Rocznik 90' na maturze 2011

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: Anielka »

czasem, np. u mnie organy, mógłby być problem z odrobieniem zajęć(właściwie to się ich nie odrabia,dodatkowo na każdych pisze się wejściówkę z której pkt liczą się do egz), ale szczęśliwie już mi się w maju ćw skończyły.Ja akurat w pon maturalny miałam tylko wykłady i ang więc problemów nie było - akurat wykorzystałam drugą możliwość nieusprawiedliwionej nieobecności
Zasadniczo największy problem jest chyba jak ma się w tym dniu laborki.Choć i to da się może załatwić jak inna grupa ma kolejnego dnia
mousse
Posty: 181
Rejestracja: 29 gru 2009, o 18:51

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: mousse »

Anielka, czyli dla chcącego nie ma nic trudnego? Dzięki za odpowiedz
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: Anielka »

oczywiście jak asystent/prowadzący jest w porządku to myślę że pójdzie na jakieś ustępstwa
mousse
Posty: 181
Rejestracja: 29 gru 2009, o 18:51

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: mousse »

Anielka, a co studiowałaś zanim dostałaś się na lek?
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: zagubiona90 »

Galaxia, ja mam podobny dylemat z tą różnicą, że rezygnuje z analityki i chcę próbować na stomę ale mam coraz większe wątpliwości czy nadaję się na ten kireunek

Asienka, z tego co ja pamiętam Anielka, studiowała analitykę jeśli się mylę to poprawcie
mousse
Posty: 181
Rejestracja: 29 gru 2009, o 18:51

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: mousse »

zagubiona90 pisze:Galaxia, chcę próbować na stomę ale mam coraz większe wątpliwości czy nadaję się na ten
a czemu miałabys się nie nadawać?wprawdzie ja też mam już wątpliwosci co do lekarskiego po zupełnie nieudanej próbie poprawienia matury, ale jednak coś mnie tam ciągnie dalej
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: Galaxia »

Ja za pierwszym razem miałam 148 z dwóch i 205 z trzech, teraz poprawiłam na 160 i 222. po prostu obawiam się, że nie zasługuję na ten kierunek i że nie dałabym rady skoro z takim trudem przychodzi mi się dostać. nie wiem już sama, złapałam kompletnego doła. są tacy co potrafią się w rok przygotować do matury. o czymś to świadczy jednak.
mousse
Posty: 181
Rejestracja: 29 gru 2009, o 18:51

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: mousse »

Galaxia, wiem co czujesz,chociaż i tak jesteś w lepszej sytuacji - ja za pierwszym razem napisałam maturę na 144 pkt, zostałam rok w domu, uczyłam się codziennie, przerobiłam wszystkie mozliwe dostępne arkusze i zbiory zadań z biologii i chemii, i co?maturę poprawiłam o 3 pkt z chemii, a co do biologii to szkoda pisać nie wiem co się stało, bo zawsze byłam bardzo dobra z tych przedmiotów, w szkole szło mi świetnie, a wiedzę nie chwaląc się łykałam jak pigułki.też mam wątpliwości czy pisząc maturę tak kiepsko nadawałabym sie na lekarski, ale tłumaczę to sobie, choc i tak trudno, że jak taki beznadziejny arkusz, który biologii nie przypomina, bardziej arkusz czytania ze zrozumieniem z polaka może weryfikować to czy się nadaję na medycynę albo byłabym dobrym lekarzem czy nie przeczytaj częsc podnoszenie poprzeczki i czy ta matura jest naprawdę taka miarodajna
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: Anielka »

tak,tak analityka
ojj, ja widziałam że w tym roku osoby na poziomie 255 i 249 z trzech przedmiotów w Łodzi ponownie brały udział w rekrutacji bojąc się chyba o swoje miejsce na leku po kampanii wrześniowej dobre zdanie matury-przy takim poziomie-ale i ogromnej czepliwości o każdy szczegół przez egzaminatorów(+stresss )-nie świadczy o zdolnościach.
także jeśli czujecie że to jest to - próbujcie!
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: Galaxia »

Rozumiem. Tylko właśnie chodzi mi o ten stres. Właśnie to przez stres straciłam sporo punktów na maturze, a jednak umiejętność opanowania nerwów jest ważna w pracy lekarza. Oczywiście nie chcę nikogo zniechęcać, ale chciałabym spojrzeć na to realnie i najobiektywniej jak się da.
a i przyznam, że artykuł pocieszył mnie troszkę
Awatar użytkownika
eMKa
Posty: 163
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:50

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: eMKa »

Wiecie może, gdzie w internecie można znaleźć deklarację maturalną dla poprawiających w 2011?
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: Galaxia »

pewnie na stronie cke lub oke
Awatar użytkownika
eMKa
Posty: 163
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:50

Re: Rocznik 90' na maturze 2011

Post autor: eMKa »

sprawdzałam, nie ma.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości