astronomia

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: astronomia

Post autor: Anex »

Antymateria ma ogromną moc, bo zderzeniu ze swoją odbitą cząstką ulega destrukcji, jeśli chodzi o książki które poniekąd związane są z astronomią to czytałam K-PAX niby psychologiczna, ale wiele jest zagadnień astronomicznych( w końcu głowny bohater twierdzi, ze jest z K-PAX) i o dziwo nie jest to książka fantasy.
apollo
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 17:29

Re: astronomia

Post autor: apollo »

Jeśli chdzi o książki to jedną z ciekawszych jaka czytałem, była książkaNiebo na weekend wyd. Pascal. Jest bardzo obszerna, zawiera ponad 300 stron. Książka opisuje m.in. układ słoneczny, czym można obserwować, zjawiska jakie zachodzą w atmosferze oraz opisuje 53 gwiazdozbiory naszego nieba. Opisy gwiazdozbiorów sa chyba najciekawsze, gdyż zawierają krótki mit, są przedstawione graficznie oraz są zaznaczone występujące w pobliżu mgławice i gromady gwiazd. Do książki jest dołączonych 18 map nieba. Polecam
Marcinek1
Posty: 125
Rejestracja: 24 sie 2006, o 21:19

Re: astronomia

Post autor: Marcinek1 »

mam ta ksiezke,zaczne ja czytac juz w piatek:)
Puenta
Posty: 39
Rejestracja: 17 lis 2006, o 13:16

Re: astronomia

Post autor: Puenta »

Marcinek1 pisze:hmm.
jak myslicie skad wzielo sie zycie na Ziemi?


Ja mysle ze Ziemia tak jak inne planety naszego Ukladu powstaly z wielkiego wybuchy ale skad on to nie wie nikt.Pozniej Ziemia stygla ,uderzaly w nia meteoryty i komety(ktore maja w sobie wode) .Z tych wszystkich udzerzen itp powstaly batkerie przyniesione z kosmosu .A pozniej ewolucja
JUHU temat rozkręcony :]
Mój tata też mi tak mówił, ale wydaje Mi się, że do Ziemi przyczepiały się te meoteory kiedy była jeszcze bardzo rozgrzana, bo wtedy była taką jakby ciałem ala miękkim (hehe)j łatwo coś przeczepic Potem kiedy kiedy jej wielkosć zaczeła być stala (juz nie powiekszala sie) zaczła padać ogromne deszcze, jak wiadomo ta lawa(?) zaczeła parowac więc deszcze padały teoretycznie non stop i wreszcie udało się zalać tą lawę, ale jak sądze, pewnieporo czasu upłyneła zanim zaczeło coś tam żyć, bo zapewne woda na początku była strasznie gorąca około 100 stopni.
Marcinek1
Posty: 125
Rejestracja: 24 sie 2006, o 21:19

Re: astronomia

Post autor: Marcinek1 »

no tak ja napisałem to w wielkim skrócie ,nie chciałem sie zabardzo rozpisywaćd

[ Dodano: Pon Gru 18, 2006 18:04 ]
proszę o kontynuacj tematu lub podajcie inny temat:D
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: astronomia

Post autor: Guru »

CIekawosta:
W tym roku w zasadzie trzy obiekty kandydują do bycia pierwszą gwiazdką wigilijną. Największe szanse na to ma Wega - będąca najjaśniejszą gwiazdą w konstelacji Lutni. 24 grudnia około godziny 16:00 świeci ona na wysokości prawie 50 stopni nad zachodnim horyzontem.

"Nieco słabszym obiektem od Wegi jest Capella (czyli po polsku Koza) - najjaśniejsza gwiazda konstelacji Woźnicy. Znajdziemy ją po przeciwnej stronie nieba, 30 stopni nad północno-wschodnim horyzontem - wyjaśnia Olech.

Okazuje się jednak, że w wigilijny wieczór najjaśniejszym obiektem na niebie będzie Wenus, która jest oczywiście planetą, nie gwiazdą.Tradycja jednak mówi nam o Gwieździe Betlejemskiej, która najprawdopodobniej była w rzeczywistości kometą, a więc też ciałem Układu Słonecznego, tak jak Wenus"
PAP
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości