książki do matury z biologii 2012

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
annamaria92
Posty: 21
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 21:26

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: annamaria92 »

cocoa2 pisze:neocortex,

mysle czy nie kupic sobie tej persony, jak myslicie?

podobno jest świetna . ja z niej robię zadanka . ma tam wyszczególnione działy i dużo tego jest więc można poćwiczyć
Caterina
Posty: 181
Rejestracja: 12 sty 2009, o 15:11

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Caterina »

A ja miałam wraz z naszą klasą zupełnie inny sposób na maturę niż kupowanie kupy podreczników.
Rebelek
Posty: 335
Rejestracja: 25 sie 2009, o 23:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Rebelek »

Ja chcialem zapytac sie osob, ktore kupily juz ! czesc Witowskiego z biologii - polecacie?
Awatar użytkownika
olka686
Posty: 2
Rejestracja: 9 paź 2009, o 17:35

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: olka686 »

chętnie odsprzedam po niskiej cenie:
- fizjologię z elementami anatomii człowieka [paweł hoser]
- biologię ze ślimakiem

gg - 8225828
Awatar użytkownika
withi_as
Posty: 465
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:00

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: withi_as »

A propo, jak ocenianie tą książkę Hosera? Bo dziwnym trafem ją posiadam, chyba mama musiała mi ją podrzucić, i zabrałam się za jej przeglądanie - trzeba przyznać że wygląda porządnie. Co o niej sądzicie?
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Mihhu »

withi_as, możesz podziękować mamie. Jedna z lepszych pozycji do matury z bio.
Jakbym mógł kupić tylko jedną książkę do matury to byłby to Hoser.
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: vuze »

Mer, ja Ciebie podziwiam. Niedługo będziesz miała drugi dyplom z kierunku, który studiujesz, a chcesz iść jeszcze na medycynę?
naprawdę ogromny szacunek dla takich ludzi

W sumie tez kiedyś narzekałam, że na maturze z biologii trzeba mieć dużo szczęścia. Ale teraz robiąc zadania i arkusze, zauważyłam gdzie robiłam błędy. Wystarczy napisać w błonie = 0pkt, a wystarczyło napisać w błonie KOMÓRKOWEJ i jest 1pkt.
na takich rzeczach traci się pkt i to przez własną głupotę, i rozczepanie. Niby oczywiste dla nas,ale trzeba pisać jakbyś tłumaczyli komuś kto nie ma o tym żadnego pojęcia.

Owszem szczęście też jest potrzebne, ale wiedza to też podstawa,bo na czymś trzeba bazować przy robieniu zadań. Lanie wody nie przejdzie
Awatar użytkownika
Ollie
Posty: 443
Rejestracja: 17 gru 2008, o 16:56

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Ollie »

Jak to powiedziała nam dzisiaj pani z biologi: moje kochane dzieciaczki, nowa matura ma to do siebie, że trzeba na niej myśleć
Awatar użytkownika
Mer
Posty: 153
Rejestracja: 14 lip 2010, o 09:27

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Mer »

exilim, na fizyce medycznej mam troche zajęć na Śum-ie i bardzo mnie zaciekawiła medycyna
Awatar użytkownika
Marianne
Posty: 78
Rejestracja: 14 lip 2010, o 16:43

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Marianne »

Mer, właśnie z takich ludzi jak Ty trzeba brać przykład Również Cię podziwiam

A co do matury z biologii to właśnie takie szczegóły bardzo się liczą, ja niby o tym wiedziałam, ale w pewnych miejscach jednak trochę za bardzo skróciłam swoją wypowiedź. Ale tak myślę, że matura w tym roku była wyjątkowo specyficzna, te poprzednie przecież nie były takie. Liczę, że w 2011 r. wrócimy do tamtych, czyli owszem, niektóre zadania trochę dziwne, ale większość po prostu wymagających dużej wiedzy z danego tematu i myślenia
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: lith »

Mer, co innego jak sama sobie sprawdzasz z kluczem, a co innego jak ktoś sprawdza. Ty uważasz, że to co napisałaś jest zgodne z kluczem, a kto inny uzna, że nie. Niestety często jak odpowiedź jest nawet zgodna (imo) z kluczem, ale różni się od przykładowej odpowiedzi to już u wielu egzaminatorów punkty lecą. I weź się potem kłóć
Mustella,
Myśleć na maturze trzeba. ale nie za wiele i koniecznie schematycznie i starać się przewidzieć o co mogło chodzić układającemu pytanie (jak się okazuje, to że coś nie jest sprecyzowane w poleceniu jeszcze nie oznacza że nie będzie to wymagane do uzyskania punktu)
Awatar użytkownika
Mer
Posty: 153
Rejestracja: 14 lip 2010, o 09:27

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Mer »

lith, ale ja mówie o sytuacjach gdy moja odpowiedźjest taka sama albo różni się szykiem zdania, który nie zmienia znaczenia, a nazwy biologiczne i określenia czynności czy funkcji których używam są takie same jak w przykładowych odpowiedziach
lol ja tu jeszcze za jakiś forumowy wzór zaczne robić : D to troche miłe
Caterina
Posty: 181
Rejestracja: 12 sty 2009, o 15:11

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Caterina »

Na tej maturze wystarczy głównie myślec a nie uczyc się szczegółów z miliona książek, korki to tez chyba lekka przesada bynajmniej jesli chodzi o biole. A i tak najlepiej nastawic sie i przyryc z fizy i chemii, gdzie ponad 90% jest pewne jeśli ktoś się solidnie przygotował. I witaj medycyno.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości