Larwa chrząszcza z rodziny kałużnicowatych

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
maxmaxi
Posty: 3
Rejestracja: 8 sie 2010, o 10:14

Larwa chrząszcza z rodziny kałużnicowatych

Post autor: maxmaxi »

witam co to za stwór żyje w moim krewetkarium
1.jpg
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: co to za robaki

Post autor: pio91 »

Larwa chrząszcza z rodziny kałużnicowatych, ale nie wiem na 100%
maxmaxi
Posty: 3
Rejestracja: 8 sie 2010, o 10:14

Re: co to za robaki

Post autor: maxmaxi »

a jak się ich pozbyć bo zjadają mi krewetki
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: co to za robaki

Post autor: pio91 »

Same zdechną bo aby się przepoczwarczyć potrzebują lądu
Wodnik07
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2009, o 21:54

Re: co to za robaki

Post autor: Wodnik07 »

Chyba wyłapać tylko możesz.
maxmaxi
Posty: 3
Rejestracja: 8 sie 2010, o 10:14

Re: co to za robaki

Post autor: maxmaxi »

no to u mnie się przepoczwarzyły już dwie bo jeden napewno był chrząszcz a drugi stwór to jętek i mam pytanie czy one znowu złożą jaja bo wyjeżdżam na mazury i nie chcę ich znowu mieć bo będą zjadały krewetki
Awatar użytkownika
tomek_z
Posty: 68
Rejestracja: 9 lip 2010, o 20:25

Re: co to za robaki

Post autor: tomek_z »

No jeśli znajdą partnera do rozrodu to pewnie złożą jaja Szczególnie jętka będzie się starać, bo imago tych owadów żyje bardzo krótko - praktycznie to szuka partnera jeśli go znajdzie to składa jaja i ginie, jeśli nie to tylko ginie
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: co to za robaki

Post autor: pio91 »

tomek_z pisze:No jeśli znajdą partnera do rozrodu to pewnie złożą jaja Szczególnie jętka będzie się starać, bo imago tych owadów żyje bardzo krótko - praktycznie to szuka partnera jeśli go znajdzie to składa jaja i ginie, jeśli nie to tylko ginie
Tylko, że larwy się nie mogą rozmnażać. A co do jętki to jest niegroźna bo larwa żywi się detrytusem.
Awatar użytkownika
tomek_z
Posty: 68
Rejestracja: 9 lip 2010, o 20:25

Re: co to za robaki

Post autor: tomek_z »

Ja rozumiem że te larwy nie są neoteniczne i nie będą się rozmnażać nic takiego nie napisałem, kolega napisał że się przepoczwarzyły - skoro się przepoczwarzają to pojawia się imago, a to już zdolne do rozrodu jak najbardziej jest. A skoro wyjeżdża na Mazury zniknie dla tych owadów czynnik limitujący w postaci niego samego więc będą mogły bez skrępowania szukać partnera i przystąpić do rozrodu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości