Pomocy!!!!!!!!!

Wszystko gadach, tych żyjących na wolności i w naszych terrariach.
Agusia987
Posty: 6
Rejestracja: 26 gru 2009, o 13:49

Pomocy!!!!!!!!!

Post autor: Agusia987 »

Mam pytanie czy takim żółwiom jak malowane,wodno-lądowe (samiec) obcina się paznokcie?Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
eszel
Posty: 280
Rejestracja: 16 paź 2009, o 22:36

Re: Pomocy!!!!!!!!!

Post autor: eszel »

Absolutnie nie obicnać pazurów takim żółwiom!

na dowód daję opinie która powinna przemówić hodowcom do rozumu:

"Żółwiom wodno - lądowym NIE obcina się pazurów! ŻADNYM gatunkom!

Żółw czerwonolicy (jak każdy inny żółw wodno-lądowy) potrzebuje pazurów do rozrywania pokarmu. W warunkach domowych często nie musi tego robić, gdyż hodowcy zwykle sami ćwiartkują pokarm. Mimo to warto czasem dać żółwiowi żywą rybkę, żeby popolował. Poza tym dla tego gatunku długie pazury są bardzo charakterystyczne dla samców, gdyż używają ich także przy kopulacji z samicą i do walk między sobą. Samice pazury mają znacznie krótsze."
Agusia987
Posty: 6
Rejestracja: 26 gru 2009, o 13:49

Re: Pomocy!!!!!!!!!

Post autor: Agusia987 »

Wielkie dzięki teraz już wiem dobrze że przed zapytaniem jeszcze nie obcięłam mu pazurków. Mam pięknego żółwika i nie chce mu zrobić krzywdy i teraz już wiem co z nim robić i na pewno krzywdy mu nie zrobię.Dziękuję bardzo i pozdrawiam
Agusia987
Posty: 6
Rejestracja: 26 gru 2009, o 13:49

Re: Pomocy!!!!!!!!!

Post autor: Agusia987 »

mam jeszcze pytanie jak określić rasę żółwia
Awatar użytkownika
eszel
Posty: 280
Rejestracja: 16 paź 2009, o 22:36

Re: Pomocy!!!!!!!!!

Post autor: eszel »

Za pomocą literatury oraz opisów poszczególnych gatunków żółwi w necie. Najlepsza jest literatura obcojęzyczna, a z polskich pozycji to można poczytać:
"Żółwie lądowe i wodne - M.Gajownik, M.Gromek, A.Hryniewicz
"Żółwie wodno-lądowe. Hodowla i choroby - Aleksandra Mulata
"Żółwie lądowe - Praschag Reiner
"Żółwie, moje hobby - Elena i Marko Szapkarow-Orłowscy

Co do internetu znajdują się opisy 13 gatunków żółwi. Oprócz tego dużo wiadomości o tych sympatycznych gadach można znaleźć w serwisie zolw.info

Jest też coś takiego jak Podręcznik do zonaczania gatunków - żółwie przeznaczony dla koordynatorów ds. CITES z policji, służby celnej i Głównego Inspektoratu Weterynarii.
Agusia987
Posty: 6
Rejestracja: 26 gru 2009, o 13:49

Re: Pomocy!!!!!!!!!

Post autor: Agusia987 »

oki dzięki.bo miałam problem bo mam 2 książki w domu o żółwiach wodno-ladowych i w jednej pisze inaczej a w drugiej inaczej.
Załączniki
zolw_1.jpg
Agusia987
Posty: 6
Rejestracja: 26 gru 2009, o 13:49

Re: Pomocy!!!!!!!!!

Post autor: Agusia987 »

a czy żółwie wodno-lądowe mają dobry wzrok
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości