wydaliny a wydzieliny komorki roslinnej

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
bagatha

wydaliny a wydzieliny komorki roslinnej

Post autor: bagatha »

hm hm hm spotkalo mnie nieszczescie:zalczenie z botaniki a pozniej egzamin Moja wykladowczyni i prowadzaca, ma fizia na punkcie wydzielin i wydalin komorki roslinnej. Potrzebuje dokladnej definicji aby moc jedno od drugiego dokladnie odroznic! w zasadzie ja rozumiem oba znaczenia tych slow, ale chyba nigdy nie umialam na tyle ładnie ich ujac aby otrzymac maks punktow.
a gory dzieki za pomoc
Elka

wydaliny wydzieliny

Post autor: Elka »

Wydaliny w przeciwieństwie do wydzielin nie są usuwane na zewnątrz, lecz gromadzą się najczęściej w wakuolach.
bagatha

Re: wydaliny a wydzieliny komorki roslinnej

Post autor: bagatha »

tyle tez wiem,ale potrzebowalabym takiej porzadnej definicji na jedno i drugie
ale dzieki mimo wszystko
niby rozumiem te dwa pojecia i umiem je opisac, ale mam tak upierdliwa babe od cwiczen,ze
pozdrawiam
Gość

Re: wydaliny a wydzieliny komorki roslinnej

Post autor: Gość »

wydaliny są to substancje zbędne, szkodliwe dla organizmu (wydaje mi się Że kryształy szczawianu wapnia) a wydzieliny to substancje, to substancje które jeszcze organizm moŻe wykorzystać (barwniki-flawony)
bagatha

Re: wydaliny a wydzieliny komorki roslinnej

Post autor: bagatha »

mh, dzieki za wszystkie posty tylko ciekawa jestem kto zaliczy to zaliczenie.pytania bylymasakryczne
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości