dziwny owad

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
olioli1000
Posty: 5
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:44

dziwny owad

Post autor: olioli1000 »

witam, ostatnio miałam okazję zobaczyć dość dziwne zwierzątko - sama nie mam pewności czy jest to owad
możne pomocna okaże się informacja, że stworzonko to (już nieżywe) przyjechało w paczce z Chin.
liczę na jakieś sugestie.
Załączniki
fotografia niezidentyfikowanego stworzonka
fotografia niezidentyfikowanego stworzonka
Awatar użytkownika
Juli20
Posty: 39
Rejestracja: 30 cze 2010, o 10:28

Re: dziwny owad

Post autor: Juli20 »

Wygląda mi to na wylinkę jakiegoś owada, chyba skorka bo ma takie rozwidlenie na końcu.
olioli1000
Posty: 5
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:44

Re: dziwny owad

Post autor: olioli1000 »

hmmm.nie orientuję się kompletnie, ale czy możliwe żeby taka wylinka miała jakieś 10-12 cm? jakich rozmiarów musiałby byc ten skorek?
Awatar użytkownika
Juli20
Posty: 39
Rejestracja: 30 cze 2010, o 10:28

Re: dziwny owad

Post autor: Juli20 »

To takie wielkie?! To w takim razie to raczej nie skorek. może jakiś chiński gatunek. trudno powiedzieć
olioli1000
Posty: 5
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:44

Re: dziwny owad

Post autor: olioli1000 »

no właśnie:) to coś jest rozmiarów nieporównywalnych z niczym innym mi znanym i do tego włochate
Wodnik07
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2009, o 21:54

Re: dziwny owad

Post autor: Wodnik07 »

Mi to bardziej świerszcza jakiegoś przypomina.
A świerszcze/szarańczaki mogą osiągać spore rozmiary. Jak chodźby szarancza wędrowna lub weta.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: dziwny owad

Post autor: WojtekB »

Mi to bardziej przypomina turkucia podjadka (przednie odnóża), być może w Chinach jest jakiś większy gatunek z turkuciowatych (Gryllotalpidae)
olioli1000
Posty: 5
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:44

Re: dziwny owad

Post autor: olioli1000 »

Hmmm.jestem za turkuciem podjadkiem zdecydowanie.słyszałam o nim wielokrotnie jednak dopiero jak poszperałam w necie zdałam sobie sprawę jakie to olbrzymy mogą grasować tuz obok nas np. w ogródku.
Może widziany przeze mnie okaz nie przybył wcale z Chin.paczka leżała jakiś czas w polskich magazynach.tam mógł się do niej dostać:)
dziękuję Wszystkim za pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość