Przeżył trzy tygodnie w stanie hibernacji

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
porfiria
Posty: 70
Rejestracja: 11 gru 2006, o 19:51

Przeżył trzy tygodnie w stanie hibernacji

Post autor: porfiria » 22 gru 2006, o 15:16

Japończyk, którego uznano za zaginionego, przeżył ponad trzy tygodnie w górach bez jedzenia i picia dzięki temu, że zapadł w stan hibernacji - poinformowali lekarze w Japonii.

U Mitsutaki Uchikoshiego puls był niemal niewyczuwalny, temperatura ciała wynosiła zaledwie 22 stopnie Celsjusza, kiedy znaleziono go pod koniec października na górze Rokko w 24 dni po zaginięciu - powiedzieli lekarze, którzy opiekowali się nim w szpitalu w Kobe.
Drugiego dnia słońce zaszło, byłem na dworze i czułem się dobrze. To moje ostatnie wspomnienie - powiedział dziennikarzom 35-letni Uchikoshi przed powrotem do domu ze szpitala. - Musiałem zaraz potem zasnąć.

Lekarze powiedzieli, że Uchikoshi, urzędnik miejski z Nishinomiya wybrał się na górę Rokko na spotkanie przy grillu, poszedł na wycieczkę i w odludnym górskim zakątku upadł i stracił przytomność.

Uważają, że kiedy Uchikoshi leżał w chłodnym powietrzu, temperatura jego ciała musiała spaść do około 10 stopni Celsjusza, powodując spowolnienie metabolizmu. Uchikoshi zapadł w stan podobny do hibernacji jego narządy spowolniły pracę, ale mózg był chroniony - powiedział doktor Shinichi Sato. Dodał, że mózg Uchikoshiegodoszedł do siebie na 100 procent", a wyziębienie i utrata krwi po upadku nie spowodowały u niego żadnych negatywnych trwałych skutków.

Jednak lekarze nadal nie są pewni, w jaki dokładnie sposób Uchikoshi przeżył tyle czasu z niemal zatrzymanym metabolizmem.

Jest to rewolucyjny przypadek, skoro pacjent naprawdę przeżył przy tak niskiej temperaturze ciała i to tak długo - powiedział profesor Hirohito Shiomi prowadzący badania nad hibernacją w Uniwersytecie Fukuyama w Hiroszimie.

Naukowcy musieliby wyjaśnić, czy temperatura ciała Uchikoshiego spadła bardzo szybko, czy też utrata ciepła zaczęła się o wiele później, i kiedy go odnaleziono, w rzeczywistości po prostu już umierał - powiedział.

Od dawna naukowcy uważają, że hibernacja u człowieka jest teoretycznie możliwa i mogłaby znaleźć zastosowanie do spowolnienia śmierci komórkowej np. w przypadkach krwotoku.

W roku 2004 niemieccy badawcze podali, że na Madagaskarze odkryto lemury hibernujące przez wiele miesięcy w roku, co jest pierwszym dowodem hibernacji u naczelnych. (js)


[Pobrane z wp.pl]

naanahanae
Posty: 186
Rejestracja: 7 paź 2006, o 14:19

Re: Przeżył trzy tygodnie w stanie hibernacji

Post autor: naanahanae » 22 gru 2006, o 17:09

niesamowite

Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Przeżył trzy tygodnie w stanie hibernacji

Post autor: Anex » 22 gru 2006, o 17:23

CUda się zdarzają, ale ten gościu to naprawdę miał szczęście ciekaw eile by mógł jeszcze tak przeżyż. Może tak jak w Seksmisji.

Awatar użytkownika
tin
Moderator w spoczynku
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Przeżył trzy tygodnie w stanie hibernacji

Post autor: tin » 22 gru 2006, o 18:42

Uczmy sie hibernacji od lemurów

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post