Zbiory zadań i vademeca, książki

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
domka92
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2010, o 20:20

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: domka92 »

Hej) chciałabym poznać opinie nt repetytorium z biologii Golinowskiego, czy warto się z niego przygotowywać? Bo vademecum z Operonu wydaje się mi za bardzo ogólnikowo napisane, jeżeli chodzi o niektóre zagadnienia i schematy za bardzo kolorowe jak dla mnie P. Z góry dzięki za odp )
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Collo »

We wszystkich jest to samo.
Och, tak właśnie myślałem, tylko chciałem się upewnić
Dzięki za odpowiedź
Ola_90
Posty: 256
Rejestracja: 15 sie 2009, o 20:43

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Ola_90 »

Z racji tego, że Witowski wydał w tym roku biologię mile widziany komentarz-moja koleżanka zastanawia się czy warto się zaopatrzyć. -,-
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Madlene »

Best of Both Worlds napisał(a):
Które wydanie podręcznika Biologia 1 Operonu jest lepsze?
Te z 2003, czy nowsze?

nie ma różnicy, tylko trzeba uważać na błędy, w tych starszych się zdarzyło parę, np. w mechanizmie ślizgowym mięśnia
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Madlene »

Bo vademecum z Operonu wydaje się mi za bardzo ogólnikowo napisane,
ogólnikowo i ma sporo błędów, lepsze z innych wydawnictw
Awatar użytkownika
Silvena
Posty: 101
Rejestracja: 23 paź 2009, o 19:42

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Silvena »

Polecam stare, ale jare Vademecum Maturzysty Ewy Pyłki-Gutowskiej. Bardzo fajne do powtórki i uporządkowania informacji.

O ile pamiętam wyszło niedawno nowe wydanie, bo te czerwone było do zdobycia tylko w antykwariatach/na allegro.
Ola_90
Posty: 256
Rejestracja: 15 sie 2009, o 20:43

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Ola_90 »

Jak ktoś jest Pyłką-Gutowską zainteresowany, to pisać na priv, chętnie sprzedam i nie zedrę. ]
Ola_90
Posty: 256
Rejestracja: 15 sie 2009, o 20:43

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Ola_90 »

Ola_90 pisze:Jak ktoś jest Pyłką-Gutowską zainteresowany, to pisać na priv, chętnie sprzedam i nie zedrę. ]
Nieaktualne.
Awatar użytkownika
biedron-ka
Posty: 104
Rejestracja: 15 cze 2010, o 19:55

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: biedron-ka »

Ogólnie wg. mnie im starsze i mniej znane tym lepsze.
Z chemii ja się uczyłam z takich książek jak np:
CHEMIA matura od 2005 roku z nami zdasz! Romuald Hassa wyd. VIDEOGRAF II (255 zadań + 2 przykładowe arkusz maturale)
Doświadczenia chemiczne dla szkół średnich cz. 2 A. Burewicz, P. Jagodziński wyd. WSiP
TWOJA MATURA Chemia testy dla maturzystów i kandydatów na wyższe uczelnie, B. Ostrowska wyd. Piątek Trzynastego (w tytule pisze testy, ale jest to mylące, bo naprawdę to są wszystko zadania otwarte)
i z nich nauczyłam się dużo więcej niż z tych wszystkich operonów
A i polecam zdobyć książki z Kursu Sikory.
To kurs, za który się sporo płaci i teoretycznie materiały dostaje się jedynie uczęszczając na niego, ale ludzie po tym kursie sprzedają książki, które tam dostali (chyba z każdego przedmiotu są to 2 zbiory zadań + repetytorium) genialne, ja trafiłam to w wakacje przed maturą na allegro i to była moja najlepsza przedmaturalna inwestycja, dzięki książkom z tego kursu zrobiłam dobrze nawet to zadanie prawda/fałsz o aminach na tegorocznej maturze (dla niezorientowanych zadanie budzące duże kontrowersje wśród maturzystów w tym roku )
Powodzenia w przygotowaniach! i się nie stresujcie, bo matura to bzdura pod koniec maja powiecie to samo
Trzeba zrobić wszystkie arkusze maturalne (włącznie ze starą maturą) i będzie dobrze
kalapala
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2010, o 20:35

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: kalapala »

biedron-ka, masz może do sprzedania te książki z kursu Sikory?
obturatorrr
Posty: 62
Rejestracja: 2 lip 2010, o 21:25

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: obturatorrr »

Silvena pisze:O ile pamiętam wyszło niedawno nowe wydanie, bo te czerwone było do zdobycia tylko w antykwariatach/na allegro.
Popieram, super sprawa.
Awatar użytkownika
JustySka91
Posty: 32
Rejestracja: 1 lip 2010, o 21:41

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: JustySka91 »

Tez słyszałam duzo dobrego o tej książce. Ja osobiście polecam sobie przejrzeć vademecum Grega. Mało informacji w szkole, ale na feriach z przyjemnością sobie poczytałam. Dużo ciekawostek ( kilka mi się przydało na maturze ) Taki przydatny dodatek, a kosztuje tylko 12 zł w księgarni ( z tym, że sa 2 cześci). Ja swoje mocno już podniszczone kupiłam po 5
Awatar użytkownika
Pakolla Malajestra
Posty: 138
Rejestracja: 28 lip 2010, o 17:22

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Pakolla Malajestra »

JustySka91, które vademecum grega masz na mysli czy to?
allegro 1159459650
biologia_vademecum_greg_hit_matura_na_100_2010
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość