Książki na I rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Książki na I rok

Post autor: Cinereus »

anatomia nie jest podzielona. anatomia prawidlowa trwajaca 1 rok caly konczy sie egzaminem i jest to przedmiot bardzo duzy, natomiast na anatomii klinicznej nie uczysz sie juz ktoredy przebiega jakis nerw tylko np jakie sa objawy porazenia nerwu, czyli mozna by powiedziec ciag dalszy. anatomia kliniczna konczy sie tylko kolokwium koncowym i zal. do indeksu, wiec nie wiem w czym problem.
karla90
Posty: 96
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:05

Re: Książki na I rok

Post autor: karla90 »

sikor pisze:a jak jest z łaciną bo wiem,ze na WUMie jak ktos mial minimum 4 na koniec liceum to na studiach jest z niej zwolnionya tu jak wygląda sytuacja?
Żeby zostać zwolnionym z łaciny musisz mieć ją wpisaną na świadectwie ukończenia liceum i zdać na chyba 60% test, który będzie jakieś 2-3 tygodnie od rozpoczęcia roku.
sikor
Posty: 41
Rejestracja: 8 lip 2010, o 22:13

Re: Książki na I rok

Post autor: sikor »

oh jeszcze test.szkoda bo już niewiele pamiętam a do tego strasznie łaciny nie lubiłam:/a tej łaciny to uczą tylko pod kątem medycznym czy to raczej cos jak zwykłe lekcje nauki jezyka?
karla90
Posty: 96
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:05

Re: Książki na I rok

Post autor: karla90 »

sikor pisze:oh jeszcze test.szkoda bo już niewiele pamiętam a do tego strasznie łaciny nie lubiłam:/a tej łaciny to uczą tylko pod kątem medycznym czy to raczej cos jak zwykłe lekcje nauki jezyka?
Większość słownictwa związane jest z medycyną, ale jest też dosyć sporo gramatyki - deklinacje, koniugacje, stopniowanie itp.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Książki na I rok

Post autor: formica »

Głównie medyczne. Choć ja na którejś z kolei poprawie miała do przetłumaczenia jakże cudowne zdanie rana szarpana po ukąszeniu przez konia :O
niegazowana
Posty: 10
Rejestracja: 18 lip 2010, o 22:29

Re: Książki na I rok

Post autor: niegazowana »

hahaha:D ciekawe mają pomysły:] mam nadzieje ze uda mi się jednak zwolnic z tego shitu. a sluchajcie,bo ja ze stomy,ksiązki na pierwszy rok do tych przedmiotow jak anatomia czy histologia mamy takie same?bo nie wiem czy mam się sugerowac poprzednimi postami,ktore chyba dotyczą medycyny
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Książki na I rok

Post autor: formica »

taa to samo
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Książki na I rok

Post autor: Cinereus »

shit to jest ale jednak troche dalo ]
sum
Posty: 7
Rejestracja: 17 lip 2010, o 12:36

Re: Książki na I rok

Post autor: sum »

mam do sprzedania materiały na płycie na 1szy rok
1. chemia żakowej
2. atlas histologiczny sobotty
3. Atlas parazytów A. Buczek
4. Genetyka Drewa
5.Histologia sawicki
6.Wprowadzenie do syntezy organicznej J. Skarżewski
7.Biochemia Stryera
chętnych prosze o kontakt na pr
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Książki na I rok

Post autor: Cinereus »

ciekawe ze biochemia stryera jest na 1 rok. kolejny cwaniaczek ktory chce zarobic na materialach ktore mozna zdobyc za darmo.
sum
Posty: 7
Rejestracja: 17 lip 2010, o 12:36

Re: Książki na I rok

Post autor: sum »

Cinereus pisze:ciekawe ze biochemia stryera jest na 1 rok. kolejny cwaniaczek ktory chce zarobic na materialach ktore mozna zdobyc za darmo.
spis podręczników które sa potrzebne na 1-szy rok i jest w nich ymieniona łasnie biochemia Stryera
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: Książki na I rok

Post autor: foxy_ »

Tyle że ta biochemia jest do niczego nikomu niepotrzebna, może na 2. roku będzie z niej pożytek. Ale sprzedawać materiały, które są bezpłatne na chomiku? Troszkę przegięcie.
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: Książki na I rok

Post autor: shisha pangma »

Ze Stryera to się chyba nikt nie uczy, na biochemię jest potrzebny Harper (+ Bańkowski).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości