zakwalifikowani 2010

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
maart
Posty: 92
Rejestracja: 25 cze 2009, o 14:25

Re: zakwalifikowani 2010

Post autor: maart »

sorry za offtop i w ogóle, ale ale
w razie bym się jutro dostała, na co bardzo liczę, będę musiała jechać z dokumentami i w związku z tym, może ktoś ma pojęcie jak z dworca (Wrocław Główny) dostać się na ul. Chałubińskiego?
susla
Posty: 33
Rejestracja: 24 maja 2010, o 22:28

Re: zakwalifikowani 2010

Post autor: susla »

hmm to tak jak ktoś juz tu pisał, ja wybrałam dłuższą drogę więc nie wiem czy warto opisywać ale to tak, wsiadasz w 12 albo 9 tramwaj, jedziesz na plac grunwaldzki, ja wysiadlam przy pasazu i doszlam do mostu i szłam wzdłuż wybrzeża wyspiańskiego, przeszłam obok politechniki, długo się szło ale przynajmniej wiedziałam, że trafię i doszłam do mostu zwierzynieckiego (tam będzie napisane, że to ten most) i wtedy skręciłam w Marii Curie-Skłodowskiej i tam juz były katedry AM i doszłam kawałek krótki jeszcze i był skręt do ul. Chałubińskiego i tam skręciłam i doszłam do tej rekrutacji, jest to w Katedrze bodajże Biochemii ale pisze wyraźnie, że do rekturacji to tam a potem jak już pani wzięła teczkę to kazała mi iść do takiego żółtego budynku po lewej stronie, ale to też widoczne od razu więc bez obaw a widziałam też, że tam jest przystanek (na ulicy Sklodowskiej) dla tramwaju 2 więc chyba da radę wsiąść w ten tramwaj i wtedy tylko wysiąść jak już będziesz na ulicy Skłodowskiej i tam wtedy to 5 minut zajmie wszystko ale są strzałki naprowadzające w którym kierunku iść, dasz radę a spowrotem obrałam inną drogę, i np mój autobus (z moej miejscowości co nim jechałam) zatrzymuje się przy Uniwersytecie Przyrodniczym, a to bliziutko jest idziesz od tego Uniwersytetu prosto, jakby w stronę mostu grunwaldzkiego i skręcasz w Marii Curie-Skłodowskiej idziesz tak z 150 metrów i jest skręt w Chałubińskiego i tam skręcasz jakby co to pytaj ludzi, dużo osób się tam kręciło jak ja byłam
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: zakwalifikowani 2010

Post autor: formica »

proponuję wsiąść w tramwaj nr 2 i dojechać do przystanku Kliniki. tak jest o wiele prościej przechodzisz na drugą stronę i widzisz ul. chałubińskiego w którą wchodzisz 0
soraja
Posty: 230
Rejestracja: 10 lip 2010, o 07:04

Re: zakwalifikowani 2010

Post autor: soraja »

Ja dzwoniłam do komisji rekrutacyjnej i mi pani powiedziała, że najlepiej wsiąść w autobus 145/146 i dojechać do klinik. Tak pewnie zrobię Fajnie, że uczelnia i szpital są blisko siebie, a nie tak jak w Wawie.
Awatar użytkownika
maart
Posty: 92
Rejestracja: 25 cze 2009, o 14:25

Re: zakwalifikowani 2010

Post autor: maart »

Dzięki wielkie, w życiu nie byłam we Wrocławiu ))
susla
Posty: 33
Rejestracja: 24 maja 2010, o 22:28

Re: zakwalifikowani 2010

Post autor: susla »

nie zgubisz się ja też byłam dopiero 2 raz ale nic nie wiedzialam co i jak, i trafiłam chociaż polatałam troszke tam, ale przynajmniej zobaczyłam co i jak maart a wolisz Wrocław czy stolicę? bo patrzę na lokalizację i mnie ciekawi
Awatar użytkownika
maart
Posty: 92
Rejestracja: 25 cze 2009, o 14:25

Re: zakwalifikowani 2010

Post autor: maart »

wolałabym Wrocław, ale ekonomia, w razie bym się dostała, zmusza mnie do Warszawy.
soraja
Posty: 230
Rejestracja: 10 lip 2010, o 07:04

Re: zakwalifikowani 2010

Post autor: soraja »

Ja byłam wczoraj we Wrocku i bardzo prosto trafić. Tuż koło dworca wsiadasz właśnie w 145/146, jedziesz 5 przystanków i wysiadasz praktycznie koło tej ulicy, na której są kliniki.
susla
Posty: 33
Rejestracja: 24 maja 2010, o 22:28

Re: zakwalifikowani 2010

Post autor: susla »

ej mam takie banalne może pytanie, ale odpowiedź mnie nurtuje jak wyglądają pierwsze zajęcia? mamy coś wziąć ze sobą? i kiedy nas rozdzielą na grupy?
Awatar użytkownika
Agii
Posty: 193
Rejestracja: 30 cze 2010, o 01:10

Re: zakwalifikowani 2010

Post autor: Agii »

Na grupy rozdzielą nas od razu. Pewnie bedzie jakas lista przy dziekanacie albo cos takiego
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: zakwalifikowani 2010

Post autor: formica »

Lista będzie we wrześniu (raczej bliżej końca niż początku). Na tablicy ogłoszeń I roku tj. w Anatomicum a dokładniej wisi w korytarzu prowadzącym do prosektorium.
Na podgrupy a i b podzielą Was na I zajęciach z anatomii będzie to alfabetyczny podział na pół
Na I zajęcia raczej nie trzeba nic umieć (chyba, że się bardzo porąbanego asystenta trafi), ale warto przeczytać I temat ze skryptu, żeby się orientować co ten asystent mówi.
soraja
Posty: 230
Rejestracja: 10 lip 2010, o 07:04

Re: zakwalifikowani 2010

Post autor: soraja »

A gdzie jest prosektorium? Na Chałubińskiego widziałam różne oddziały, kliniki, katedry etc. ale prosektorium nie.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: zakwalifikowani 2010

Post autor: formica »

proponuję pytać na miejscu:P Bo to jest w głębi. Wchodzisz przez taką dużą zieloną bramę od Chałubińskiego, dochodzisz do ronda(?) i tam jest kierunkowskaz do Anatomicum. To duży czerwony budynek(jak wszystkie), ale ma tabliczkę Katedra anatomii i Katedra i Zakład histo i embrio.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości