studia medyczne- długośc itp

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Asia:)
Posty: 96
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 18:07

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: Asia:) »

wydaje mi się, że niekoniecznie
W ogóle słyszałam ,że trzeba się bardzo postarać,żeby wylecieć.
Tzn no trzeba nie zdać egzaminów, ale też są jakieś poprawki, więc myślę, że nie jest źle. A raczej nie gorzej niż na innych uczelniach
uczyć się trzeba - ale też: niektórzy uczą się systematycznie, inni ostro zakuwają przed kolokwiami i też jakoś zaliczają.
oczywiście to wszystko opinie zasłyszane od ludzi studiujących ja sama na własnej skórze tego (jeszcze - mam nadzieję ) nie doświadczyłam
Wojcio
Posty: 7
Rejestracja: 17 lip 2007, o 22:01

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: Wojcio »

Witam,
jestem nowym użytkownikiem na tym miłym forum. W przyszłości również myślę o studiach medycznych, tylko najbardziej mnie przeraża długość nauki. Chodzi mi o długość całej nauki: medycynę ogólną + specjalizację i jeszcze jedno, czy przy zdawaniu na studia potrzebna będzie fizyka?
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: ollciaq »

otóż wybierając medycynę trzeba się liczyć z tym, że uczyć się trzeba będzie cały czas ] Mój tata jest lekarzem ma 60 lat i nadal musi się uczyć. Trzeba się przez cały czas dokształcać bo wchodzą nowe techniki i sprzęt. Trzeba być na czasie
Medycyna nie jest łatwa, mogę nawet postraszyć że wielu kolegów mojego taty pod koniec studiow tak sfiksowało że zawitała do nich schizofremia. Taki stres ]
Jednakże jeśli ktoś naprawde chce w przyszlosci być lekarzem i chce zwiazac swoj los z medycyną to nie ma dla tej osoby żadnych przeszkód. Dla chcącego nic trudnego ] Trzeba tylko chcieć D
Wojcio
Posty: 7
Rejestracja: 17 lip 2007, o 22:01

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: Wojcio »

Wiem, wiem tylko tutaj czytam, takie rzeczy, że powoli się zniechęcam do tych studiów, ale bardzo bym chciał zostać lekarzem. Tylko zastanawiam się czy jest sens studiować do 30 - ego roku życia. Jeśli mogę spytać w jakiej dziedzinie twój tata się specjalizuje?
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: ollciaq »

mój tata jest chirurgiem
ja idę na stomatologię, bo lubię być niezależna ] Mogę pomagać ludziom, ale we własnym zakresie i we własnym tempie D
Wojcio
Posty: 7
Rejestracja: 17 lip 2007, o 22:01

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: Wojcio »

Ja w sumie też myślałem nad stomatologią, bo po 6 latach (w tym staż) jesteś już po studiach i zaczynasz pracę. :]
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: rigor mortis »

Po stażu lekarskim i zdaniu LEP-u również możesz zacząć pracę i zarabiać (nie będą to kokosy, ale wbrew pozorom stomatolog czasem zarabia na początku równie mało - wszystko zależy od wielu czynników). W czasie pracy uczysz się równocześnie swojej specjalizacji (naturalnie jeśli zadeklarujesz taką chęć i dość dobrze zdasz LEP). Sądziłeś, że dopiero po skończeniu specjalizacji jest się lekarzem? Aż tak źle nie jest ]
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: ollciaq »

początki są najgorsze ] ale najważniejsze to starać się być najlepszym w swoim zawodzie i być otwartym na ludzi. Nawet zwykłym uśmiechem i dobrym słowem można sobie zjednać ludzi ] a wiadomo co to oznacza . więcej klientów i ma się pewną renomę D ten lekarz/ stomatolog jest bardzo dobryp
Wojcio
Posty: 7
Rejestracja: 17 lip 2007, o 22:01

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: Wojcio »

Wiedziałem, że można zacząć pracę po studiach medycznych nie rozpoczynając specjalizacji, tylko wg. mnie bez sensu jest być lekarzem medycyny bez specjalizacji. Ale pomimo wszystko będę zdawał na medycynę.

[ Dodano: Sro Lip 18, 2007 21:24 ]
I jeszcze jedno, czy przy zdawaniu na studia medyczne potrzebna będzie fizyka?
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: ollciaq »

to też zależy gdzie masz zamiar iść na tą medycynę. Część uczelni wymaga tej fizyki rozszerzonej. Wiem, że Poznań nie wymaga a od przyszłego roku jeszcze inne uczelnie . chyba ŚLAM i coś tam jeszcze Warszawa chce tylko podstawowej fizyki. Musisz porozglądać się na stronach AM. tam są zasady i wymogi rekrutacyjne jakie trzeba spełnić ]

a Wojcio w jakim mieście chciałbyś studiować ]?
DEBORAH
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2007, o 16:24

?

Post autor: DEBORAH »

A jak wygląda praca po 6 latach studiów i 13miesiącach stażu ?
Wojcio
Posty: 7
Rejestracja: 17 lip 2007, o 22:01

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: Wojcio »

ollciaq ja myślałem o studiach na śląsku, bo słyszałem, że tam po studiach lekarze są dobrze przygotowani.

DEBORAH praca po 6 latach studiów i stażu, wygląda tak, że pracujesz jako lekarz ogólny, bez specjalizacji, oglądasz i dajesz skierowanie do ortopedy na przykład.
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: studia medyczne- dŁugośc itp

Post autor: ollciaq »

no to 3mam kciuki czekamy az wstapisz w nasze szeregi studentów medycyny ] ja ide raczej na PAM . stomatologia na dobrym poziomie, blisko dom i duza szansa na akademik D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości