Pielęgniarstwo

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
AliceSz
Posty: 10
Rejestracja: 8 lip 2010, o 08:03

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: AliceSz »

Kurcze, nie udało się Nie dostałam się do AM we Wrocku. A już mi dziewczyny z poprzedniego rocznika pisały, że na 99% się dostanę. Miałam 43 pkt. W ogóle ja głupia, z góry założyłam, że na pielęgniarstwo to pewnie trzeba biologię rozszerzoną, bo jak to tak? Pielęgniarka tylko z podstawą? A teraz się okazuje, że jak najbardziej. Płakać mi się chce, że tak zmarnowałam swoją szansę. Co prawda będzie jeszcze III lista, jeśli, ktoś do tego czasu zrezygnuje, ale coraz bardziej w to wątpię. A nigdzie indziej siebie nie widzę.
Oj, głupia ja. Może za rok mi się uda.
olka6525
Posty: 44
Rejestracja: 19 maja 2010, o 19:55

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: olka6525 »

karolla pisze:Mam pytanie czyli musiałaś tylko pobrać krew do tych badań zanim poszłaś do lekarza medycyny pracy ?

Ja jeszcze nie byłam, ale dzwoniłam po przychodniach i się dowiadywałam i mi wszędzie babki mówiły, że to tylko krótka rozmowa z lekarzem i nic więcej.
karolla
Posty: 29
Rejestracja: 7 cze 2010, o 11:33

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: karolla »

Ja byłam się pytać dzisiaj i mówiła mi pielęgniarka, że nie trzeba żadnych badań tylko przyjść z tym zaświadczeniem
wisnia91
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2010, o 11:03

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: wisnia91 »

Ja byłam dzisiaj u siebie w przychodni, bo tam przyjmuje lekarz medycyny pracy. Nie potrzebowałam żadnych badań, tylko tak jak już ktoś pisał krótka rozmowa i nic więcej. Skierowania też nie miałam, bo musiałabym jechać do Katowic, a to kawałek drogi, ale wszystko mi lekarz wypisał bez żadnego problemu. Chociaż o skierowanie pytał, ale powiedział,"jak nie ma to sobie poradzimy bez".
Tak więc teraz jeszcze tylko zawieźć kompletną teczkę i czekać do października
partyzantk
Posty: 12
Rejestracja: 4 cze 2010, o 17:27

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: partyzantk »

mi też sie wydawało że rozmowa wystarczy. ale rozmowa skończyła się na pytaniu gdzie mam wyniki podstawowych badań. Lekarz powiedział że są konieczne bo w tym zawodzie będziemy miały kontakt z pacjentami. Ja byłam w przychodni do której należę u lekarza medycyny pracy. Badania jakie musiałam zrobić to: HBS-AG, ALAT, ASPAT, OB, morfologię krwi, ogólne badanie moczu i glukozę. Ale wiem też że znajomi którzy wybierali się do przychodni gdzie mieli skierowanie z SUM, dostali zaświadczenia po krótkiej rozmowie )

Ja Was zachęcam do zrobienia tych badań. Jako przyszłe(-li) pracownicy służby zdrowia powinniśmy wiedzieć ze takie badania nam nie zaszkodzą, a robione raz na jakiś czas mogą dostatecznie wcześnie pomóc nam wykryć jakieś nieprawidłowości
karolla
Posty: 29
Rejestracja: 7 cze 2010, o 11:33

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: karolla »

Do Katowic składanie papierów jest do 21 ?
partyzantk
Posty: 12
Rejestracja: 4 cze 2010, o 17:27

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: partyzantk »

karolla pisze:Do Katowic składanie papierów jest do 21 ?
Tak.
Awatar użytkownika
weronik_19
Posty: 44
Rejestracja: 6 lis 2009, o 15:38

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: weronik_19 »

Eirene pisze:
A czy masz jeszcze niektóre podręczniki do odsprzedania? Czy już nieaktualne?


Aktualne. A co mam do zaoferowania można znaleźć we wcześniejszych postach.
nieznajomy91
Posty: 4
Rejestracja: 8 lip 2010, o 11:59

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: nieznajomy91 »

czy ktos z was wybiera sie lub studiuje na uniwersytecie medycznym w lublinie ? jest tam ciezko ?
karolla
Posty: 29
Rejestracja: 7 cze 2010, o 11:33

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: karolla »

gdzie sie sklada podanie o przyznanie akademiku (slam) i ktory polecacie?
karolla
Posty: 29
Rejestracja: 7 cze 2010, o 11:33

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: karolla »

aha i jeszcze czy lepiej zaplacic za indeks i legitymacje przez konto bankowe czy w tej kasie (jest ona gdzies w poblizu uczelni?)bo boje sie ze nie dojdzie na czas
marrrteczka
Posty: 4
Rejestracja: 19 lip 2010, o 11:09

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: marrrteczka »

Witam wszystkich. Napiszcie kto z was dostał się na pielęgniarstwo na ŚUM, bo od października będziemy się spotykać i może warto pomyśleć o jakieś integracji
liv
Posty: 5
Rejestracja: 8 lip 2010, o 20:17

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: liv »

kto się dostał do Olsztyna ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości