Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
maniana90
Posty: 130
Rejestracja: 5 lip 2010, o 17:00

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: maniana90 »

i zeszyciki i długopisiki,
o czepuszku nie zapominając.

Awatar użytkownika
peja
Posty: 79
Rejestracja: 4 mar 2010, o 20:16

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: peja »

Ja bym od razu tomograf kupił.
Juby_91
Posty: 54
Rejestracja: 7 lip 2009, o 19:54

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Juby_91 »

Pewnie, po co się ograniczać P
Awatar użytkownika
maniana90
Posty: 130
Rejestracja: 5 lip 2010, o 17:00

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: maniana90 »

Nawini! Tomograf przyda się dopiero na piątym roku!

Teraz najważniejsze jest kupienie aparatu RTG!
Tylko nie wiem jaki? Ktoś się może orientuje, który robi najlepsze zdjęcia?
To musi być aparat RTG z fleszem czy wystarczy tryb nocny?
Czy warto odkupić go od starszego rocznika?
Szukałem, ale nic nie znalazłem, to pewne ze aparat jest konieczny na I roku?
A ktoś wie jak się taki aparat obsługuje i gdzie się kupuje klisze?

]
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: lith »

Morysia sobie kupiłem bo po I: w porównaniu z Bochenkiem to na prawdę dodaje optymizmu swoimi rozmiarami, bo specjalnie nie odbiega od np. takiego licealnego operonu II: Wydany przez tutejszych profesorów, więc na 99% to będzie podstawa III: jako że wydany 2010 to używki i tak nie kupię, a na bibliotekę raczej nie liczę. Większy problem mam właśnie z atlasem, bo z jednej strony Sobotta jest chyba najpopularniejszy, z drugiej moi rodzice twierdzą, że to straszny badziew i jak będzie obowiązujący to trudno, ale do takiego np. Sinielnikowa się w ogóle nie umywa.
lenka121
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2010, o 10:26

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: lenka121 »

swoja droga może by mógł ktoś za szczesliwych posiadaczy Morysia zamieścic kilka skanów- albo przynajmiej sie wypowiedziec odnosnie formy tej ksiazki-czy moze tresc jest podana w sposob ala Skawinaznaczy wszystko ładnie wypunktowane, przejrzyscie, brak zbednych pierdol ( co mnie osobiscie w 100%) odpowiada-czy moze jest to zbity, zwarty i rozwarty tekst typu powiesc O tym co przezylem, wchodzac w siebie o poranku

bo nie wiem czy sie w to pakowac-
Awatar użytkownika
Chemikan
Posty: 356
Rejestracja: 25 sty 2010, o 18:54

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Chemikan »

lenka121 pisze:swoja droga może by mógł ktoś za szczesliwych posiadaczy Morysia zamieścic kilka skanów- albo przynajmiej sie wypowiedziec odnosnie formy tej ksiazki-czy moze tresc jest podana w sposob ala Skawinaznaczy wszystko ładnie wypunktowane, przejrzyscie, brak zbednych pierdol ( co mnie osobiscie w 100%) odpowiada-czy moze jest to zbity, zwarty i rozwarty tekst typu powiesc O tym co przezylem, wchodzac w siebie o poranku

bo nie wiem czy sie w to pakowac-
Pocieszę Cię Lenko, bo żadne skany czy rozległe opisy książki nie są Ci potrzebne w podjęciu tej decyzji. Pakując się w anatomię na GUMedzie jednocześnie pakujesz się w te książki by zaspokoić Twoją ciekawość napiszę (bez dokładnego przeglądania, bo to niepotrzebne, by to stwierdzić), że zbędnych pierdół na pewno tam nie ma.
Awatar użytkownika
maniana90
Posty: 130
Rejestracja: 5 lip 2010, o 17:00

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: maniana90 »

Lenka121, jesli az takie problemy masz z wyborem, poczekaj az zamieszkasz w gda, pojdziesz przed rozpoczeciem roku do ksiegarni, zobaczysz, poprzeglądasz i wybierzesz. No chyba ze masz jakas ksiegarnie medyczna w swoim miescie.

Na jednej z uczelni padł tekst:
"Państwo nie uczycie się ksiązek, państwo uczycie się anatomii"
Tak więc jedna pozycja więcej nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
peja
Posty: 79
Rejestracja: 4 mar 2010, o 20:16

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: peja »

W Sobocie ilustracje są opisane tylko po łacinie? W którymś atlasie (poza Yokochim) są opisane po polsku i łacińsku?
Lexie90
Posty: 7
Rejestracja: 21 lip 2010, o 14:14

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Lexie90 »

peja pisze:W Sobocie ilustracje są opisane tylko po łacinie? W którymś atlasie (poza Yokochim) są opisane po polsku i łacińsku?
W odkupionym od starszych kolegów
Awatar użytkownika
Smashthepinata
Posty: 26
Rejestracja: 7 lip 2009, o 13:16

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Smashthepinata »

peja pisze:W Sobocie ilustracje są opisane tylko po łacinie? W którymś atlasie (poza Yokochim) są opisane po polsku i łacińsku?
W każdym atlasie struktury opisane są wyłącznie po łacinie (poza wspomnianym Yokochim i McMinnie, ale to są atlasy fotograficzne).

Polecam jeszcze Prometeusza, to jest atlas + podręcznik, doskonały do powtórek przed zajęciami i przed egzaminem Co do dylematu Netter vs Sobotta - każdy atlas ma swoje wady i zalety, sam korzystałem z Nettera i byłem zadowolony (chociaż głowa i neuro o wiele lepsza jest w atlasie Sobotty), większość rycin na wykładach była też z Nettera.
Awatar użytkownika
Katrishia
Posty: 82
Rejestracja: 10 mar 2010, o 16:41

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Katrishia »

FootLong pisze:Kupie tego morysia:
To jest dobra cena czy za drogo?
zaopatrzyłam się w morysiową anatomię w księgarni medycznej
1.jpg
1.jpg (5.14 KiB) Przejrzano 506 razy
i cena ta sama co na allegro także pewnie można taniej.ale sama anatomia Morysia napawa optymizmem-jak zauważył lith rozmiary iście podręcznikowe także da się to czytać leżąc na przykład w łóżku.i sporo stron zajmuje skorowidz nazw łac-pl, pl-łac
scendu pisze:i zeszyciki i długopisiki,
o czepuszku nie zapominając.
i kredki na histologię

a i jakby ktoś chciał, to znalazłam sporo fajnych pozycji książkowych na lekarski, m.in atlas Sinelnikova, atlas histologiczny Myśliwskiego itd. itp.

Kod: Zaznacz cały

chomikuj.pl/amwro
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: lith »

kredki sobie też już kupiłem. i temperówkę. kurde, od podstawówki takiego profesjonalnego wyposażenia nie miałem
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 61 gości