Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Tesco
Posty: 254
Rejestracja: 8 maja 2009, o 14:00

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Tesco »

Nie zamierzam kupować, ale żyję z nadzieją, że dorwę jakiś egzemplarz w bibliotece.
haszabaj
Posty: 40
Rejestracja: 1 lip 2010, o 14:04

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: haszabaj »

Ja oprócz atlasu na razie nie kupuję nic. Nie wiadomo, co jest w bibliotece i co tak naprawdę będzie nam potrzebne, zawsze można coś kupić już po rozpoczęciu roku
kusi
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2010, o 11:13

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: kusi »

jest obowiązującym podręcznikiem, więc spodziewajcie się pytań dotyczących treści właśnie tej książki
Awatar użytkownika
Chemikan
Posty: 356
Rejestracja: 25 sty 2010, o 18:54

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Chemikan »

kusi pisze:jest obowiązującym podręcznikiem, więc spodziewajcie się pytań dotyczących treści właśnie tej książki
A ja sobie już zorganizowałem oną pozycję. jeszcze sieknę Sobottę i będzie gut. A z nauką rzeczywiście nie ma co przesadzać. Nie dla średniej tu jesteśmy
Lexie90
Posty: 7
Rejestracja: 21 lip 2010, o 14:14

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Lexie90 »

Gosiak pisze:a tak wogóle zaoptarzył się ktoś z Was w 4-tomowego Morysia,albo ktoś ma zamiar? myślicie że to będzie pozycja obowiązkowa?
U nas na zajęciach mówiono o tym,że ta książka ma wyjść i że prawdopodobnie będzie jedną z lepszych pozycji na rynku, z tego względu wydaje mi się, że korzystanie z niej będzie wręcz niezbędne. W końcu napisali ją profesorowie z naszej uczelni, więc z pewnością pytania będą układane pod nią. A książka dopiero się ukazała, więc nie liczyłabym na to, że da się ją przechwycić z biblioteki, pewnie wrzucą tylko kilka egzemplarzy.

Jeśli chodzi o Bochenka to nie ma większych problemów żeby dostać starsze wydania z biblioteki. Ale jak już pisałam, można obejść się spokojnie bez tej książki.
scendu pisze: A jako ciekawostkę dotyczącą faków, przykład : zapisy na podstawy preparatyki anatomicznej są możliwe od 20.10, podobnie jak reszty.
W ubiegłym roku terminy zmieniały się kilka razy, więc lepiej tego pilnujcie potem może okazać się, że nie będzie już miejsca na nic ciekawego.
OMEN

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: OMEN »

GUMed bez anatomii Narkiewicza i Morysia to tak jak WUM bez histologi Sawickiego.

Chemikan,
na GUMedzie nie uczycie się dla średniej, uczycie się, a raczej walczycie o przetrwanie
FootLong
Posty: 113
Rejestracja: 30 cze 2010, o 00:43

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: FootLong »

mógłby ktoś zapodac wykaz ksiazek i innych materiałow wymaganych na 1 roku leku
Awatar użytkownika
Tesco
Posty: 254
Rejestracja: 8 maja 2009, o 14:00

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Tesco »

OMEN pisze:GUMed bez anatomii Narkiewicza i Morysia to tak jak WUM bez histologi Sawickiego.

Chemikan,
na GUMedzie nie uczycie się dla średniej, uczycie się, a raczej walczycie o przetrwanie
Muszę zadzwonić do Beara Gryllsa, bo inaczej nie mam po co się brać za studia na GUMedzie, jeśli mówisz, że taka sieka /
Awatar użytkownika
Chemikan
Posty: 356
Rejestracja: 25 sty 2010, o 18:54

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Chemikan »

OMEN pisze:GUMed bez anatomii Narkiewicza i Morysia to tak jak WUM bez histologi Sawickiego.

Chemikan,
na GUMedzie nie uczycie się dla średniej, uczycie się, a raczej walczycie o przetrwanie
Taa, właśnie wpakowaliśmy się w dżunglę, w której wróg (prof, dr, mgr) może wyskoczyć zza każdego drzewa. Każdy dzień studiowania to nieustanny stres, a oddech prowadzących zajęcia czuć na karku nawet w monopolowym. Trochę powalczyć będzie trzeba, ale bez przesady. OMEN, za dużo filmów, gdzie czyta Krystyna Czubówna



Awatar użytkownika
peja
Posty: 79
Rejestracja: 4 mar 2010, o 20:16

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: peja »

Wychodzi na to, że najlepiej zaopatrzyć się w podręcznik i atlas do anatomii, podręcznik i atlas do histologii, a reszta to skrypty do skserowania.
Awatar użytkownika
maniana90
Posty: 130
Rejestracja: 5 lip 2010, o 17:00

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: maniana90 »

zeby nie było niedomówień.
to jest literatura zalecana na rok 2010/2011 z anaty.

„Anatomia człowieka t. I-IV” pod red. O. Narkiewicza i J. Morysia.

O. Narkiewicz, J. Moryś: Neuroanatomia czynnościowa i kliniczna.

M.J.T. FitzGerald, G. Gruener, E. Mtui: Neuroanatomia.

R. Putz i R. Pabst: Sobotta. Atlas anatomii człowieka. t. I i II. Wydanie III polskie. Urban Partner. Wrocław. 2006
F. Netter: Atlas anatomii człowieka. Urban i Partner. Wrocław. 2002

Przy czym ksiązki M. były pogrubione, tak jak Sobotta.
Słowa o pituchowej, bochenku i całej gromadzie.
Wg mnie 4tomów nie będzie w bibliotece, bo autorzy chcą zarobić ]
Awatar użytkownika
maniana90
Posty: 130
Rejestracja: 5 lip 2010, o 17:00

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: maniana90 »

Jak znajdziesz gdzieś taniej, to na allegro będzie za drogo ]

Zastanów się jeszcze nad Netterem, który ma tylu zwolenników co Sobotta.

Trzeba, bilet miesięczy
Awatar użytkownika
peja
Posty: 79
Rejestracja: 4 mar 2010, o 20:16

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: peja »

I fartuszek i rękawiczki.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości