akomodacja oka w młodym wieku

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
ann00
Posty: 5
Rejestracja: 7 cze 2010, o 14:20

akomodacja oka w młodym wieku

Post autor: ann00 »

Mam taki problem ,bo noszę okulary +5 jak pisalam juz w innym temacie, od lat okulistka zapisywała mi ciągle taką samą moc (jakis czas temu zmniejszyła mi o pół). Ostatnio byłam w pewnym salonie i doibierałam soczewki,zbadano mi wzrok itd i powiedziano ,że wg nich mam źle dobraną moc i ze względu tego ze mam 17 lat i oko się jeszcze rozwija daliby mi o połowę mniejszą moc żęby oko to zaakomodowało itd.
W sumie zastanawiałam się nad tym i mimo takiej wady ( +5) bez okularów widzę ,mogę normlanie czytac itd ,więc chyba jkabym miała taką dużą bym nie mogla nawet czytac .
Ale znowu z takiej mocy przejsc na taką małą od razu?
Boję się bardzo,że się pogorszy i sama nie wiem komu wierzyć, wkoncu zdrowie jest najwazniejsze i nie chhcę męćzyc się przez całe zycie majac zle dobrane szkła. Jak to jest z tą akomodacją ,czy faktycznie ta teza się zgadza? Co o tym myslicie i co mam zrobic w takiej sytuacji
Endorfinek
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2010, o 15:45

Re: akomodacja oka w młodym wieku

Post autor: Endorfinek »

Iść do innego okulisty, nie do tego, do którego chodziłaś do tej pory i spytać go o zdanie
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: akomodacja oka w młodym wieku

Post autor: Mihhu »

Proponuje Ci iść na komputerowe badanie wzroku ( o ile jeszcze takiego nie miałaś). Tam dokładnie wyjdzie Ci jaką masz wadę.

Kod: Zaznacz cały

nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080901/RZESZOW/395269369
Napisali w artykule, że jest to jedyne takie urządzenie w Polsce, ale artykuł jest z 2008roku.
Wiem o jeszcze jednym takim urządzeniu w Stalowej Woli, bo robiłem tam badania w zeszłym tygodniu.
Pewnie jest więcej tego w Polsce, musisz poszukać.
ann00
Posty: 5
Rejestracja: 7 cze 2010, o 14:20

Re: akomodacja oka w młodym wieku

Post autor: ann00 »

MIałam badany wzrok za pomocą takiego urządzenia ,że patrzy się w dal bez mrugania w jeden punkt przez kilka sekund ,widziałam że lekarz miał z tego jakiś wydruk . Ale czy to dokladnie podaje jaką mam wadę? Bo zawsze dobierali mi szkła za pomocą tych szkieł testowych i patrzeniu na literki
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: akomodacja oka w młodym wieku

Post autor: Mihhu »

Wiesz, wydruk jest dla niego, żeby wiedział jakie szkła ma Ci proponować. Ja mam tej chwili wadę mam minus 4.25, i najpierw wypróbowałem szkła 3.75, ale były minimalnie za słabe, potem przymierzyłem 4.0 i 4.25 i zostałem przy 4.0.
Urządzenie jest tylko pomocnicze. Patrzenie na literki pokazuje, czy szkła będą dla Cb dobre.

Wydruk jest dokładny. Chyba plus/minus 0.25
ann00
Posty: 5
Rejestracja: 7 cze 2010, o 14:20

Re: akomodacja oka w młodym wieku

Post autor: ann00 »

W takim razie pójdę do okulisty ,nie chce ryzykować. A gdy powie ,że muszę mieć dobrane odpowiednio (nie mniejsze) to wtedy soczewki kupić o pół mocniejsze (bo czytalam ze podobno przy plusach tajk trzeba ) a mi dobrali o pół MNIEJSZE moze dlatego wydaje mi się,żę slabiej widzę w soczewkach niz okularach
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości