Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Kirsten »

Na Pomorzanach jest żabka, biedronka, piekarnia bagietka, apteka ze 3 banki, TESCO całodobowe, Carrefour + jakieś sklepy w pasażu z tego co słyszalam, bo w srodku nie bylam, KOMFORT- meble i te sprawy.
stokrotka100
Posty: 102
Rejestracja: 26 sty 2008, o 22:05

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: stokrotka100 »

Ja proponuję kupić Kreskę, 1500 pyt, atlas i skrypt do chemii.
Bochenka wypożyczycie w biblio. Sawickiego również (ale histo to dopiero II semestr tak więc teraz nie wypożyczajcie - bo książki muszą zostac dl nas - II roku i dla I roku stomy!:))

No i radzę kserować sobie skawinę na bieżąco preparatami, bo się przydaje bardzo.

Więcej książek nie jest wam absolutnie potrzebne.

PS. O jeszcze zależy do której grupy traficie na pielęgniarstwie to czasami przydaje się książeczka bandażowanie i wstrzyknięcia - u nas babka robiła niestety z tych książeczek wejściówki tak więc sie przydawały Ale to idzie wypożyczyć:)
Chanomile
Posty: 79
Rejestracja: 6 sie 2009, o 18:13

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Chanomile »

No to mnie Stokrotko pocieszyłaś, już myślałam że 1000 zł na książki nie starczy
Czy mogłabyś mi napisać trochę bardziej dokładnie nazwy tych książek? Zacznę się za nimi rozglądać
Greg Haus
Posty: 71
Rejestracja: 8 lip 2008, o 09:45

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Greg Haus »

1) Zarys anatomii człowieka - Krechowiecki, Czerwiński


2) 1500 pytań z anatomii, Czerwinski


3) Anatomia człowieka - A. Bochenek ( 5 tomów)

4) Skrypt z chemii - w rektoracie do kupienia

5) Anatomia - Skawina:

6) Atlas Netter, sobotta
kubekgeetez
Posty: 36
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 15:56

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: kubekgeetez »

w 100% zgadzam się ze Stokrotką. jeśli miałaś Bochenka a Kreska do powtórki ciekawe kogo miałaś za asystenta bo miałem podobnie=] ( może dr ET jak ja ) a co do skryptu z chemii hmm ja miałem ksero i spokojnie wystarczyło albo 1 na 2/3 osoby i też wystarczy, bynajmniej u nas tak było
stokrotka100
Posty: 102
Rejestracja: 26 sty 2008, o 22:05

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: stokrotka100 »

No w zasadzie to z tym skryptem masz racje Wystarczy 1 na 2 osoby ale ksero. I bez wzgęldu na to co wam będą mówić asystenci stary skrypt (taki zielony) jakoś bardzo się od nowego nie różni. Ja korzystałam tylko ze starego i problemów nie miałam

Kubek - Na szczęście zajęcia z tą panią mnie ominęły:) Słyszałam ile osób oblała na ustnym:P Ja miałam z dr KK. I mimo pozorów wymagał właśnie Bochenka
kubekgeetez
Posty: 36
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 15:56

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: kubekgeetez »

no ja nie narzekam na ET D było śmiesznie aczkolwiek czasami włos się jeżył nie taki diabeł straszny, hmm może diablica właściwie jaką ją malują D
meke
Posty: 24
Rejestracja: 4 cze 2010, o 19:29

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: meke »

Tak z innej beczki wiecie moze ile w koncu tych sexownych fartuchów potrzeba?Jeden taki roboczy na laborki z chemii i fizyki dwa eleganckie na anatomie i pielegniarstwo tyle wystarczy?Do tego jakies biale klapeczki i czepek na glowe?Jest tam gdzies na Pomorzanach jakis sklep z tego typu gagetami
rzanz
Posty: 13
Rejestracja: 6 lip 2009, o 01:18

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: rzanz »

na chemie jeden - stary, brudny, obojetnie:D

Na anatomie - ladny, wyprasowany, czysty, nie musi byc nowy.

Na pielegnairstwo chodzilem w anatomicznym, a spodnie kupilem za 19 pln na jagielonskiej w ciucholandzie odziezy roboczej. bytu to biale adoidasy mialem to tyle.

W sumie 2 fartuchy + spodnie = 1 rok.

I nie kupujcie jakis zestawow po 100+., na ww ulicy jest fajny sklep i odziez medyczna z niemiec roznych rodzajow, rozmairow, kolorow za niecale 20 pln. I sa naprawde w bdb stanie. tylko czasem trafi sie niemiecka naszywka z nazwiskiem:D
Olla
Posty: 23
Rejestracja: 1 lip 2009, o 19:39

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Olla »

Co do butów to można zaszaleć i kupić białe laczki, przydadzą się później do szpitala na praktyki. Co do czepka/chusty to musi być, można gdzieś(ale nie wiem gdzie) kupić, ale jak ktoś ma dojście to może podebrać jeden z chirurgii i po kłopocie. Btw jeśli ktoś zapomni o fartuchu/czepku na anatomię, można zawsze pożyczyć od pani z szatni
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Kirsten »

rzanz, piszesz, że miałeś jeszcze spodnie pod fartuch, czy dziewczyny też powinny mieć spodnie? czy przeważnie noszą jakieś biale spodnice? bo rozumiem, że dżinsy pod fartuchem nie przejdą
stokrotka100
Posty: 102
Rejestracja: 26 sty 2008, o 22:05

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: stokrotka100 »

mozesz miec spódnicę, ale nie radzę bo to raczej dosyć niewygodne. Ja tak jak rzanz miałam 2 fartuchy i spodnie i spokojnie wystarczyły. 1 fartuch na anatomie i chemie i fartuch+spodnie+buty zostawione w szafce na pielęgniarstwie - żeby nie targać ich co tydzień Jak się postarać to na chemii da się nie ubrudzić:P

A dżinsy na pielęgniarstwie nie przejdą raczej. Przynajmniej ja nie widziałam, żeby ktoś tak chodził ubrany na te zajęcia.
resnick
Posty: 360
Rejestracja: 17 gru 2009, o 13:53

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: resnick »

a mozecie cos wiecej na temat tego pielegniarstwa napisac? co robiliscie, jak to wygladalo. to na pomorzanach jest? a buty lepiej klapki czy cale?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości