Atlas po raz n-ty

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
jarek 12345
Posty: 436
Rejestracja: 17 maja 2010, o 23:10

Re: Atlas po raz n-ty

Post autor: jarek 12345 »

Bylem dzis w kegarni i Netter bardziej mi sie podoba
katja
Posty: 26
Rejestracja: 13 lip 2010, o 13:02

Re: Atlas po raz n-ty

Post autor: katja »

a ma ktos prometeusza? warto w niego inwestowac?:)
Awatar użytkownika
Falx
Posty: 165
Rejestracja: 17 mar 2009, o 10:45

Re: Atlas po raz n-ty

Post autor: Falx »

mi się korzystało z III tomu najwięcej - głowa i neuroanatomia, ale tak bardziej z czystej ciekawości. Prometeusz jest atlaso-podręcznikiem, więc jako atlas wg mnie się nie bardzo nadaje, można oczywiście zajrzeć poczytać jakieś uwagi kliniczne. Do nauki anatomii najlepszy jest sobotta czy też inny atlas + podręcznik (pituchowa, skawina, bochenki - jak kto woli). Do Prometeusza warto zajrzeć jak sobie chce ktoś coś przypomnieć - ma ładne i kolorowe obrazki tak na marginesie
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Atlas po raz n-ty

Post autor: Arnold »

Słyszałem, że nie ma wszystkich szczegółów, zresztą Sobotta też nie ma wszystkiego
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Atlas po raz n-ty

Post autor: lith »

Jak się domyślam to Sinielnikow z lat 40 raczej w ramach ciekawostki może mi się jedynie na studiach przydać? Też będę musiał sobie coś chyba wybrać.
katja
Posty: 26
Rejestracja: 13 lip 2010, o 13:02

Re: Atlas po raz n-ty

Post autor: katja »

a co powiecie na podrecznik Gray?
aureliano
Posty: 163
Rejestracja: 14 cze 2010, o 10:03

Re: Atlas po raz n-ty

Post autor: aureliano »

A co mają powiedzieć? I kto? Wyszły w te wakacje, nikt z nich jeszcze nie korzystał i nie wiadomo, cóż one są na prawdę warte.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Atlas po raz n-ty

Post autor: Arnold »

Sinielnikow to dobry atlas ale z lat 40 to przesada . Polecam jednak coś nowszego.
PannaNikt
Posty: 199
Rejestracja: 7 maja 2010, o 09:32

Re: Atlas po raz n-ty

Post autor: PannaNikt »

Ja mam prometeusza. I mi sie wydaje cholernie szczególowy no ale ja się nie znam. Dość czytelny, ogólnie ja jestem dość zadowolona z zakupu a jak się będzie sprawdzał to się przekonam w pazdzierniku. Wydaje się być taki przystosowany typowo do nauki, widac co, gdzie jak i przypadki kliniczne. Przyjemny tylko drogo. no i zajmuje dużo miejsca. Bo to 3 tomy. Przeraża mnie że np może trzeba będzie tachać wszystkie albo nawet 2 na jakies zajęcia z osteo np a to trochu wazy, format tez sporawy.
aureliano
Posty: 163
Rejestracja: 14 cze 2010, o 10:03

Re: Atlas po raz n-ty

Post autor: aureliano »

No to chyba się rozczarujesz, bo opinia o braku szczegółów w Prometeuszu jest dość powszechna, na pewno ma lepsze i gorsze fragmenty, ale Sinielnikov czy Sobottą są uważane za dokładniejsze i z pewnością ich popularność tego dowodzi.
W ogóle mnie zastanawia czy są tacy studenci lekarskiego, którzy korzystali tylko i wyłącznie z Prometeusza i bez żadnych problemów zaliczali kolejne kolokwia.
Bociek
Posty: 10
Rejestracja: 3 paź 2008, o 15:42

Re: Atlas po raz n-ty

Post autor: Bociek »

To jest chyba nie możliwe:). Fajnie opracowane jeśli chodzi o wizualizację struktur, a sama treść bardzo okrojona i mało szczegółowa. Z tego co pamiętam tylko neuro zrobiona jako tako
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości