studia medyczne- długośc itp

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
jaa ;)

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: jaa ;) »

czyli 6 lat studiow, 13 miesiecy stazu, LEP, najkrotsza specjalizacja 3 lata. jak dla mnie moze byc. nie jest az tak tragicznie :)
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: Anex »

Są specjalizacje po 2 lata tylko, że już szczegółowe np Hematologia
monika

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: monika »

ja tez mam małe pytanko:P powiedzmy ze chce sie dostac na AM do warszawy. w tym roku trezba tam miec tylko mature podstawowa z fizyki|| a co jezeli zdaję rozszerzona fizyke? czy nie podlegam rekrutacji bo nie spełniam warunkow czy tez moze bedzie to przeliczne? jak mmyslicie prosze o odp
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: Anex »

Jest przelicznik rozszerzenie-podstawa tylko, że niesprawiedliwy
karolina89
Posty: 56
Rejestracja: 22 lis 2006, o 17:24

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: karolina89 »

A czy ja dobrze slyszalam ze to jest tak : ilosc punktow na rozszerzonym + 4pkt = punkty na podstawowym? taki jest ten przelicznik? bo jesli taki to bardzo niesprawiedliwy
arek(z)
Posty: 136
Rejestracja: 30 lis 2006, o 16:07

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: arek(z) »

Źle słyszałaś, przelicznik polega na tym, że aby obliczyć ilość punktów z matury podstawowej, dopisuje się pewną ilość punktów, która maleje wraz ze wzrostem ilości punktów matury rozszerzonej. Przy 30 pkt z rozszerzenia dopisuje sie 10 pkt, i tak w miarę wzrostu pkt z rozszerzonej dopisuje się coraz mniej. Przy bodajże 98 i więcej pkt z rozszerzenia nie dopisuje się już nic. Trochę pogmatwałem - wiem
Natomiast co do niesprawiedliwości. Owszem tabelka przelicznikowa jest niesprawiedliwa, ale tylko w górnych partiach pkt procentowych (od 80 w górę). Bo niżej jest wg mnie ok.
chce byc lekarzem

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: chce byc lekarzem »

czy dorze rozumiem. nie ma specjalizcji II stopnia. czyli jak chce zostac kardiochirurgiem, to po 6 latach akademii medycznej i 13 miesięcy staŻu, odrazu zaczyna się specjalizacje np. wlasnie kardiochirurgii czy np. chirurgii plastycznej?
karolina89
Posty: 56
Rejestracja: 22 lis 2006, o 17:24

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: karolina89 »

ok juz wiem jaki jest Przelicznik
zobacz-ten-plik.pdf
(95.52 KiB) Pobrany 29 razy
Ostatnio zmieniony 5 gru 2006, o 08:38 przez karolina89, łącznie zmieniany 1 raz.
niepewna

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: niepewna »

Ja teŻ myślę o medycynie, ale przeraŻa mnie to co piszecie! Tyle lat nauki i co? Wio za granicę! To bez saensu!
ciekawa

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: ciekawa »

Czy to prawda, Że na medyku się zakuwa bez czasu na nic? Słyszałam, Że jest tam strasznie cięŻko! Nie wiem moŻe to nie dla mnie! Chyba poszukam czegoś innego. :twisted:
KuBuS
Posty: 184
Rejestracja: 1 wrz 2006, o 10:50

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: KuBuS »

a czy to prawda ze w pierwszych dwoch latach sa wywalani z uczelni uczniowie ktorzy bardziej odstaja z wiedza od innych? i panuje wsrod studentow wyscig szczorow bo najgorsi odpadna? obilo mi sie o uszy ze tak jest
JustineK
Posty: 16
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 16:40

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: JustineK »

Dużo zależy od uczelni. Jest konkurencja między studentami, ale nie spotkałam się jeszcze z jakąś zawiścią itp. Tak od razu to nie wywalają. Zawsze jest szansa, żeby poprawić jak coś nie pójdzie. Czasem nawet słyszę, że z niektórych przedmiotów trzeba się bardzo postarać, żeby nie zdać
KuBuS
Posty: 184
Rejestracja: 1 wrz 2006, o 10:50

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: KuBuS »

czyli jednak wyrzucaja? kurcze troche to niesprawiedliwe. ja rozumiem jakby ktos nie zdał, ale jak zdaja tylko ze gorzej od innnych to odrazu wypad /
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości