty: 96
Rejestracja: 13 lis 2008, o 23:37

Re: 32tys,Opłata na Stomę niestacjonarną 2010/2011

Post autor: astral_cutler »

sam jestem z niestacjonarnego leku, ale KU**A chyba komuś (dziekanowi) mocno pogrzało.
to jest skandal!
najgorsze jest to że niewiadomo na co te pieniądze idą.
na pensje dla nauczycieli i personelu?
na nowe wyposażenie? (jakie nowe wyposażenie?)
na próbke gleby z glizdami, olejek imersyjny, i 20 litrów formaliny?
powinni się opamiętać, bo to co wyczniają jest nie do ogarnięcia.
choć może być tak, że dzieciątko któregoś z profesorów, względnie zasiadacza ich senaciku uczelnianego, skopało maturkę, i trzeba było stawkę podwyższyć- żeby progi spadły do 120
Z drugiej strony jest pewien warunek będąc przyjętym na studia niestacjonarne- poprawisz mature, możesz się przenieść na dzienne z racji zeszłorocznych progów i tegorocznego domniemanego spadku, musieli się jakoś zabezpieczyć finansowo.
jakby nie było- uczciwa opcja, chcesz to zapłać i choć, nie chcesz to rób co chcesz.
Awatar użytkownika
kiuli
Posty: 18
Rejestracja: 20 maja 2010, o 00:45

Re: 32tys,Opłata na Stomę niestacjonarną 2010/2011

Post autor: kiuli »

do tego jeszcze (jako jedyna uczelnia w kraju)obowiązują zasady rekrutacji takie same jak na studiach stacjonarnych na tym kierunku tzn.opłata rekrutacyjna do końca czerwca

Czyli jesli mysli się o ewentualnych niestacjonarnych,to należy przeprowadzić rejestrację x 2,razem z opłatą
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: 32tys,Opłata na Stomę niestacjonarną 2010/2011

Post autor: godziasia »

astral_cutler, nie mylę się, że w tym roku było 20tys za lek, a 24 za stomę? Bo jak zobaczyłam te ceny, to mi ciśnienie z wrażenia skoczyło pod sufit. Dobrze, że jestem na dziennych, bo bym się ustresowała teraz czy poprawię Ale to jest paranoja, tyle forsy, a nasze budynki (chociażby zakład chemii czy ten budynek na Pomorskiej) wyglądają jak buda dla psa, nie jak miejsce nauczania przyszłych studentów.
Awatar użytkownika
kiuli
Posty: 18
Rejestracja: 20 maja 2010, o 00:45

Re: 32tys,Opłata na Stomę niestacjonarną 2010/2011

Post autor: kiuli »

kiuli pisze: Czyli jesli mysli się o ewentualnych niestacjonarnych,to należy przeprowadzić rejestrację x 2,razem z opłatą
Oczywiście nikt normalny nie rejestruje się tylko na niestacjonarne,no chyba ,że jest mała ilośc punktów.
Awatar użytkownika
astral_cutler
Posty: 96
Rejestracja: 13 lis 2008, o 23:37

Re: 32tys,Opłata na Stomę niestacjonarną 2010/2011

Post autor: astral_cutler »

godziasia pisze:astral_cutler, nie mylę się, że w tym roku było 20tys za lek, a 24 za stomę? Bo jak zobaczyłam te ceny, to mi ciśnienie z wrażenia skoczyło pod sufit. Dobrze, że jestem na dziennych, bo bym się ustresowała teraz czy poprawię Ale to jest paranoja, tyle forsy, a nasze budynki (chociażby zakład chemii czy ten budynek na Pomorskiej) wyglądają jak buda dla psa, nie jak miejsce nauczania przyszłych studentów.
tak. tyle to właśnie wynosiło. i co najśmiszniejsze na lek cały rok zapowiadali że będzie stało po 18 tys, jakoś w czerwcu decyzją rektora/dziekana (nierozróżniam kolesi ) podnieśli na 20.

pocieszające jest że zamiast 8/9 osób które sie nie dostają ta 1/8 pójdzie na płatne- o jeden dramat osobisty mniej, kosztem dramtu.finansowego.

a co ty chcesz od budynku chemii? jakie szefostwo zakładu taki i budynek przynajmniej nie można o owym gmachu powiedzieć pozory mylą pzdr
Awatar użytkownika
kiuli
Posty: 18
Rejestracja: 20 maja 2010, o 00:45

Re: 32tys,Opłata na Stomę niestacjonarną 2010/2011

Post autor: kiuli »

A jak jest póżniej na dalszych latach,zmienia się cena w zależności od tego jak uchwalą? czy juz jak się podpisze umowe na 1 roku to tak jest przez całe 5lat?
Awatar użytkownika
astral_cutler
Posty: 96
Rejestracja: 13 lis 2008, o 23:37

Re: 32tys,Opłata na Stomę niestacjonarną 2010/2011

Post autor: astral_cutler »

w łodzi tak jest- ale nie do końca:D
była afera niedawno. h łódzki umed.

więc to było tak: że w zeszłym roku czwarty ówczesny rok miał na początku podpisywaną umowę- o tym że 6sty będą mieć za darmo. 5ty rok natomiast ówczesny nie podpisywał żadnej umowy- na gębe ustalone było że na 6stym będą sie uczyli za darmo.
I WŁADZE UCZELNI próbowały zmusić tych starszych do zapłacenia za 6ty rok, mimo że ci którzy szli na piąty zagwarantowane mieli że po piątym już nic nie płacą. paranoja.
Awatar użytkownika
kiuli
Posty: 18
Rejestracja: 20 maja 2010, o 00:45

Re: 32tys,Opłata na Stomę niestacjonarną 2010/2011

Post autor: kiuli »

Idąc tym tokiem myslenia,to może 5r. na stomie będzie za darmo Moja sąsiadka studiowała kosmetologię na niestacjonarnych i na 1 podpisywała umowę na całe 3 lata,i cena się nie zmieniała.
Mam jednak nadzieję,że mnie to nie będzie dotyczyło.Oby na stacjonarne,obojętnie gdzie


Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: 32tys,Opłata na Stomę niestacjonarną 2010/2011

Post autor: godziasia »

jeśli chodzi o łódzki UMed, to nie znacie dnia ani godziny wiem, nie ma się tu z czego śmiać, tu raczej łzy rzewne trzeba wylewać.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: 32tys,Opłata na Stomę niestacjonarną 2010/2011

Post autor: Grzybu123 »

Właśnie, tegoroczni wieczorowi, Was obowiązuje zmiana na 24 tys. czy płacicie już 20 tys do końca studiów ?
Awatar użytkownika
Lubella
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2010, o 12:39

Re: 32tys,Opłata na Stomę niestacjonarną 2010/2011

Post autor: Lubella »

Ja studiuję niestacjonarną farmację w Łodzi, za pierwszy rok płaciłam 14 tys/rok, a teraz będę płacić 16tys/rok.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości