Jaki poziom lepiej zdawać na maturze??

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Doris

Jaki poziom lepiej zdawać na maturze??

Post autor: Doris »

Zastanawiam się czy po wprowadzeniu zmian w zdawaniu poziomu rozsz opłaca się go zdawać :/ Poprostu przelicznikgiertychowski jest nie korzystny! Czy nie lepiej zdać wysoko podstawę a niŻeli tak sobie rozszerzenie Zreszta podobno matura z biologi w maju ma być duŻo trudniejsza od próbnej :( ,niestety nie tylko rozszerzona ale i podstawowa. Pondto na rozsz dodatkwo ma być 7pytań więcej w sumie 38, na ten sam czas co podczas próbnej, czyli 150min. Niestety podnosi to poprzeczkę dobrego zdania matury z biologi na poziomie rozszerzonym:( W związku z czym opłacabrać się za rozszerzenieCzas nagli a ja nie wiem co zrobić :(
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Jaki poziom lepiej zdawać na maturze??

Post autor: Anex »

Na studiach w większości liczy się rozszerzenie, więc najoptymalniej jest je zdawać, bo z podstawą trudno o dobre studia.
rabbit
Posty: 81
Rejestracja: 25 lip 2006, o 10:09

Re: Jaki poziom lepiej zdawać na maturze??

Post autor: rabbit »

Doris pisze:reszta podobno matura z biologi w maju ma być dużo trudniejsza od próbnej ,niestety nie tylko rozszerzona ale i podstawowa. Pondto na rozsz dodatkwo ma być 7pytań więcej w sumie 38
skąd masz takie wiadomości ?
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Jaki poziom lepiej zdawać na maturze??

Post autor: tin »

Zdawaj taka jaka jesteś w stanie dobrze napisać. Nie ma co pisac rozszerzonej jesli nie czujesz sie na siełach.
Ale jesli sie czujesz to spróbowac zawsze warto.
ja

Re: Jaki poziom lepiej zdawać na maturze??

Post autor: ja »

A z sama podstawa biologii dostane sie na jakies studia biologiczne?
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Jaki poziom lepiej zdawać na maturze??

Post autor: tin »

Niestety nie orientuje się jak przebiega rakrutacja w tym roku. Najlepiej sprawdzić na stronie uczelni, która Cie interesuje. Albo poprostu iść zapytać.
Jeali chcesz iść na jakiąś dobra uczelnie to niestety liczy sie raczej wyłącznie poziom rozszerzony.
Tylko takie rzeczy robi się zanim wybierzesz profil liceum. A napewno nie pół roku przed maturą.
ja

Re: Jaki poziom lepiej zdawać na maturze??

Post autor: ja »

Ja akurat zdaje mature w przyszlym roku i tak pytalam z ciekawosci,bo konkretnie to chcialam zdawac biologie rozszerzona ang podst i polski podst i nic wiecej i nie wiem czy sie dostane na jakies studia
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Jaki poziom lepiej zdawać na maturze??

Post autor: tin »

Jak dobrze zdasz biologie to na biologie napewno. A jesli myslisz np. o dobrej biotechnologii to pozostałe przedmioty musisz tez na rozszerzeniu zdawac.
Na inne biologio-pochodne to raczej chemię, fize albo matme trzeba jeszcze zdawać.
ja

Re: Jaki poziom lepiej zdawać na maturze??

Post autor: ja »

A czy np z biologia rozszerzona i chemia podstawowa mam szanse sie dostac na farmacje albo ochrone przyrody/srodowiska?
Awatar użytkownika
KIM
Posty: 213
Rejestracja: 9 sie 2005, o 01:00

Re: Jaki poziom lepiej zdawać na maturze??

Post autor: KIM »

Na farmacje raczej wszędzie biorą pod uwagę roz. a na ochrone środowiska zależy od uczelni muszisz sobie sprawdzic na stronie uczelni.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Jaki poziom lepiej zdawać na maturze??

Post autor: tin »

Na farmacje z podstawa nie masz szans. Wejdź sobie na stronke którejkolwiek AM, to zobaczysz że wszędzie potrzeba biologie i chemie rozszerzoną.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Jaki poziom lepiej zdawać na maturze??

Post autor: Savok »

A z sama podstawa biologii dostane sie na jakies studia biologiczne?


Na biologiczne kierunki brane sa pod uwage 2 z 4ech przedmiotow: bilogiia, chemia, fizyka matematyka. Do tej pory bylo tak, ze jak zdawalas tylko jeden, to za drugi dostawalas 0, wiec bez szans. Na moj wydzial do tej pory najnizsze noty jakie sie dostawaly byly zedu 80kilka% z rozszerzonych obu przedmiotow. Co teraz wymysla.tego nikt nie przewidzi. Osobiscie jestem za powrotem do egzaminow wstepnych, przynajmniej odsiew byl jakis sensowny, a nie ze po 1 roku odpada 1/3
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość