Medycyna!! Pytania, rady

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
jaa ;)
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2006, o 09:30

Re: Medycyna!!

Post autor: jaa ;) »

oby tak dalej
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Medycyna!!

Post autor: ziomalka »

JustineK pisze:Jeśli przeraża Cie widok krwi, czy wizyta w prosektorium, to lepiej wybierz farmację (chyba,że lubisz pokonywać własne lęki )
Pokonywanie własnych lęków - wspaniała sprawa, uwierzcie mi, że wuzyta w prosektorium nie jest wcale taka straszna jak sie wydaje. Ludzie lubią przekoloryzować sprawy, nawet takie jak widok ludzkich zwłok. Wszystko jest do przejścia, nawet taaki straszliwie brzmiacy widok jak ludzkie ciało czy też preparat .
Medycyna jest sper anatomia as well
studentka na lek.

Re: Medycyna!!

Post autor: studentka na lek. »

Jeśli nie czujecie G£ÊBOKIEGO powołania, to dajcie sobie spokój z medycyną. Nawet jesli skończycie te studia (choć moim zdaniem są ciekawsze) z bardzo dobrymi wynikami to później i tak czeka was bagno.
lele`

Re: Medycyna!!

Post autor: lele` »

po czym to stwierdzasz studentko? mozesz troche sprostowac swoja wypowiedz? dlaczego czeka nas BAGNO
JustineK
Posty: 16
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 16:40

Re: Medycyna!!

Post autor: JustineK »

Jsne, że wszystko jest do przejścia Zawsze tak straszą. Mnie czasem złości, bo nie wiem kiedy starsi studenci mówią prawdę, a kiedy się z nas po prostu nabijają, ale w końcu taki ich przywilej
A co do powołania, zgadzam się, że lepiej nie iść na takie studia tylko dla zabicia czasu, pieniędzy (?!), prestiżu. Chociaż spotykam dużo osób, które poszły dlatego, że rodzice tak chcieli.
misiek

Re: Medycyna!!

Post autor: misiek »

Ja jestem w II klasie LO i tez się wybieram na medycyne. Obecnie chodzę na korki z tyh przedmiotów, ale i tak tak sobie mi idzie z fizyką, chyba jak kaŻdemu heh. Czy moŻecie mi polecic jakieś ksiąŻki z których wy się uczyliście/uczycie.? Z góry dziękuję :]
witko

Re: Medycyna!!

Post autor: witko »

Chodze doII klasy Lo na biol chem i chcialbym studiowac medycyne,wydaje mi sie ze biologia i chemia jak najbardziej sa do przejscia z dobrym procentem na poziomie rozszerzonym, a z fizyki zaczalem sie ostro uczyc w tym roku i mysle ze jak sie postaram to zdaze sie dobrze przygotowac na maturke, postawa to rozwiazywac duzo zadan z fizyki i samemeu starac sobie probowac wyjasniac pewne zjawiska i przedewszystkim rozumiec pozdrawiam wszyskich :-D
EdyŚka*

Re: Medycyna!!

Post autor: EdyŚka* »

ziomalka pisze:Pokonywanie własnych lęków - wspaniała sprawa, uwierzcie mi, że wuzyta w prosektorium nie jest wcale taka straszna jak sie wydaje. Ludzie lubią przekoloryzować sprawy, nawet takie jak widok ludzkich zwłok. Wszystko jest do przejścia, nawet taaki straszliwie brzmiacy widok jak ludzkie ciało czy też preparat .
Medycyna jest sper anatomia as well
Czy tu przemawia doświdczenie?
Jeśli tak to proszę o wiecej takich informacji jak jest na medycynie
z Góry wdzięczna EdyŚka*
crazymac
Posty: 39
Rejestracja: 2 paź 2006, o 16:56

Re: Medycyna!!

Post autor: crazymac »

hmm dla mnie wizyta w prosektorium nigdy nie wydawała się straszna i takie tam. bo czego niby mam się bać, jak tam wszystko martwe leży :] całkiem tam przytulnie (byłem to wiem sie ma znajomościltlol2) wręcz nie mogę się doczekać swojej pierwszej sekcji
ltbywa. wiem, wiem.
EdyŚka*

Re: Medycyna!!

Post autor: EdyŚka* »

crazymac pisze:hmm dla mnie wizyta w prosektorium nigdy nie wydawała się straszna i takie tam. bo czego niby mam się bać, jak tam wszystko martwe leży :] całkiem tam przytulnie (byłem to wiem sie ma znajomościltlol2) wręcz nie mogę się doczekać swojej pierwszej sekcji
<bywa. wiem, wiem.
Ja nie bywam i nie wiem, ale jakoś perspektywa przebywania w prosektorium mnie tak nie przeraża- w końcu to ludzkie ciało, jak te całe sesje, nocne zakuwanie, pochłanianie wiedzy w kilogramach,sprawdziany itp. bo zasadniczo to o tym tak naprawdę się niejamniej mówi i to mnie martwi.
JustineK
Posty: 16
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 16:40

Re: Medycyna!!

Post autor: JustineK »

Wydaje mi się, że to bardziej takie straszenie. Materiału jest dużo, ale da się przez to przejść. to prawda, że co tydzień są jakieś zaliczenia, ale jak się uczy systematycznie, to nie ma jakichś większych problemów. Czasem może zdarzyć się jakieś potknięcie, ale zawsze jest szansa na poprawę. Nawet można się wyspać i w weekend mieć trochę czasu dla siebie dużo zależy od asystenta na jakiego się trafi. Jeden jest strasznie surowy, a z drugim można się dogadać. Teraz mam tylko jeden egzamin z biologii medycznej a potem prawie 3tyg. ferii I kto twierdzi, że studenci AM mają źle?
EdyŚka*

Re: Medycyna!!

Post autor: EdyŚka* »

JustineK pisze:Teraz mam tylko jeden egzamin z biologii medycznej a potem prawie 3tyg. ferii I kto twierdzi, że studenci AM mają źle?
A na jakiej AM studiujesz?
JustineK
Posty: 16
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 16:40

Re: Medycyna!!

Post autor: JustineK »

Śląska Akademia Medyczna
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości