Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
.kuba.
Posty: 294
Rejestracja: 4 cze 2009, o 20:40

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: .kuba. »

W okresie wakacyjnym (lipiec-październik) można mieć 8 tytułów. W roku akademickim - 12 pozycji. Książki można wypożyczyć na rok kalendarzowy. Potrzebna jest legitymacja (przy zapisie trzeba również dać indeks - wbijają tam pieczątkę - ale jeżeli dostaniecie go później, to można ten indeks donieść, a książki wypożyczyć szybciej).
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: shisha pangma »

.kuba. pisze:W okresie wakacyjnym (lipiec-październik)
czerwiec - październik
Awatar użytkownika
szczyglasta
Posty: 75
Rejestracja: 29 mar 2009, o 12:24

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: szczyglasta »

magdamagda2 pisze:ja jestem studentką 5 roku stomy we wro , w tym roku chce się dostać na lek i zrobić 2 kierunki (mam 248 bo nie poprawiałam matury więc szanse są marne) , jeśli chodzi o studiowanie we wro, a uwierzcie mi, wiem co mówię zarówno jeśli chodzi o kierunek lek jak i stom - ta uczelnia jest prawdopodobnie najgorszą uczelnią medyczną w kraju a wysokie progi to tylko kwestia mody na Wrocław, przez 4 lata studiów spotkałam 1 wykładowce z powołania, sprzętu nie ma wcale (na biochemii mamy oszczędzać wodę destylowaną a anatomia istnieje tylko dzięki ofiarom wojny) ja jestem związana z Wrocławiem bo tu chodziłam do L.O. ale na tej uczelni spotyka się absurdy na każdym kroku, także autentycznie i szczerze zarówno ja jaki i mój chłopak student leku nie polecamy AM we wro!

Naprawdę jest aż tak tragicznie? Z tego co widziałam Wrocek wysoko stoi wynikami i z LEPu i LDEPu.?
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: foxy_ »

Nie widziałam za wiele, ale IMO nie jest tak źle, tyle że zawsze znajdą się jacyś narzekacze.

Nie tylko I rzut miał wolną środę, my właściwie też mieliśmy tylko wykłady, na które się i tak nie chodziło W piątek zaś chyba wszyscy mieliśmy zajęcia dość krótko, jakoś max do 12. Nie ma za dużo zajęć, naprawdę - wykłady są nieobowiązkowe Na 2. roku jest podobno jeszcze lepiej.
Othar
Posty: 22
Rejestracja: 6 lip 2010, o 15:10

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: Othar »

Na drugim roku moj kolega mial cały poniedzialek wykładowy i w piatek krotko zajecia D
magdamagda2
Posty: 10
Rejestracja: 12 lip 2010, o 21:15

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: magdamagda2 »

tak - jest źle, na ogólnolekarskich przedmiotach wkurzają Cię tylko prowadzący i absurdy szpitali a na stomie dochodzi do tego brak materiałów i sprzętu
ines91
Posty: 57
Rejestracja: 30 lip 2009, o 10:06

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: ines91 »

jestem z podkarpacia. do wrocławia mam 7,5 h jazdy pociagiem, a dostlalam sie i tu i na cmuj. Oba miasta bardzo mi sie popdobaja, jednak wroclaw przyciaga mnie bardziej. Jest sens wybierac wrocław?
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: foxy_ »

Sama jestem z podkarpacia, na roku mam też kilkanaście osób z tych okolic studiujących we Wro i wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. Z moich znajomych nikt nie zamieniłby się na CMUJ
elisse
Posty: 61
Rejestracja: 11 cze 2009, o 19:22

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: elisse »

a jak jest we Wrocławiu ze studentami na niestacjonarnych? są w grupach razem ze stacjonarnymi?
Wodziu
Posty: 46
Rejestracja: 23 gru 2009, o 19:38

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: Wodziu »

nie, za specjalnym płotem pod wysokim napięciem siedzą no wszędzie jest tak samo na medycynie D
elisse
Posty: 61
Rejestracja: 11 cze 2009, o 19:22

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: elisse »

Nie ma głupich pytań podobno ale widzę, że głupie odpowiedzi tak. Z tego co mi wiadomo to w Łodzi do niedawna tak było (czy też jest nadal) a we Wrocławiu jak jest - nie wiedziałam.
Poza tym moje pytanie nie było ugruntowane uprzedzeniem tylko chodzi mi o znajomych, którzy być może pójdą na stacjonarne (okaże się dzisiaj)
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: foxy_ »

W każdej grupie oprócz stacjonarnych jest też po kilka osób z niestacjonarnych - w jednej grupie więcej, w drugiej mniej. Ludzie raczej sami się przyznają do tego, że są na płatnych, ale nie mają przez to ani łatwiej, ani trudniej, wszyscy są traktowani jednakowo. Osoby na niestacjonarnych mają pieczątkę w indeksie studia niestacjonarne". Numery indeksów są przydzielane w jakiejś dziwnej kolejności i poprzez nr indeksu nie odgadnie się, kto jest na płatnych.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: formica »

u mnie w grupie tak się złożyło, że nie ma nikogo z niestacjonarnych
oczywiście że się odgadnie mają zupełnie inne numery
a na stacjonarne numery indeksów idą alfabetyczni.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości