Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Merry
Posty: 10
Rejestracja: 24 lip 2008, o 15:58

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: Merry »

Ja mam takie pytanie, trochę z innej beczki. Ja wygląda nauka języków, są grupy na różnych poziomach? Czy jest szansa poradzić sobie na angielskim. jeśli się go nie miało w szkole?.
U mnie był francuski.
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: foxy_ »

formica pisze:oczywiście że się odgadnie mają zupełnie inne numery
a na stacjonarne numery indeksów idą alfabetyczni.
Idą alfabetycznie, ale wszystkie, łącznie z niestacjonarnymi.

Nie ma podziału na specjalnie grupy językowe, zajęcia odbywają się w grupach dziekańskich. Poziom za wysoki to nie jest, ale jeśli w ogóle nie miałaś styczności z angielskim, to może być różnie. U mnie nie było takiej osoby w grupie, więc nie mam pojęcia jak to wygląda. Ale może znajdzie się te kilkanaście osób i utworzą grupę z francuskim?
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: formica »

niestacjonarni mają nr 247 wystarczy popatrzeć na jakiekolwiek wyniki z egzaminu, że takie nr są powplatane pomiędzy stacjonarnych, których nr idą po kolei i alfabetycznie
elisse
Posty: 61
Rejestracja: 11 cze 2009, o 19:22

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: elisse »

Merry, przy składaniu papierów wypełnia się taką karteczkę jaki język chcesz kontynuować i tam chyba był francuski, jeśli już byłaś z dokumentami to pewnie też to wypełniałaś. No chyba że Tobie akurat zależy na angielskim:) A czy jest jakiś podział na poziomy to nie wiem.
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: foxy_ »

formica, też mi teoria spiskowa Całkiem niesłuszna, serio. Znam po prostu osoby z płatnych i nr ich indeksów. Może część, rzeczywiście ma taki specyficzny nr, ale na pewno nie wszyscy i nie jest to podstawą do klasyfikacji stacjonarne-niestacjonarne.
warta
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2008, o 13:14

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: warta »

Jest jest
susla
Posty: 33
Rejestracja: 24 maja 2010, o 22:28

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: susla »

a mam takie pytanie do studiujących zajęcia są raczej zlokalizowane w jednej okolicy, czy trzeba latać po Wrocławiu?
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: foxy_ »

Na 1. roku zajęcia zlokalizowane są na głównym campusie. Najdalej jest basen, na który spacerkiem jest chyba kwadrans, a tak to wszystko w odległości kilku kroków od dziekanatu. Na 2. roku podobno też wszystko w jednym miejscu
Othar
Posty: 22
Rejestracja: 6 lip 2010, o 15:10

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: Othar »

Ja jestem na niestacjonarnych i mam inny nr. niż 247. Wiec teoria z numerami jest błędna. Natomiast jedynie jak można to rozróżnić to po wielkiej pieczątce jaka widnieje na pierwszej stronie indeksu. Ale szczerze mówiąc nikt nie patrzy kto na jakich jest studiach i tak selekcja najsłabszych odbywa się w czasie roku.

A co do języków to zależy na kogo się trafi. Ja akurat słabo radzę sobie z angielskim i jeszcze trafiłem na ostrą babkę przez co miałem kłopoty, podobnie jak koleżanka, która wcześniej uczyła się właśnie francuskiego. Chciała go kontynuować ale niestety w tamtym roku było za mało osób żeby utworzyć grupę. Może w tym będzie lepiej
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: formica »

ehh no czyli moją teorię szlag trafia.
Choć w przypadkach, które znam się zgadza. Może przypadek może nie do końca.

Co do języków typu franc. próbować można. Choć raczej marne szanse.
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: shisha pangma »

kolejność alfabetyczna numerków sprawdza się tylko odnośnie stacjonarnych przyjętych w lipcu - osoby z niestacjonarnych i osoby ze stacjo przyjęte we wrześniu (albo później - bo w moim roczniku były tylko 2 listy w lipcu, reszta we wrześniu) mają wymieszane numerki.
Nie wiem czy nie mając angielskiego można iść do takiej grupy, bo mi kołacze po glowie, że na deklaracji językowej było coś o tym, że wcześniej rozpoczęłaś naukę wybranego języka. Miałam koleżankę w grupie, która wcześniej bardzo krótko uczyła się ang i miała spore problemy (nie wiem czemu nie wybrała grupy z niemieckim, ale może go też nie lubiła )
Merry
Posty: 10
Rejestracja: 24 lip 2008, o 15:58

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: Merry »

Ja właśnie tych sporych problemów z angielskim się obawiam. A raczej jestem ich pewna.
Chciałabym kontynuować francuski (już mam rok za sobą) po przeniesieniu się do Was, które właśnie poważnie rozważam.
Kiedy będzie wiadomo czy zostanie utworzona grupa z jęz. francuskim?
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: Kto studiuje i może podzielić sie wrażeniami??

Post autor: foxy_ »

Tylko rok się francuskiego uczysz? To troszkę mało. My na języku obcym uczymy się głównie słownictwa medycznego, podstawy trzeba znać dość mocno, inaczej jest w cholerę nauki. Pewnie gdzieś we wrześniu będzie wiadomo, czy otworzą grupę z fr.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości