Farmacja czy Weterynaria

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Awatar użytkownika
Sokoland
Posty: 10
Rejestracja: 16 lip 2010, o 13:51

Farmacja czy Weterynaria

Post autor: Sokoland »

Witam!
Zastanawiam się nad wyborem kierunku studiów pomiędzy weterynarią na UP we Wrocławiu, a farmacją na AM również we Wrocławiu. Dostałem się niespodziewanie na oba kierunki i pojawił się dylemat. Chciałbym się również dowiedzieć czegoś więcej na temat pracy i perspektyw rozwoju po obu kierunkach.

Bardzo proszę o odpowiedź
[h]
Posty: 62
Rejestracja: 19 maja 2009, o 19:02

Re: Farmacja czy Weterynaria

Post autor: [h] »

patrz w przyszlosc czy masz kogos w rodzienie, otoczeniu kto moglby Ci pomoc po studiach wkrecic sie w branze. Patrz tez na to co lubisz.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Farmacja czy Weterynaria

Post autor: talagia »

Wczesnie sie zastanawiasz nad perspektywami po tych kierunkach. Które sa BARDZO różne.
W jednym przypadku stoisz za lada, a w drugim kłujesz psy w tyłki.
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: Farmacja czy Weterynaria

Post autor: ebiologia »

Praca jako weterynarz wydaje mi się, że daje więcej satysfakcji (no chyba, że nie lubisz zwierząt, brzydzisz się, lub jeszcze coś innego). Każde zwierze jest inne i ma inną chorobe itp.

A po farmacji to głownie praca w laboratorium lub w aptece i to chyba wszystko, a więc praca chyba bardzo monotonna i niezbyt ciekawa.

P.S

Ja wybrałbym chyba jednak prace jako weterynarz chociaż też pewnie miałbym spore wątpliwości.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Farmacja czy Weterynaria

Post autor: Biochejter »

A wolałbyś klikać na kasie w aptece czy grzebać krowie w odbycie?
fizolof123
Posty: 303
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:06

Re: Farmacja czy Weterynaria

Post autor: fizolof123 »

hehe ja zdecydowanie to drugie
Awatar użytkownika
vana__imago
Posty: 22
Rejestracja: 29 cze 2010, o 18:19

Re: Farmacja czy Weterynaria

Post autor: vana__imago »

Hmm. Porównując ilość aptek i lecznic dla zwierząt oraz ruch w tych placówkach - polecam farmację. Zależy co chcesz robić, zastanów się prędzej nad tym.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości