Farmacja -Sosnowiec 2010

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
MarX
Posty: 112
Rejestracja: 3 lip 2008, o 12:02

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: MarX »

Z przepisywaniem nie ma tak różowo, że w dziekanacie przepisują. Trzeba na początku semestru latać z podaniami do kierowników katedr. Przedmiot, żeby był przepisany musiał być na takim samym poziomie lub bardziej rozszerzony na kierunku wcześniejszym. Poza tym nie wszyscy 3 przepisują, ale jak się ma 4 to spokojnie .
Wiem z doświadczenia
smooth_criminal, mieszkałeś na akademikugt
joko
Posty: 505
Rejestracja: 1 mar 2010, o 17:12

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: joko »

mam pytanie co do tej botanikiorientuje się ktoś czy jest mozliwość przepisania botaniki, jeśli mialo sie jej 90 godzin i korzytało właśnie ze Szweykowskich, ktorych trzeba bylo umiec od dechy do dechy?:P nie wiecie czy byłaby taka możliwość, nie chciałabym przechodzic przez to jeszcze raz:P
MarX
Posty: 112
Rejestracja: 3 lip 2008, o 12:02

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: MarX »

Raczej nowy kierownik docent S. wątpię, żeby się zgodził . W ogóle nie słyszałem nigdy, żeby ktoś botanikę przepisywał. Podanie możesz sobie napisać. Warto spróbować

Edit: Nie wiem gdzie studiowałaś i co, ale prawdopodobnie będziesz musiała do podania dołączyć jakiś program nauczania.
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: zagubiona90 »

lenkaa1, będę na początku roku rozmawiać z kierownikami katedr jeśli chodzi o analitykę to będę rezygnować
MarX, nie strasz mnie biofizykę, anatomie i fizjologie mi na 95% przepiszą, biologię komórki też gorzej z genetyką bo farmacja ma trochę więcej godzin zresztą to bym jeszcze przeżyłaale matematykę muszą mi przepisać bo ja nie chcę tego jeszcze raz przechodzić . A Tobie przepisali ją z analityki?

Pozdrawiam
joko
Posty: 505
Rejestracja: 1 mar 2010, o 17:12

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: joko »

MarX, biologię stosowaną, specjalność biologia roślin nie wiedziałam ze na SUM trzeba skladac jakies podania, u nas to był kwestia dogadania się z prowadzacym

zagubiona90 ale bedziesz miec wakacje szczesciaro
nańka
Posty: 39
Rejestracja: 2 lip 2009, o 12:07

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: nańka »

No właśnie jak to jest z tym przepisywaniem przedmiotów? Czy potrzebny jest jakiś papierek z byłej uczelni np. o wymiarze godzin z danego przedmiotu, czy nie potrzeba nic takiego?
MarX
Posty: 112
Rejestracja: 3 lip 2008, o 12:02

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: MarX »

zagubiona90,
Biologię i genetykę mi przepisali, bo pani kierownik jest bardzo fajna. Radzę na początku roku pójść sobie z nią pogadać.

Matematykę mi przepisali, bo miałem 4.5, jeśli nie masz 3 to przepiszą ją raczej
joko,
Jeśli chodzi o przepisanie botaniki. Wydaje mi się, ze zależy kto będzie to rozpatrywał, jeżeli docent S. to marne są szanse, że przepisze. Zacznie pewnie mówić, że to nie była botanika pod kątem medycznym itp. Warto spróbować, bo fajnie byłoby być zwolnionym z botaniki, ale jestem prawie pewien, że będziesz musiała przedstawić program nauczania.
nańka,
Moje koleżanki jak sobie przepisywały chemie analityczną i np matematykę(bo były z innej uczelni niż SUM) to musiały przedstawiać programy nauczania
lenkaa1
Posty: 76
Rejestracja: 2 lip 2010, o 17:54

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: lenkaa1 »

Ciekawe czy przepiszą język obcy. Ja miałam przez dwa lata na położnictwie niemiecki, taki ogólnie medyczny. Widzę jednak, że na farmacji nie ma wyboru w językach obcych. Uczą angielskiego typowo pod kątem farmacji czy raczej pod kątem wszystkiego co związane z medycyną?
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: zagubiona90 »

MarX, o kur miałam 3 z matmy jeśli mi tego nie przepisze to się naprawdę wkurzę bo z całym szacunkiem dla farmacji ale nasz kolos zaliczeniowy był o wiele trudniejszy niż to co pisał Wasz rok i nie chcę przechodzić tego szitu jeszcze raz no ale bądźmy dobrej myśli jeśli chodzi o biologię to przypuszczam, że nie będzie problemu bo z komórki i z genetyki miałam po 4,5 więc pewnie się zgodzi

lenkaa1, raczej nie ma szansy, że Ci język obcy przepiszą bo u nas nie ma niemieckiego nie wiem jak to jest na farmacji ale na analityce mieliśmy raczej analityczne zagadnienia więc na farmacji powinno być podobnie
MarX
Posty: 112
Rejestracja: 3 lip 2008, o 12:02

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: MarX »

zagubiona90 pisze:MarX, o kur miałam 3 z matmy
Heh ja miałem rok wcześniej też o wiele trudniejszy
Możesz spróbować, może trafisz na dobry humor pani profesor.
Wiem, że kolega z biotechnologii przepisywał przy mnie 3 to było: widzę, że pan się czołgał na tej matematyce, ale że biotechnologia ma cały rok matematykę to panu przepiszę"
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: zagubiona90 »

MarX, mam nadzieje ze trafie na jej dobry humorbo na myśl o tych nieszczęsnych kolosach i obliczaniu przy tablicy zadania z błędem względnym i bezwzględnym płakać mi się chce no ale jak już będę musieć na to chodzić to mam nadzieje, że będzie coś z tych zestawów które krążąsasasa
To gratuluje Ci tak ładnej oceny ja nie ukrywam, że sobie trochę olałam bo liczyłam na coś w stylu kolosa farmacji no ale się przeliczyłam
lenkaa1
Posty: 76
Rejestracja: 2 lip 2010, o 17:54

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: lenkaa1 »

MarX, a jak jest z wf, przepisali Ci? Mam kolezanke ktora po roku na biotechnologii dostała się na medycynę i kazali jej chodzic na wf przez 1 semestr. Wf nie jest zły no ale jak można sobie zmniejszyć ilość obowiązków to czemu nie
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: Farmacja -Sosnowiec 2010

Post autor: zagubiona90 »

lenkaa1, musisz mieć zaliczone połowę wf czyli na semestr wychodzi po 6 zajęć mam nadzieję, że mi wybaczysz że odp za MarX,
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości