Pomoce naukowe

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Asia:)
Posty: 96
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 18:07

Re: Pomoce naukowe

Post autor: Asia:) »

Kupić można na pewno na allegro albo w księgarniach internetowych (jako i ja zrobiłam ), ale też ostatnimi czasy często Villego widywałam w księgarniach warszawskich, więc chyba jednak nie tak trudno. Oczywiście nie wiem jak to w innych miastach wygląda, ale myślę, że w dobrej księgarni powinien być.
Ville to wspaniały przyjaciel na wszelkie niedole a tak na serio to bardzo dobry zbiór wiedzy, często chyba jednak wykraczającej ponad poziom matury, ale warto poczytać szczególnie, że czyta się naprawdę bardzo przystępnie. Taka miła lektura do poduszki
a z systematyką rzeczywiście jest tak, że jest to bardzo niejasne.
datego nie trzeba tego umieć na maturę tzn z tego co mi moja biologiczka tłumaczyła, z systematyki może być zadanie na analizę danych, rozumienie tekstu, etc
ale nie mogą od nas wymagac znajomości systematyki, bo tych systematyk jest od groma i jeszcze trochę
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Pomoce naukowe

Post autor: tin »

To albo ja mam przestarzały informator albo wy nie macie.
Zdajacy potrafi
Poziom rozszerzony p3):
Przedstawic współczsny system klasyfikacji organizmów i zasady jego tworzenia, klasyfikować organizmy wg. róznych kryteriów, ustalić przynalezność organizmów do okreslonych grup systematycznych(wymienione niżej w p. 9)

P 9):
Scharakteryzowac budowę i czynności zyciowe organizmów reprezwntujacych okreslony typ organizacji budowy: Bakterii, protistów, roślin pierwotnie wodnych i gromad roslin ladowych, grzybów(w tym protistów), typów zwierzat bezkregowych i gromad kregowców.
Wiec systematyke trzeba umieć.

[ Dodano: Pon Sty 08, 2007 19:45 ]
Praca z informatorem to najwazniejsza umiejetność dla zdajacego mature
Asia:)
Posty: 96
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 18:07

Re: Pomoce naukowe

Post autor: Asia:) »

nie, no dobrze. .ale jak tutaj dać pytanie, które będzie miało jednoznaczną odpowiedź?
Skoro nie ma jedynej słusznej i powszechnie obowiązującej systematyki.
wtedy to niemal wszystkie odpowiedzi powinny być uznawane za poprawne
w każdym razie, o ile to nie jest niemożliwe, to wydaje mi się, że jest bardzo mało prawdopodobne żeby takie pytanie się na maturze pojawiło. No chyba że dotyczy czegoś oczywistego, co do czego żadnych sporów nie ma (odróżnij czy to ptak czy ssak P)
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Pomoce naukowe

Post autor: Savok »

Skoro wypracowania sa sprawdzane z kluczem, to i do systematyki mozna stworzycjedyny sluszny
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Pomoce naukowe

Post autor: tin »

Też mi sie tak wydaje. A skoro to matura rozszerzona to napewno nie dostaniesz pytania czy to ssak czy ryba. Predzej kaza ci zaklasyfikowac organizm do odpowiedniej grupy na podstawie informacji o nim. I bedzie to najprawdopodobniej jakiś mało znany gatunek. A znajac Roman to moze taki nie istnieć nawet i tez musisz zaklasyfikować.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 57 gości