Pytanie testowe

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
corsera
Posty: 38
Rejestracja: 24 sie 2010, o 18:36

Pytanie testowe

Post autor: corsera »

Witam, w zbiorze Barbary Bukały - zbiór ćwiczeń, pakiety zadań, testy jest takie pytani testowe:

Ze stałocieplnością zwierząt wiąże się:
a) powstanie błon płodowych
b) oddychanie tlenem atmoferycznym
c) obecność ciałek krwi pozbawionych jąder czerwonych
d) wszystkie odpowiedzi błędne

Niby pytanie proste, ale w odpowiedziach do testów jest zaznaczona odpowiedź C", a moim zdaniem powinno być to D - w końcu ptaki mają jądra w krwinkach i są stałocieplne. Chcę wiedzieć czy się ze mną zgadzacie, może jest tu coś podchwytliwego? czy poprostu błąd?
corsera
Posty: 38
Rejestracja: 24 sie 2010, o 18:36

Re: Pytanie testowe

Post autor: corsera »

Nie wiecie? Nie wierzę. napiszcie po prostu czy się ze mną zgadzacie? czy dobrze myślę. to chyba nie jest trudne pytanie.
corsera
Posty: 38
Rejestracja: 24 sie 2010, o 18:36

Re: Pytanie testowe

Post autor: corsera »

co jest nie lubicie mnie?
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: Pytanie testowe

Post autor: lukasz471 »

Ze stałocieplnością zwierząt wiąże się:
a) powstanie błon płodowych
b) oddychanie tlenem atmoferycznym
c) obecność ciałek krwi pozbawionych jąder czerwonych
d) wszystkie odpowiedzi błędne

Niby pytanie proste, ale w odpowiedziach do testów jest zaznaczona odpowiedź C", a moim zdaniem powinno być to D - w końcu ptaki mają jądra w krwinkach i są stałocieplne. Chcę wiedzieć czy się ze mną zgadzacie, może jest tu coś podchwytliwego? czy poprostu błąd?
Nie tyle że Cię nie lubią, ale jest lato i ludzie nie lubią na takie pytania odpowiadać latem. Powinno być jednak c. Na pierwszy rzut oka też chciałem powiedzieć d, ale zważ na treść pytania. Tam pytają się co się wiąże ze stałocieplnością, czyli możemy z tego wnioskować że ta cecha może być ale nie musi koniecznie Tak więc w tym momencie odpowiedź c jest prawidłowa. Erytrocyty nie mają jąder, mogą przenosić więcej tlenu, oddychanie zachodzi bardziej intensywnie, zwierze wytwarza potrzebną do utrzymania stałej temperatury ciała energię. Gdyby pytanie brzmiało Co jest nieodłącznym atrybutem stałocieplności", to wtedy poprawna byłaby odpowiedź d.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości