Farmacja w Łodzi

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
magda1990
Posty: 19
Rejestracja: 13 lip 2010, o 08:50

Re: Farmacja w Łodzi

Post autor: magda1990 »

kurczre ale masz fajnie bo jeszcze sie zalapalas na te bloki programowe i bedziesz miala specjalizacje. Chcialam jeszcze zapytac na jaka ulice sie glownie chodzi na zajecia w razie gdy bede szukac mieszkania
Martuska91
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2010, o 11:14

Re: Farmacja w Łodzi

Post autor: Martuska91 »

Ja mam jeszcze inne pytanko. Przy składaniu papierów dostałam tylko skierowania na badania lekarskie, a ich wyniki wysłałam faxem. Co dalej? Kiedy dostanę decyzje o przyjęciu na studia czy coś w tym stylu? Przyślą mi to? Czy będę tam musiała jeździć jeszcze w wakacje? Pytam bo nie wiem jak sobie organizować czas. Wyjechałabym gdzieś, a mogę nie mieć wtedy dostępu do internetu.
Awatar użytkownika
catalina1988
Posty: 29
Rejestracja: 4 lip 2010, o 19:22

Re: Farmacja w Łodzi

Post autor: catalina1988 »

Nie mam tez blokow- wszyscy ktorzy nawet je zaczeli w trakcie mieli zmienione na fakultety. Nie uwżam bynajmniej żeby to była zła decyzja. Bloki nic nie dawały- nie była to specjalizacja! Specjalizację kończy sie po skończeniu studiów- jeśli jestes tak bardzo zainteresowana możesz poczytac. Na wybór fakultetu masz jakis wpływ. Na bloki- coz było kto pierwszy ten lepszy, reszta szla na to co zostalo.

Zajęcia- głównie prawie wyłącznie na Muszyńskiego. Na pierwszym roku ma sie jeszcze wf, angielski i łacine na placu Hallera. Na drgim roku anatomie i fozjologie na placu Dąbrowskiego. Później juz tylko na wydziale.

Przyjdzie decyzja o przyjęciu na studia (radze je zachowac pozniej jest potrzebna przy odbiorze legitki). Jakos pod koniec sierpnia chyba. ALe jeździć do Łodzi już nie musisz. Reszte sie załatwia na początku października.
magda1990
Posty: 19
Rejestracja: 13 lip 2010, o 08:50

Re: Farmacja w Łodzi

Post autor: magda1990 »

Bardzo dziekuje Ci za odpowiedz )) kupie Ci dobre wino za te informacje jak sie zobaczymy w Lodzi wypozyczylam juz mastelarza i lipca i ma sie rozumiec ze CALOSC z tycch ksiazek nas obowiazuja na 1 roku trzeba umiec cala analize tzn jak sie rozpoznaje kazdy kation itd tak na chemii tez musielismy to umiecc

Mam pytanie ostatnie chyba P czy jezeli ktos nie chce pracowac w aptece to latwo jest znalezc praktyke w jakims laboratorium farmaceutycznym w lodzi lub warszawie jak sie jest na UM w lodzii
Miriam899
Posty: 9
Rejestracja: 29 lip 2010, o 12:13

Re: Farmacja w Łodzi

Post autor: Miriam899 »

Witam wszystkich:) niestety nie dostałam się na farmacje a zabrakło mi punkta bo mam 157.myślicie że może się próg obniżyć?
magda1990
Posty: 19
Rejestracja: 13 lip 2010, o 08:50

Re: Farmacja w Łodzi

Post autor: magda1990 »

mysle ze tak )) w katowicach juz jest 157 prog )
Miriam899
Posty: 9
Rejestracja: 29 lip 2010, o 12:13

Re: Farmacja w Łodzi

Post autor: Miriam899 »

Kurcze ograniczyłam się tylko do dwóch uczelni medycznych Łódź i Wrocław i teraz żałuje:( ale myślałam że maturka lepiej mi pójdzie bo próbne pisałam dżo lepiej no ale widać mam zajebistego farta w życiu. Jeden punkt to niewiele więc może się uda, bynajmniej mam taką nadzieje:) pozdrawiam!
magda1990
Posty: 19
Rejestracja: 13 lip 2010, o 08:50

Re: Farmacja w Łodzi

Post autor: magda1990 »

ja zlozylam na 5 na farmacje i na wszystkie sie dostalam i mam wielki dylemat. Mam zlozone papiery na uj i wlasnie do lodzi i jestem w kropce bo nie wiem gdzie isc. Wiem ze blokuje komus miejsce ale naprawde nie wiem co zrobic / ze mnie dopiero to jest łoś
Awatar użytkownika
Olis
Posty: 73
Rejestracja: 10 paź 2009, o 12:55

Re: Farmacja w Łodzi

Post autor: Olis »

UJ, please. :gt
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Farmacja w Łodzi

Post autor: Anielka »

tam gdzie masz bliżej - przynajmniej ja bym tak wybrała
pracę znajdziesz później wszędzie po tym kierunku.
Miriam899
Posty: 9
Rejestracja: 29 lip 2010, o 12:13

Re: Farmacja w Łodzi

Post autor: Miriam899 »

magda1990 ja bym poszła tam gdzie idzie więcej moich znajomych bo to zawsze lepiej przynajmniej na początku) a tak poza tym myślę że UJ jest przereklamowany bo już wiele takich właśnie opinii słyszałam że jedzie na renomie a uczy tak sobie no ale wybór należy do Ciebie:) aczkolwiek zawsze to inaczej powiedzieć że się studiuje na UJ a nie w jakiejś Łodzi hehe Pozdrawiam!
magda1990
Posty: 19
Rejestracja: 13 lip 2010, o 08:50

Re: Farmacja w Łodzi

Post autor: magda1990 »

No ja juz bylam na uj na chemii tylko zrezygnowalam bo nie dalo sie wytrzymac ludzi psychicznie wykanczali choc wiem ze na innych kierunkach na uj naprawde ludzie maja lajt np na biologii czy geografii. Z jednej strony wolalbym na uj bo blizej domu i przepisza mi Caly rok Łaciny() matme i wf, ale z drugiej strony nie maja niemieckiego na ktorym mi zalezy. Tzn. maja jezyk przewodni angielski na ktory musialabym chodzic i miec zaliczenie a na niemiecki moglabym chodzic i placic 5 stow. Ale jaki maja ekstra laboratoria i mam tam sporo znajomych.

Moi rodzice sa za lodzia bo blizej warszawy a tam mozna by bylo pewnie robic praktyke w laboratorium farmaceutycznym. Jestem totalnie w kropce.
Ania20p
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2010, o 09:08

Re: Farmacja w Łodzi

Post autor: Ania20p »

Witam:) magda1990 sądząc po Twoim nicku to jesteś rocznik 1990? Tak samo jak ja:) Ja również składałam na farmację na 4 uczelnie i dostalam się na każdą. Wybrałam ostatecznie Łódź po namowach taty. A to ze względu przede wszystkim na odległość do domu. Trochę na wyrost potraktowałam wyniki tegorocznej matury, bo sadziłam, że progi będą podobne, a okazały się zdecydowanie niższe. Dlatego nie złożyłam np. na farmację do Wrocławia. Sądze jednak, że nie do końca najważniejsze jest miejsce studiowania, zwłaszcza że w porównaniu z innymi kierunkami uczelni medycznych jest mało. Najważniejsza jest wiedza i nasze zaangażowanie, a nie uczelnie, bo za 20 lat i tak nas nikt pewnie nie zapyta czy mgr zrobiliśmy w Łodzi czy Krakowie. Dla mnie najważniejsze jest to, że dostałam sie na dzienną farmację i z tego się cieszę:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości