Farmacja -Sosnowiec 2010

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
wojtekw
Posty: 30
Rejestracja: 22 lip 2010, o 15:27

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: wojtekw »

A ja mam pytanie co do rozpoczęcia P jak myślicie kiedy będzie? bo 1 października powinno być a to jest piątek i nie wiem czy wtedy zrobią P w tamtym roku było 27 września P jak myślicie kiedy zrobią rozpoczęcie?
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: zagubiona90 »

smooth_criminal, współczuje laborków z dr S! Ja miałam z nią na analityce tylko seminaria i mam nadzieję, że w tym roku jej nie ujrzę na zajęciach mam nadzieję, że botanikę będę mieć z babkami i dziękuje za odpowiedź

wojtekw, według mnie będzie 1 października bo w tamtym roku było napisane w harmonogramie, że rozpoczęcie będzie 28 września i oby tak było
MarX
Posty: 112
Rejestracja: 3 lip 2008, o 12:02

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: MarX »

No co Wy? Docent nie taki zły jak go malują D
Lepiej jak masz możliwość i masz facetów w pierwszym semestrze zaopatrzyć się w Szweyka . Bo potem jakieś paprotniki, grzybki, porosty i na ksero dosyć sporo schodzi.

Dr S. . Najfajniejszy jest Pan dr. B od laborków
MIX
Posty: 42
Rejestracja: 7 lut 2010, o 22:24

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: MIX »

Powiedzcie mi, gdzie mieści się biblioteka?
blue_grasss
Posty: 20
Rejestracja: 9 lip 2010, o 10:20

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: blue_grasss »

jesteś gdzieś może spis potrzebnych książek na pierwszy rok?
szukałam na stronie uniwersytetu, ale niczego nie znalazłam
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: zagubiona90 »

MIX, biblioteka jest w akademiku

blue_grasss,

Botanika: Broda i Szweykowscy
Chemia : Lipiec i Szmal: chemia analityczna z elementami analizy instrumentalnej, Wardas i Czogała jakieś repetytorium to jest , Bielański(nie znam tytułu) i Cygański do analitycznejP
Biologia komórki : Seminaria Kawiaka( jeśli chodzi o genetykę to jest wiele pozycji według mnie fajna jest pozycja Drewy)
Biofizyka: nie potrzebne pozycje naukowe
Angielski jest dostępny w dziekanacie
Łacina: Lingua Latina Pharmaceutica oraz Lingua Latina ad usun pharmaciae studentium
Anatomia: Gołąb Podstawy anatomii
Fizjologia: Mały Traczyk

Jeśli coś przekręciłam to niech ktoś mnie poprawi oczywiście nie warto tego kupować tylko zaopatrzyć się w te pozycji w odpowiednim czasie
Iskra14
Posty: 371
Rejestracja: 19 lip 2009, o 22:28

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: Iskra14 »

*Do anatomii książka jest niepotrzebna, koła są z wykładów.

*Do fizjologii na niektóre działy jest potrzebne coś więcej niż mały Traczyk



P.S. Jak bd się uczyć do 1ego koła z botany to wiedźcie, że oni często serwują pytania typu narysuj jamki proste". Trzeba umieć odtworzyć wszystkie rysunki jakie są w Brodzie + wszystko co jest tam napisane U babeczek tyle wystarczyło.
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: zagubiona90 »

Mmmcoś czuje, że botanika będzie dla mnie przecudowna a możesz coś powiedzieć na temat zielników? Jak to jest oceniane i ile ich trzeba dostarczyć?
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: smooth_criminal »

do anatomii wystarcza sciagi zrobione przez starsze roczniki
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: smooth_criminal »

zagubiona90, dobrze wiesz jak mozna najlepiej chyba zrobic zielnik? w tym roku w 1 sem trzeba bylo 25 roslin oznaczonych po polsku, lacinie wraz z surowcami i dzialaniami leczniczymi po lacinie ale to w grudniu i 2gi zielnik - 50 roslin w maju. zaliczenie polega na tym ze musisz wykuc wszystkie roslinki (nazwa polska i lacinska wraz z surowcami i dzialaniami) i idziesz z zielnikiem i swoja wiedza (bardzo ulotna, nie wiem jaki sens ale coz pan zrobisz) i prowadzacy pokazuje Ci kilka z nich o ktorych wszystko mowisz.
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: zagubiona90 »

smooth_criminal, wiem, wiem ale muszę się przygotować hmbudżetowo na to tak swoją drogą dużo osób było zwolniona z botany i czy to się opłaca ? Bo w sumie będę miała dość luźny rok( dużo mi przepiszą z analityki ) więc może by się postarać o zwolnienie
Belladonna
Posty: 25
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:11

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: Belladonna »

zagubiona90 - starać się o zwolnienie naprawdę warto:) a w tym roku na cały rok (około 180 osób) zwolnionych było 13.
lenkaa1
Posty: 76
Rejestracja: 2 lip 2010, o 17:54

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: lenkaa1 »

zagubiona90, pytałaś już w dziekanacie czy Ci przepiszą przedmioty i kiedy Cię poinformują na co nie musisz chodzic? Podejrzewam, że mi też by mogli parę przepisać ale jeszcze się nie dowiadywałam jak to załatwić. Bierzesz urlop dziekański na analityce czy planujesz studia jednocześnie na dwóch kierunkach?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości