Seria podręczników WSiP a PWN - szczegółowe porównanie

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Pakolla Malajestra
Posty: 138
Rejestracja: 28 lip 2010, o 17:22

Seria podręczników WSiP a PWN - szczegółowe porównanie

Post autor: Pakolla Malajestra »

Witajcie, wiem, że jest wątek już na temat książek, ale nie ma jeszcze osobnego, szczegółowego porównania podręczników między WSiP zakres rozszerzony a PWN zakres rozszerzony. Obie serie są 5-tomowe.Jest jedynie porównany Operon vs WSiP. Dlatego proszę, jeśli macie obie te serie, sprobujcie opisac w tym wątku szczegoly, ktore roznia te dwa podreczniki między sobą, oraz ktore zagadnienia lepiej opisane we wsipie a ktore w pwn. I generalnie jak oceniacie WSiP a jak PWN
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Seria podręczników WSiP a PWN - szczegółowe porównanie

Post autor: york »

przeczytać dokładnie watek z ksiazkami od poczatku, bo jest takie porownanie, a nie zakładaj nowego tematu

imo wszpwn lepszy
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Re: Seria podręczników WSiP a PWN - szczegółowe porównanie

Post autor: Filister »

Podobno wsip ma błędów od groma, więc dla mnie już na starcie jest nicniewarty.
Awatar użytkownika
Pakolla Malajestra
Posty: 138
Rejestracja: 28 lip 2010, o 17:22

Re: Seria podręczników WSiP a PWN - szczegółowe porównanie

Post autor: Pakolla Malajestra »

Maryjusz, a przerobiłeś te podręczniki, że wydajesz taki osąd? Z tego wygląda, że nie, a podobno to niebo jest niebieskie ]

swoją drogą Nowa Era to dopiero ma błędy i niedociągnięcia
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Re: Seria podręczników WSiP a PWN - szczegółowe porównanie

Post autor: Filister »

Pakolla Malajestra pisze:Z tego wygląda, że nie, a podobno to niebo jest niebieskie ]
Och! Ależ tak się składa że niebo jest niebieskie!
Moje osądy wydaje na podstawie tego co usłyszałem, a że jestem wrażliwy na błędy w książkach więc skreślam wsip z mojej listy wartych do nauki. Ciekawe co tu stanowi dla ciebie problem?
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Re: Seria podręczników WSiP a PWN - szczegółowe porównanie

Post autor: Filister »

swoją drogą Nowa Era to dopiero ma błędy i niedociągnięcia
Och, skoro oceniasz to pewnie miałaś styczność z tymi podręcznikami. Rozwiń, jakieś przykłady (pytam poważnie).
nadianka
Posty: 6
Rejestracja: 8 sie 2010, o 17:30

Re: Seria podręczników WSiP a PWN - szczegółowe porównanie

Post autor: nadianka »

Co do WSiP-u to pracujemy na nim w szkole.
Jak na mój gust ten podrecznik jest co najmniej kiepski. Szybko zarzuciłam zaglądanie do niego. W dużej części wszystko jest napisane skrótowcami i wrzucone do jednego wora. Język pisania jest dość słaby i mało jest wyjaśnień zagadnień. Ja osobiście miałam wrażenie że podręcznik skierowany jest do kretynów, np. przy opisie zębów zwierząt były notki typu „zęby innego wszystkożercy możesz obejrzeć w lusterku”. Szalenie pomocne.
Jedyna dobra strona tego podręcznika jest obecność wielu doświadczeń z różnych rozdziałów.
Ogólnie rzecz biorąc, wdg mnie podręcznik do wkuwania pamięciowego, ostatecznie może służyć jako powtórkowy.
Juby_91
Posty: 54
Rejestracja: 7 lip 2009, o 19:54

Re: Seria podręczników WSiP a PWN - szczegółowe porównanie

Post autor: Juby_91 »

Jeżeli chodzi o WSIP nie mogę narzekać i uważam, że większość rzezy jest tam jasno wytłumaczona, a jeżeli nie to warto podeprzeć się jakimś repetytorium z innego wydawnictwa. W zasadzie cała moją naukę do matury oparłem na serii książek WSIP-u Poza tym jak wiadomo każdemu pasuje co innego, dlatego jak możliwość to spróbuj przejrzeć książki obu wydawnictw.
Awatar użytkownika
Lizzy
Posty: 189
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 18:06

Re: Seria podręczników WSiP a PWN - szczegółowe porównanie

Post autor: Lizzy »

Co sądzicie o tym podręczniku (a raczej tomie ) Jedność i różnorodność PWN-u? Tam są po prostu zawarte wszystkie 5 tomów podręczników do biologii, tak?
Lekarz Rezydent.
Awatar użytkownika
Wanna
Posty: 341
Rejestracja: 10 sie 2010, o 01:04

Re: Seria podręczników WSiP a PWN - szczegółowe porównanie

Post autor: Wanna »

Nie jestem wielka fanka WSiPu, kiedy chodzilam do liceum, to byl to obowiazkowy zestaw podrecznikow (chociaz w drugiej klasie profesor proponowala nam tez Operon, ktory swoja droga jest chyba troche przystepniejszy). Z tego, co pamietam, to moja nauczycielka powiedziala, ze matury opieraja sie na tym, co napisane jest w podrecznikach WSiP (bo jak wiadomo - czasami, choc nie czesto, mozna natknac sie na sprzeczne informacje w roznych ksiazkach) i gdyby bylo poruszane w jakims zadaniu maturalnym zagadnienie omowione inaczej w roznych podrecznikach, to na pewno racja lezalaby po stronie WSiPu. Nie wiem, na ile jest to prawda, moja pani profesor byla egzaminatorem nadzorujacym innych egzaminatorow (nie znam sie za bardzo na hierarchii panujacej w tym srodowisku ). Mysle, ze nikla szansa by jakis watpliwy temat pojawil sie na maturze, bo zazwyczaj zadania nie odnosza sie do szczegolowych informacji, a zwykle to w nich kryja sie jakies bledy w podrecznikach. Nigdy jednak nie wiadomo, co nam przygotuja
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Seria podręczników WSiP a PWN - szczegółowe porównanie

Post autor: persil1991 »

Maryjusz, a przerobiłeś te podręczniki, że wydajesz taki osąd? Z tego wygląda, że nie, a podobno to niebo jest niebieskie ]

swoją drogą Nowa Era to dopiero ma błędy i niedociągnięcia
tak się składa, że Maryjusz ma rację co do błędów we WSiPie. Czytałem swego czasu artykuł (nie znajdę go), gdzie autorka (chyba pracownik MEN) wypisywała błędy oraz podawała ich liczbę w różnych podręcznikach. Zapamiętałem, że OPERON i PWN miały tych błędów malutko, WSiP zaś znacznie więcej.
A najgorsze co można zrobić, to nauczyć się źle.
Z drugiej strony mam starego, poczciwego Wiśniewskiego (wyd. WSiP). Ale ma ponad 10 lat, a wtedy były inne książki, inna podstawa programowa itd., nie ma co porównywać.

Nowej Ery z biologii nie widziałem, ale za to widziałem z chemii i fizyki. Słowo tragedia na to g*** to za mało.
Awatar użytkownika
salcella
Posty: 137
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 17:04

Re: Seria podręczników WSiP a PWN - szczegółowe porównanie

Post autor: salcella »

Ja osobiście jestem zwolenniczką PWNu. Próbowałam wielu innych podręczników i te najbardziej przypadły mi do gustu. Najbardziej lubię w nich to, że różne ważne informacje są często powtarzane w różnych tomach, dzięki czemu utrwalamy informacje. Poza tym podręczniki wymagają uważnego czytania dzięki czemu zwiększa się nasza koncentracja i ilość zapamiętanych informacji. Poza tym mają fajne ilustracje - nie zbyt kolorowe, takie w sam raz, zapadają w pamięć, jak chcę sobie coś przypomnieć to zawsze najpierw oczami wyobraźni widzę obrazek a potem pojawia się układ tekstu na stronie, no a na samym końcu to co było tam napisane. WSiPowskie podręczniki mam w domu i tak na mnie nie działają, obrazki wydają mi się zbyt kolorowe, a niektóre rzeczy wydają się być opisane zbyt pobieżnie, natomiast niektóre zbyt dokładnie
Inetta
Posty: 23
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 10:08

Re: Seria podręczników WSiP a PWN - szczegółowe porównanie

Post autor: Inetta »

Cześć) Sprzedam wiele książek z biologii i chemii, z których uczyłam się do matury. Przygotowywałam się z nich, zdałam maturę rozszerzoną z chemii na 85%, z biologii na 90 %, jestem przyszłą studentką medycyny. Cena książek bardzo korzystna!Oto lista:
Biologia
-Biologia, Claude A.Ville, stan bardzo dobry
-Biologia, zakres rozszerzony,podręcznik, Operon, dla klasy I,II,III
-Biologia, cytologia& histologia, Iwona Żelazny, Notatki z lekcji, Omega
-Biologia, anatomia i fizjologia człowieka część I, Iwona Żelazny, Notatki z lekcji, Omega
-Botanika, S.Tołpa
-Botanika i Biologia komórki-podręcznik do LO, Prószyński i S-ka
-Biologia strunowce, trening przed maturą, Barbara Bukała, Omega
-Biologia bezkręgowce, trening przed maturą, Barbara Bukała,Omega
-Fizjologia Organizmów z Elementami Anatomii Człowieka, Paweł Hoser- cudowna książka!
-Biologia w pytaniach i odpowiedziach, Repetytorium Maturzysty, Zakres Podstawowy i Rozszerzony, Ewa Pyłka-Gutowska, MAC Edukacja
-Biologia- nowa matura, zadania, Park Edukacja, zakres podstawowy i rozszerzony
Chemia
-Chemia, podręcznik i zbiór zadań w jednym-R.Hassa, A. Mrzigod, J. Mrzigod, W. Sułkowski, M. Rożak, I,II, III klasa
-Chemia-Zbiór zadań, Zakres Podstawowy i Rozszerzony, Opereon, I, II,III klasa
-Chemia, Matura 2008, Arkusze Egzaminacyjne, Omega
-Chemia nowa matura, poziom podstawowy i rozszerzony, Park Edukacja
-Chemia, Tadeusz Gałmon, Medyk, Repetytorium dla maturzystów i kandydatów na studia na kierunkach przyrodniczych i akademiach medycznych
-Chemia zbiór zadań Pazdro
To tyleD
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości