Pielęgniarstwo

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
wisnia91
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2010, o 11:03

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: wisnia91 »

Ja mam do was jedno pytanko.

Na stronie ŚUM pojawiła się inf. o wpisie na studia w dniach 26 - 30.07. dla kogo są te wpisy, dla tych których nie było na pierwszej liście Czy jeśli już wcześniej w tym pierwszym terminie zawiozłam papiery to teraz muszę jechać jeszcze raz, albo cosik
Awatar użytkownika
weronik_19
Posty: 44
Rejestracja: 6 lis 2009, o 15:38

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: weronik_19 »

halinka3 pisze:A ja mam jeszcze pytanie do naszej pomocnej Weroniki (o rany, co ja bym bez ciebie zrobiła? :p ) lub do kogoś kto też tam studiuje.
Czy na SUMie są odpowiedzi ustne (i czy odbywa się to jak w szkole, czyli typowe odpytywanie przy biurku czy np wyrywkowe pytania w ławkach) i czy są niezapowiedziane kartkówki?

Tak, są odp. ustne - głównie na ćwiczeniach. Np. na ćwiczeniach z anatomii na wejściu masz albo kartkówkę albo pytanie z bieżącego materiału. Forma zależy od kaprysu asystenta. Dlatego nie zdziw się jeśli na pierwszych ćwiczeniach każą Wam wyciągnąć kartki. I nie ma żadnego tłumaczenia, że nie wiedzieliście - plany zajęć są dostępne na stronie katedry dość wcześnie. Oprócz zaliczeń na każdych ćwiczeniach są normalnie zapowiedziane kolokwia.
To jeśli chodzi o semestr I. Na II semestrze np. na fizjologii w ramach seminariów pisaliśmy kolokwia z danego działu, a jeśli ktoś nie zaliczył go - musiał odpowiadać ustnie. To samo na biochemii. A i na PP praktycznie na każdych ćwiczeniach co tydzień jest jakieś kolokwium albo małe pytanko, ale to zależy od tego jak sobie asystent ubzdura. Nie ma jednak się co martwić - asystenci to też ludzie, całkiem fajni nawet.
Awatar użytkownika
nalesnik18
Posty: 16
Rejestracja: 14 lip 2010, o 15:06

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: nalesnik18 »

chiałabym się upewnić czy jak nie złożyłam to jednoznacznie świadcyz ze zrezygnowalam tak bo zawiozlam juz papiery na inna uczelnie a tam nic nie rezygnowlaam czy cos w katowicach tylko po prostu sie dostalam ale nic wiecej nie zrobilam
mmoonniiaa
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2010, o 19:17

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: mmoonniiaa »

to już Cię tam nie ma jeżeli nic nie składałaś
malina77
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2010, o 12:15

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: malina77 »

a ja na spontana sie zdecydowałam na pielęgniarstwo wczoraj a tu prawie wrzesień. na ATH do bielska chce isc Przyjęli mnie na zarządzanie też na tej uczelni aleee kobieta zmienną jest, chce pielegniarstwo! Nie wiem czy są wolne miejsca, chyba nie. Napisze dziś ładną prośbe do dziekanatu o przeniesienie, moze sie nademną zlitują bo przeciez na pielegniarki jest duże zapotrzebowanie a chętnych mało
tabularasaa
Posty: 42
Rejestracja: 26 lip 2010, o 21:28

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: tabularasaa »

malina77 zastanów się dobrze czy na pewno chcesz iść na ten kierunek zanim podejmiesz ostateczną decyzję.
madakes
Posty: 20
Rejestracja: 14 paź 2009, o 21:05

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: madakes »

Szczególnie, że wybieranie takiego kierunku na spontana może nie przynieść niczego dobrego. Do pielęgniarstwa trzeba czuć choć nutkę chęci, zainteresowania czy powołania. Rezygnowanie w połowie semestru, bo to jednak nie to jest mało fajne. Zastanów się jeszcze kilka razy
malina77
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2010, o 12:15

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: malina77 »

Właśnie sie nie musze zastanawiac bo uwielbiam biologie i zawsze chciałam byc pielegniarką ale wszyscy mi mówili ze sobie nie poradze i twierdzili że te studia są prawie tak trudne jak medycyna. i moja przyjaciółka mnie namówiła na zarządzanie zebym z nią poszła i jakoś tak wyszło. A teraz uznałam że nie bede słuchac innych tylko siebie zrobie wszystko zeby mnie przyjęli !
Awatar użytkownika
florqa
Posty: 132
Rejestracja: 18 sty 2009, o 17:39

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: florqa »

malina77, te studia do łatwych nie należą. a zawód bardzo odpowiedzialny. Wiadomo że mniej nauki niż na medycynie, ale jednak wiedzę trzeba mieć ogromną. Ale skoro już od jakiegoś czasu myślałaś o pielęgniarstwie, to próbuj. Powodzenia.
tabularasaa
Posty: 42
Rejestracja: 26 lip 2010, o 21:28

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: tabularasaa »

Oj z tą wiedzą na pielęgniarstwie to nie przesadzajmy. Spędziłam rok na pielęgniarstwie (obecnie medycyna). Niewątpliwie ilość nauki jest kwestią uczelni. Ale z własnego doświadczenia powiem tyle, że nikt się nie przemęcza (no chyba że na praktykach ale to już inna bajka). Pozdrawiam
madakes
Posty: 20
Rejestracja: 14 paź 2009, o 21:05

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: madakes »

UJ zmienił zasady rekrutacji na rok akademicki 2011/2012 i teraz biorą pod uwagę maturę z biologii i polskiego Czyli odpada mi pisanie WOSu i dodatkowy stres
AliceSz
Posty: 10
Rejestracja: 8 lip 2010, o 08:03

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: AliceSz »

A ja już chcę zacząć studia. Wiem, że będzie ciężko i w ogóle, ale mam już dosyć tego lenistwa
Ach, i nie popełniajcie mojego błędu! Czytajcie dokładnie zasady rekrutacyjne, bo ja na tym się przejechałam. Nie doczytałam, że na AM we Wrocławiu na pielęgniarstwo wystarczy biologia podstawowa. Zdawałam rozszerzenie i poszło mi masakrycznie tym bardziej, że byłam w klasie o innym profilu i biologię miałam podstawę. Ale na szczęście się dostałam. Co prawda w trzeciej turze, ale jednak) To tak na zaś, w ramach rozsądku.
ula+-
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2010, o 21:18

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: ula+- »

Hej pomóżcie Nie chodze przez pierwsze dni na wyklady. Beda z tego jakies konsekfencje? Pielegniarstwo pomocy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości