Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
maniana90
Posty: 130
Rejestracja: 5 lip 2010, o 17:00

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: maniana90 »

Do dnia immatrykulacji jeśli chcesz dostać legitke i reszte dokumentów.

Czy myślenie i czytanie informacji zawartych na stronie gumedu tak boli? Czy może to lenistwo? Masakra. -.-
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Sephora »

lenistwo
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Sephora »

hejo pytanie do starszych- czy funkcjonuje jeszcze studencka stołówka? czy można tam w miarę tanio zjeść, no i czy dobrewiem że kiedyś była,tylko nie wiem czy warto tam jeść
Awatar użytkownika
mutacja
Posty: 12
Rejestracja: 8 lip 2010, o 14:46

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: mutacja »

Dołączam się do pytania I jeszcze.jaki poziom angielskiego zaznaczacie: średni/niższy, czy wyższy, bo nie wiem, jak to taktycznie rozegrać.
Awatar użytkownika
maniana90
Posty: 130
Rejestracja: 5 lip 2010, o 17:00

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: maniana90 »

[at]: Z tego co kumpela mowila egzamin jest jednakowy dla wszystkich poziomów ( czytaj kazdy musi ukonczyc te uczelnie na tym samym poziomie z obcego ). Wiec branie podstawy, żeby mniej sie narobic jest. bezsensowne.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: lith »

ja na razie mam niższy zaznaczony. ale właśnie muszę się dowiedzieć bardziej co i jak. Cel oczywiście jest taki co by się mniej narobić
kalafior
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2009, o 21:49

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: kalafior »

z językami jest tak, że poziomami to to się tak naprawdę mało różni.
niby ci z wyższego robią parę ćwiczonek więcej, może mają trudniejsze wejściówki - jeśli już się pojawią i gramatykę zadaje się im raczej do domu. na niższym jeszcze raz się omawia.
egzamin potem ma się taki sam.
i mały gratis dla wyższego - jeśli ma się średnią z czterech semestrów wyższą/równą 4,5 jest się zwolnionym z egzaminu po drugim roku. (przywilej tylko dla wyższych grup).
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: lith »

kalafior, dzięki
Jakby to tak miało wyglądać to chyba będe w ten niższy celował, bo jak sie domyślam 4,5 samo nie przyjdzie, nie?
kalafior
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2009, o 21:49

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: kalafior »

4,5 samo nie przyjdzie, ale jest spokojnie do zrobienia nawet bez jakiegoś wyjątkowego nakładu pracy. po prostu nauczyć się do sprawdzianików.
a i różnie to wygląda u różnych lektorów.
mówię tak przynajmniej po pierwszym roku.

P.S piorunująca większość (przynajmniej mojego roku) wybrała wyższy.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: lith »

No niby tak. ale jak będę się uczył to równie dobrze mogę egzamin napisać W sumie pozostaje kwestia co łatwiej- mieć 3 z egzaminu czy 4,5 z ocen? . i obstawiam, że zaliczyć egzamin pewnie jest łatwiej.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Sephora »

kurde, też mam dylemat jaki poziom wybrać. Narazie zaznaczyłam niższy, ale tyle lat nauki angielskiego, to wręcz wstyd że taki zaznaczyłam. Ale też z języków chcę iść po najmniejszej linii oporu
Awatar użytkownika
Katrishia
Posty: 82
Rejestracja: 10 mar 2010, o 16:41

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Katrishia »

[at]: ja też wzięłam poziom niższy z angielskiego, po 12 latach nauki kusił mnie jeszcze hiszpański, ale chyba początek studiów to nie najlepszy moment na rozpoczęcie nauki nowego języka.

za to łacinę wzięłam kontynuację, przekonała mnie do tego informacja na extranecie(z konta kumpla przeglądałam ), podobno na kontynuacji jest mniej odmiany przez przypadki, a więcej tłumaczenia tekstów typu protokoły z sekcji zwłok i jest słowotwórstwo
Awatar użytkownika
Smashthepinata
Posty: 26
Rejestracja: 7 lip 2009, o 13:16

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Smashthepinata »

Ja realizowałem angielski na poziomie wyższym i nie jest to wcale takie straszne, różnice między wyższym a niższym poziomem nie były zatrważające. Jeśli ktoś posługuje się językiem na poziome FCE, to poziom wyższy nie sprawi mu żadnych problemów, a możliwość zwolnienia z egzaminu to dodatkowa motywacja do systematycznej nauki, której w porównaniu z anatą i histo jest śmiesznie mało

Poziom z łaciny zależy w dużej mierze od lektora, ja swoją panią wspominam bardzo mile, wystarczyło poświęcić godzinkę na naukę odmiany, słówek i zwrotów przed sprawdzianem i nie było żadnego problemu z uzyskaniem 4 i 5
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości