Biologia na UMCS

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Biologia UMCS

Post autor: Biochejter »

Specjalizacje mają takie:
-biochemia
-mikrobiologia
-biologia ogólna
-biologia środowiskowa

Tylko nie wiem czy teraz specjalizacje nie są dopiero na magisterskich, bo kiedyś to od 3. albo 4. roku były specjalizacje realizowane.
Awatar użytkownika
kasicowo
Posty: 86
Rejestracja: 10 maja 2008, o 20:24

Re: Biologia na UMCS

Post autor: kasicowo »

Dziekuje Ci:) A doszukalam sie jeszcze jednego novum i nie wiem jak to interpretowac. Tzn. wiem,ale moja sytuacja jest o tyle zabawna,ze biologie zdawalam w tamtym roku a chemie w tym. A oto zapis z regulaminu rekrutacji:
Sposób przeliczania wyników egzaminu maturalnego:

1) z roku 2008: poziom podstawowy - 1% = 1 punkt,

lub poziom rozszerzony - 1 % = 2 punkty

2) z lat 2002, 2005, 2006 i 2007:

poziom podstawowy i rozszerzony – 1 % = 1 punkt

Czyli moja biologia (rozsz)bedzie liczona x1 a chemia rozsz z tego roku x2? Bo dziwne toto, jeszcze sie na zadnej uczelni nie spotkalam z takim podzialem.

Nie wiem jakie byly kryteria w tamtym roku i nie moge porownac progu z tym,zwlaszcza w moim przypadku. Ale wydaje mi sie ze 80% z rosz biol (to juz pewne i zalkepane,bo zeszloroczne) i zalozmy 60% (wersja b.pesymistyczna,ale wiem czego sie mozna po CKE spodziewac) z rozsz chemii powinno wystarczyc na ta biologie? Jesli sie myle neich mnie ktos wyprowadzi!:)

Bop jesli mnie UMCS nie zechce, to wszelkie kalkulacje wskazuja ze z biol na UJ klopotu z dostaniem sie nie bedzie):)

No i jeszcze jedno: to do studentow, czy studia biologii na tych 2 uczelniach (umcs i uj) sa porownywalne?
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: Biologia na UMCS

Post autor: sosen »

na UMCS-ie jest zwykła biologia z tymi specjalnościami co tam już ktoś podał czyli biochemia, mikro, środowiskowa i ogólna. Oraz też kierunki takie pod nauczycielskie podchodzące bo tam są odrazu przedmioty pedagogiczne: czyli jest biologia z geografią oraz teraz jest też chyba biologia z chemią. My wybieraliśmy specjalność pod koniec drugiego roku ale teraz jest to podzielone na 3 + 2 to nie wiem kiedy się wybiera specjalność.
Pinakocyt_
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2008, o 17:28

Re: Biologia na UMCS

Post autor: Pinakocyt_ »

N pisze:Jak zaczynałem to płacił się jakieś 3200zł za rok (można chyba płacić w ratach.). W tym roku jako że wszędzie studia zaoczne podrożały płaciłem 3600zł bodajże. Nowo zaczynające roczniki mają jeszcze drożej.
Jak to wygląda? Heh, tak samo jak na dziennej na 3 roku wybierasz specjalizację. Ja robie mikro. Do wyboru masz mikrobiologię, biochemię, biologie ogólną, środowiskową. - chyba jakos tak Niestety nie wybierasz sobie przedmiotów tak jak na dziennych, lecz wszystko masz juz z góry ustalone Mimo to nie jest źle"

Dzięki N za wyczerpującą odpowiedz. Szkoda ze tak cisna, ja pracuje na tygodniu, a i czasami - tak minimum 2 razy na miesiac - i w sobote pracuje. A tu zajęcia piatek - sobota - niedziela. Troche sporo. Pozatym zona jest przeciwna. Chyba pojde na podyplomowe - biologia dla nauczycieli i juz.
Pozdrawiam [/b]
Ostatnio zmieniony 25 lip 2008, o 00:07 przez Pinakocyt_, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Margaret246
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2010, o 13:50

Re: Biologia na UMCS

Post autor: Margaret246 »

Witam. Mam pytanie, obecnie jestem w 3 klasie liceum w klasie bio-chem i chciałabym pojsc na studia na UMCS na biologie. Czy ktoś mi moze powiedziec co powinnam zdawac na maturze zeby sie dostac na biologie na UMCS? Czy wystarczy mi biologia rozszerzona i podstawowa chemia (bo tak własnie planuje zdawać) czy powinnam jednak zdawac rozszerzoną chemie? Ile trzeba mieć % z maturki zeby byc pewnym ze sie zostanie przyjętym? Czekam na odpowiedź i dzieki z góry za pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości