Nowy mikroskop, pierwszy mikroskop.

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
Tasi3k
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2010, o 11:03

Nowy mikroskop, pierwszy mikroskop.

Post autor: Tasi3k »

Witam bardzo serdecznie, jestem tutaj zupełnie nowy ale chciałbym poradzić się ludzi, którzy posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat mikroskopów ale ze strony technicznej. Tak więc noszę się z zamiarem zakupienia mikroskopu, ale pojawia się problem. Mianowicie nie wiem jaki jest dobry, jaki przereklamowany itp itd. Przeglądając allegro natrafiłem na taką aukcję, która mnie zainteresowała allegro 1140966639 czy mógłby ktoś znający się na rzeczy wypowiedzieć o tym mikroskopie. Lub Ewentualnie polecić jakiś inny mikroskop, jednakże zależało by mi na tym by móc potem taki mikroskop podłączyć do komputera i robić wszelakiego rodzaju zdjęcia.
Dziękuję za każdą pomoc!
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Nowy mikroskop, pierwszy mikroskop.

Post autor: pyati »

Ja posiadam ten mikroskop i gdybym miała jeszcze raz kupować to bym dołożyła i kupiła lepszy. Wg mnie kamery nie warto podłączać bo robi bardzo nie wyraźne zdjęcia, obraz traci bardzo na jakości. Tak samo soczewki barlowa nie używam, ponieważ daje puste powiększenie, co z tego, że to co chcesz zobaczyć jest większa jak już szczegółów nie zobaczysz. Ja noszę się z zamiarem kupna nowego mikroskopu, bo ten mnie nie zadowala. Z okularów używam tylko 5x, bo w reszcie optyka wysiada i jakość jest tragiczna. Ile masz lat i do czego chciałbyś ten mikroskop? W temacie Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe możesz zobaczyć moje zdjęcia, z tym, że ja do zdjęć nie używam kamery dołączonej do zestawu, na początku kręciłam nią filmiki, teraz leży nieprzydatna. Ja kupiłam go dużo taniej niż w podatnym przez Ciebie linku.
Tasi3k
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2010, o 11:03

Re: Nowy mikroskop, pierwszy mikroskop.

Post autor: Tasi3k »

Mam 23 lata. Mikroskop chciałbym kupić by zaspokoić swoją ciekawość, raczej czysto hobbystycznie niż naukowo jeśli o to chodzi.
Tasi3k
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2010, o 11:03

Re: Nowy mikroskop, pierwszy mikroskop.

Post autor: Tasi3k »

Najlepiej by było gdyby ktoś polecił mi jaki zakupić mikroskop z dokładnym wskazaniem modelu, cenowo to tak do 500-600 zł. Przeczytałem, wątek który założył Marcin odnośnie mikroskopu dla początkujących ale przypuszczam że gdybym sam sobie coś wybrał, żałował bym potem zakupu. Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Pyati, a powiedz mi na jaki byś teraz chciała zmienić swój mikroskop?
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Nowy mikroskop, pierwszy mikroskop.

Post autor: pyati »

na razie mam na oku ten. Jeśli fundusze pozwolą to może kupiłabym lepszy. Zwróć uwagę na to, że tu masz dwa okulary, nie musisz mrużyć oczu, komfort pracy lepszy, ma obiektyw immersyjny 100x, czego biolux nie ma. Śruba mikro makro też na +. Ten też mi się podoba

Zapytaj Marcina o szczegóły ja jestem jeszcze laikiem, ale chcę być coraz lepsza Ja radziłabym Ci kupić ten optek bino student. Kosztuje 732 zł więc dużo Twojego budżetu nie przekracza, ale jak wspomniałam, zapytaj Marcina.
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Nowy mikroskop, pierwszy mikroskop.

Post autor: _Marcin_ »

Najlepiej by było gdyby ktoś polecił mi jaki zakupić mikroskop z dokładnym wskazaniem modelu, cenowo to tak do 500-600 zł.
Tasi3k, to nie jest takie proste, a co będzie jak ci ktoś wskaże jakiś tam model ty go kupisz i ci się nie spodoba i będziesz miał pretensje.Czysto hipotetyczna sytuacja z dużym prawdopodobieństwem wystąpienia niestety, to nie jest takie proste na jakie wygląda.Pickul miał wcześniej Opteka Bino i nie narzekał a efekty mikroskopowania miał bardzo dobre co widać po jego wcześniejszych zdjęciach. Może lepiej dołożyć i kupić coś w tym stylu a drogi taki jeszcze nie jest.
Albo rozejrzeć się za jakimś używanym sprzętem PZO, LOMO albo Zeissa, dogadać się, sprawdzić i jak będzie wsio OK kupić.
Tylko tu trzeba mieć trochę pojęcia o mikroskopie i jego używaniu żeby go dobrze sprawdzić.
Mikroskop chciałbym kupić by zaspokoić swoją ciekawość, raczej czysto hobbystycznie niż naukowo jeśli o to chodzi.
Czy będziesz to robił czysto hobbystycznie czy naukowo to nie ma różnicy, sprzęt musisz posiadać taki żeby ci dawał satysfakcję z obserwacji i pomagał w oznaczaniu tego co widzisz.A najlepiej jak widać możliwie najwyraźniej, co leży w dużej części po stronie sprzętu. Jak się wciągniesz to zobaczysz że tak będzie, każdy tak ma.
ja jestem jeszcze laikiem, ale chcę być coraz lepsza
pyati, to jeszcze bardzo długa droga przed tobą dziewczyno,życzę szczerze powodzenia
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Nowy mikroskop, pierwszy mikroskop.

Post autor: pyati »

_Marcin_ pisze:pyati, to jeszcze bardzo długa droga przed tobą dziewczyno,życzę szczerze powodzenia

I teraz nie wiem czy się cieszyć, czy się przejąć tym, że jestem bardzo kiepska Mimo to, dzięki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości