Materialy na studia <LEKARSKI ZABRZE>

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Fasberg
Posty: 815
Rejestracja: 22 mar 2007, o 17:23

Re: Materialy na studia <LEKARSKI ZABRZE>

Post autor: Fasberg »

myniula, no str SUMu jest nieco specyficzna
myniula
Posty: 502
Rejestracja: 8 lip 2010, o 20:28

Re: Materialy na studia <LEKARSKI ZABRZE>

Post autor: myniula »

a tak w ogóle,macie już coś ? tzn wyprawkę studencką ? jakieś książki, skrypty itp . zdecydowałam się poszukać na forum info o materiałach, aleeee tyle tego jest wszędzie,że o ja nie mogę.
Awatar użytkownika
ifaaaa
Posty: 133
Rejestracja: 8 lip 2010, o 09:43

Re: Materialy na studia <LEKARSKI ZABRZE>

Post autor: ifaaaa »

myniula, ja mam Bochenka z 1990 i mam nadzieję, że jest dobry. Chce kupić Sobotte i może do histo jeszcze i potem poczekam co będzie dalej po 1 października
chciałabym żeby asystenci określili jakie podręczniki preferują bo potem kupie coś czego ten nie będzie akurat akceptował.
kasc
Posty: 29
Rejestracja: 10 wrz 2009, o 08:43

Re: Materialy na studia <LEKARSKI ZABRZE>

Post autor: kasc »

z histo sa skrypty chyba ze chcesz inwestowac w stevensa:P zaden asystent nie powie nic na temat podrecznika z ktorego korzystac:P to studia nie liceum korzystasz z czego chcesz a asystenci maja to gdzies grunt zeby umiec:P
Awatar użytkownika
ifaaaa
Posty: 133
Rejestracja: 8 lip 2010, o 09:43

Re: Materialy na studia <LEKARSKI ZABRZE>

Post autor: ifaaaa »

kasc, nie chodzi mi o to że na pierwszych zajęciach powiedzą z czego mamy się uczyć najlepiej jeszcze które strony. chodziło mi o to że dużo ludzi pisze że jakiś tam asystent preferuje stevensa a nie lubi czegoś, wolała bym trafić w gusta pana asystenta
kasc
Posty: 29
Rejestracja: 10 wrz 2009, o 08:43

Re: Materialy na studia <LEKARSKI ZABRZE>

Post autor: kasc »

w zabrzu jest tak że jest skrypt jako to co trzeba umiec, u niektorych asystentow zeby miec 5 z odpowiedzi to pytaja jeszcze ze stevensa bo potem na przedterminie prof lubi zapytac ze stevensa
Awatar użytkownika
ifaaaa
Posty: 133
Rejestracja: 8 lip 2010, o 09:43

Re: Materialy na studia <LEKARSKI ZABRZE>

Post autor: ifaaaa »

i te skrypty to jest to co wysyłane jest przez niektórych na maile? takie straszne to nawet nie jest
PannaNikt
Posty: 199
Rejestracja: 7 maja 2010, o 09:32

Re: Materialy na studia <LEKARSKI ZABRZE>

Post autor: PannaNikt »

O tej histo mowimy? Ogolnie w co się zaopatrzyć do zabrza? 2 białe fartuchy, jakis atlas do anatomii, bochenek czy co jeszcze z tej anaty? i do reszty wystarcza kserówki, które będą do zdobycia na miejscu, czy szukać czegoś jeszcze? I takie pytanie odnośnie zajęc: mamy biol medyczna, chemie, hist medycyny, histo, anate, lacine, jakis jezyk i cos jeszcze na tym pierwszym roku/semestrze? Te Sumowskie strony są takie czytelne że cholera człowieka bierze
Awatar użytkownika
Mocca
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2010, o 16:30

Re: Materialy na studia <LEKARSKI ZABRZE>

Post autor: Mocca »

Język, z tego co słyszałam od innych jest dopiero na drugim roku.Na pierwszym tylko łacinka.
Jeśli się mylę - skorygujcie
Awatar użytkownika
pb
Posty: 130
Rejestracja: 11 lip 2009, o 10:41

Re: Materialy na studia <LEKARSKI ZABRZE>

Post autor: pb »

Mocca pisze:Język, z tego co słyszałam od innych jest dopiero na drugim roku.Na pierwszym tylko łacinka.
Jeśli się mylę - skorygujcie
Nie mylisz sie.
PannaNikt pisze:O tej histo mowimy? Ogolnie w co się zaopatrzyć do zabrza? 2 białe fartuchy, jakis atlas do anatomii, bochenek czy co jeszcze z tej anaty? i do reszty wystarcza kserówki, które będą do zdobycia na miejscu, czy szukać czegoś jeszcze? I takie pytanie odnośnie zajęc: mamy biol medyczna, chemie, hist medycyny, histo, anate, lacine, jakis jezyk i cos jeszcze na tym pierwszym roku/semestrze? Te Sumowskie strony są takie czytelne że cholera człowieka bierze
Tak mowimy o tej histologii, ale naprawde nie widze sensu inwestowania w to. Wiekszosc osob przezyla bez stevensa, jak byl potrzebny to zawsze mozna bylo skorzystac z czytelni na rokitnicy (nawet wypozyczali ksiazki na popoludnie/weekend). Kierownik katedry dodatkowo zachwalał najlepszy na swiecie podrecznik Weather czy jakos tak. No ale to juz dla tych ambitnych.
Fartuchy - ja przebolałem na jednym - warto miec wiecej. Atlas tez fajnie miec swoj, dobrze jest go wczesniej zobaczyc zeby pozniej sie nie przerazić np oczojebnościa . Reszta ksiazek z biblio, nie kupujcie bochenka! raczej skawina jak juz chcecie na cos kase wydac
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Materialy na studia <LEKARSKI ZABRZE>

Post autor: Arnold »

Histologia Weathersa to taka histologia funkcjonalna + atlas. Więc u większości asystentów zbędna, bo oni chcą budowę a nie funkcję.
PannaNikt
Posty: 199
Rejestracja: 7 maja 2010, o 09:32

Re: Materialy na studia <LEKARSKI ZABRZE>

Post autor: PannaNikt »

Czyli tylko atlas i fartuchy?
kasc
Posty: 29
Rejestracja: 10 wrz 2009, o 08:43

Re: Materialy na studia <LEKARSKI ZABRZE>

Post autor: kasc »

jak sie brzydzisz prparatów to jeszcze rękawiczki:P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości