Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kalafior
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2009, o 21:49

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: kalafior »

lith, nie potrafię Ci odpowiedzieć czy łatwiej dostać 3 z egzaminu czy 4,5 z ocen ( do tej średniej wliczają się tylko oceny wystawione na semestr - 4 semestry), bo jestem dopiero po pierwszym roku i nie wiem, jak wygląda egzamin, nie interesowałam się.
ale w pewnością milsza jest myśl, że w sesji letniej będą dwa egzaminy, a nie trzy i że jest możliwość, że nie będzie trzeba sobie zaprzątać głowy jeszcze wkuwaniem słówek z angielskiego do egzaminu.

nam wszyscy radzili, żeby pójść na wyższy.
naprawdę dużych różnic między poziomami nie ma, więc też polecałabym wyższy.
Ale to Wasza decyzja.

Katrishia, branie jakiegoś języka od podstaw jest trochę bezsensowne, bo na nie uczą języka ot tak do komunikacji na co dzień. Chodzi głównie o to, żeby powkuwać słówka medyczne (w szerokim tego słowa znaczeniu) i zwroty potrzebne w kontaktach lekarz - pacjent. Tak więc jedne z pierwszych zajęć to nazywanie po angielsku wszystkich kaczek, bandaży, misek nerkowatych i innych szpitalnych akcesoriów P
Więc rzeczywiście pójście na jakiś język od zera, było by. no, raczej słabym pomysłem
Awatar użytkownika
maniana90
Posty: 130
Rejestracja: 5 lip 2010, o 17:00

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: maniana90 »

A ktos sie orientuje jak wyglada nauka francuskiego rozszerzonego?
czyli cos na temat prof ktorzy wykladaja.
kama653
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2009, o 23:00

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: kama653 »

Witaj ,
Francuskiego uczy mgr Jakimczyk. Co prawda , ja mialam z nia hiszpanski ale musze powiedziec , ze zajecia byly genialnie . Ciekawe i rozwijajace. ( Studiowalam przez I semestr farmacje ). A teraz czekam na ost. liste w Gdansku i mam nadzieje , ze sie uda .
pozdrawiam )
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: lith »

Ja z językiem to jeszcze się zastanawiam. ogólnie to myślę zrobić to po najmniejszej linii oporu (tak jak w liceum zdawałem podstawę) mimo że angielski ogarniam całkiem całkiem. Łacę na pewno biorę od początku, bo tak mi doradziły wyższe roczniki, a ja mimo, ze niby łacę w lo miałem 3 lata i niby na wyższym poziomie niż na leku to raczej nie chciałbym dodatkowego obciążenia, a poza tym niewiele pamiętam ]
Awatar użytkownika
maniana90
Posty: 130
Rejestracja: 5 lip 2010, o 17:00

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: maniana90 »

no to dobrze wiedziec podziękował. Poki co widzę, że niewiele osób tutaj bedzie parlac.

Po linii najmniejszego oporu - nie idę i biorę rozszerzenie! a co! ^^
kama653
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2009, o 23:00

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: kama653 »

Scendu , jezeli bedzie malo chetnych na francuski rozsz., to wtedy polacza grupe z podstawa. i z innych kierunkow( bedziesz musial sie litowac nad poczatkujacymi , zeby nadrobili material ). W zeszlym roku na hiszpanskim byly tylko 4 osoby ( w tym ja - kontynuacja ) .no ale z tego co sie orientuje to francuski ma wieksze branie ) .sama sie nad nim zastanawiam hmmm .
Awatar użytkownika
maniana90
Posty: 130
Rejestracja: 5 lip 2010, o 17:00

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: maniana90 »

No wlasnie na extrabzdecie widziałem ze tylko ang i niem mialy podział na grupy wg zaawansowania a fr nie.

Coz był czas przywyknąć do tego w liceum i gim, wiec i teraz da się radę.
Awatar użytkownika
Katrishia
Posty: 82
Rejestracja: 10 mar 2010, o 16:41

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Katrishia »

właśnie podziwiałam atlasy anatomiczne( i ich ceny ) i znalazłam coś ciekawego- to tak a propos tematu kredek
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Sephora »

"samodzielne odwzorowywanie ilustracji pomaga w nauce anatomii"
nic tylko bawić się w kolorowanki
Awatar użytkownika
Katrishia
Posty: 82
Rejestracja: 10 mar 2010, o 16:41

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Katrishia »

-"co robicie na studiach medycznych?"
-"kolorujemy sobie kolorowanki
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości