Stomatologia w zabrzu

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Garad
Posty: 21
Rejestracja: 6 lip 2009, o 13:13

Re: Stomatologia w zabrzu

Post autor: Garad »

Na leku w Zabrzu:
1 zajecia z anato to wprowadzenie, mowa o plaszczyznach, osiach ciala itp
2. lopatka i obojczyk, uczysz sie wynioslosci, katow, guzkow itd po lacinie oczywiscie
3. reszta kosci konczyny gornej, jesli dobrze pamietam. Znowu wszystkie szczegoly anatomiczne tych kosci po lacinie
4. Stawy i wiezadla konczyny gornej. Tutaj omawia sie rowniez rodzaje stawow i zrostow, ruchy w danych stawach
5. Miesnie konczyny gornej, za jakie ruchy odpowiadaja, czasem przyczepy (zaleznie od asystenta)
6. Zaliczenie, czyli odpowiedz z teorii: wyzej wymienione rodzaje stawow,ruchy,podzial miesni, itd oraz szpilki: rozlozone preparaty, w sumie w preparaty wbite jest 15 szpilek i nalezy rozpoznac (podpisac po lacinie) szczegol anatomiczny, w kt. wbita jest dana szpilka. Przy 1 stanowisku sa zazwyczaj 3 szpilki. teoretycznie na kazda szpilke jest minuta, praktycznie jest to TROCHE krotszy czas

I tak leca kolejne zajecia tematami: konczyna gorna, dolna, grzbiet, czaszka, uklady.
Na stomie anatomia jest troche okrojona, nacisk glownie na glowe i szyje
swirek
Posty: 80
Rejestracja: 5 wrz 2008, o 16:13

Re: Stomatologia w zabrzu

Post autor: swirek »

Garad - co do anatomii na stomie to powiedzialbym ze jest TROSZECZKE okrojona bo odpuscili nam dlon i stope, a reszta tak samo jak na medycynie z tym ze u nas rozpiska wygladala tak:
1. Osie i płaszczyzny. Budowa kosci.
2. Kosci konczyny gornej i dolnej
3. Połączenie kosci konczyny gornej i dolnej. Szkielet - kregi, zebra, mostek i połączenia kregoslupa, zeber mostka.
4. Miesnie konczyn
5. Miesnie tulowia, przepona
6. Zaliczenie z konczyny gornej, konczyny dolnej i tulowia
Takze nasza anatomia roznila sie tym ze robilismy material ok. 2x szybciej ale czy mniej dokladniej to bym sie spieral. Dokladnosc zalezy raczej od asystenta.
Awatar użytkownika
misiek19
Posty: 201
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 21:22

Re: Stomatologia w zabrzu

Post autor: misiek19 »

mam pytanie jako jeden z wielu czekajacych na liste- nie wiecie może ile osób zrezygnowało? Może ktoś ma jakieś info?
Pozdrawiam serdecznie:) i pwoodzenia w rekrutacji zycze!:)
Awatar użytkownika
ana2612
Posty: 72
Rejestracja: 24 paź 2008, o 20:18

Re: Stomatologia w zabrzu

Post autor: ana2612 »

wyglada na to Misiek19 ze musimy czekac na poniedzialkowa liste. oby progi byly jak najnizsze
Awatar użytkownika
misiek19
Posty: 201
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 21:22

Re: Stomatologia w zabrzu

Post autor: misiek19 »

ja podejrzewam że ze 166 pkt i 73% z biol raczej nie wskoczę
Awatar użytkownika
ana2612
Posty: 72
Rejestracja: 24 paź 2008, o 20:18

Re: Stomatologia w zabrzu

Post autor: ana2612 »

tez mysle ze 166 bedzie z warunkiem. ja mam misiek19 niestety 165 wiec czekam do konca. rekrutacja umedow bywa nieprzewidywalna (jak powiedziala mi pani z zabrzanskiego dziekanatu )
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Stomatologia w zabrzu

Post autor: Arnold »

Na stomę w Zabrzu jest więcej list niż na lek, więc może próg być niższy jak w ubiegłym roku
Awatar użytkownika
ana2612
Posty: 72
Rejestracja: 24 paź 2008, o 20:18

Re: Stomatologia w zabrzu

Post autor: ana2612 »

oby tak bylo
Awatar użytkownika
zielony90
Posty: 30
Rejestracja: 14 lip 2010, o 21:58

Re: Stomatologia w zabrzu

Post autor: zielony90 »

Nie jest powiedziane czy bedzie wiecej,bo rownie dobrze po tej liscie teraz 30go moga wszyscy doniesc papiery i juz tak zostanie(impossible).ale z tego co obserwuje to beda pewnie jeszcze z 4 listy i moze jakas na samym poczatku pazdziernika sie trafi jak ktos ucieknie.moge sie z kims o piwo zalozyc,ze skonczy sie wszystko tak,ze na lek bedzie prog 164 z wysoka bio a na stome 164 z niska
Awatar użytkownika
misiek19
Posty: 201
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 21:22

Re: Stomatologia w zabrzu

Post autor: misiek19 »

heh- chciałbym czuć się przyjęty z tymi moimi 166 pkt i niską biologią, ale póki co tak się nie czuję ana2612 obyśmy za miesiąc śmiali się z tej całej rekrutacji czego Tobie i sobie zyczę. Ja nauczony poprzednimi latami (już 3 raz próbuje na stome) wiem że cieszyć się przedwcześnie nie należy.
W ZESZŁYM ROKU BRAKŁO MI CHOLERNEGO 1 PKT.
Awatar użytkownika
ana2612
Posty: 72
Rejestracja: 24 paź 2008, o 20:18

Re: Stomatologia w zabrzu

Post autor: ana2612 »

no pewnie zielony, ze lista z 30 moze byc ostatnia, ale mam nadzieje ze nie wielu kandydatow traktuje zabrze jako wyjscie awaryjne, gdyby sie nigdzie indziej nie dostali wiec powinny byc jeszcze rezygnacje - ciekawe tylko czy az tyle

gratuluje, bo widze ze juz sie dostales ja bede grzecznie czekac caly wrzesien, moze sie uda
Awatar użytkownika
ana2612
Posty: 72
Rejestracja: 24 paź 2008, o 20:18

Re: Stomatologia w zabrzu

Post autor: ana2612 »

no pewnie, nie ma co sie cieszyc. ja na razie zyje w stresie i nie mam czym sie cieszyc mysle ze 166 to spokojnie bedzie, a ze 165 moze byc gorzej. pozyjemy zobaczymy.

hehe misiek ja tez 3 raz! mi w tamtym roku zabraklo 2 oby nam sie poszczescilo tym razem. do trzech razy sztuka
Awatar użytkownika
misiek19
Posty: 201
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 21:22

Re: Stomatologia w zabrzu

Post autor: misiek19 »

oj to widzę ana2612 że już mamy wspólne tematy!:) Oby za tym 3cim razem się udało- zwycięstwo będzie smakowało słooodko!:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości