Praca po biologii

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
sekibun
Posty: 1
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 19:01

Praca po biologii

Post autor: sekibun »

Na początek witam wszystkich serdecznie
Moja dziewczyna studiuje biologię (bodajże: biologia ogólna i eksperymentalna) i jest jej źle, bo nie ma zielonego pojęcia co może później robić prócz pracy na uczelni. Czy ktoś kto skończył już biologię mógłby pochwalić się w jakim zawodzie pracuje? Byłbym naprawdę bardzo wdzięczny za każdą rzeczową odpowiedź!
Archie911
Posty: 38
Rejestracja: 18 lip 2010, o 19:32

Re: Praca po biologii

Post autor: Archie911 »

"specjalista w ośrodkach badawczych, pracowniach, laboratoriach firm działających w różnych gałęziach gospodarki, w tym w służbie zdrowia,
nauczyciel biologii we wszystkich typach szkół oraz placówkach oświatowych – po ukończeniu specjalności nauczycielskiej (zgodnie z odpowiednim rozporządzeniem ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego w sprawie standardów kształcenia nauczycieli),
członek zespołu lub samodzielny specjalista wykonujący ekspertyzy na zlecenie administracji państwowej, samorządowej, firm,
ekspert od fauny, flory w specjalistycznych placówkach typu ogrody botaniczne, zoologiczne itp.,
specjalista w placówkach zajmujących się hodowlą, wdrażaniem i popularyzacją nowoczesnych metod i opracowań z tej dziedziny."

Tyle znalazłem na jakiejś stronce. z tego co tu widzę, to z pracą raczej ciężko. Dobra praca jest możliwa po biologii ale wydaje mi się , że albo za granicą albo w Polsce - jednak w naszym kraju trzeba się liczyć z tym, że bez znajomości dla renomowanej firmy eksperymentów robić raczej nie będziemy, no chyba, że będzie się uczyć bardzo dobrze (podobno duże korporacje wyszukują sobie kujonkow na studiach ale nie wiem na ile jest to prawda). Ja spośród tych zawodów wybrałbym pracę nauczyciela - wbrew pozorom można dużo zarobić (korki) i mamy stosunkowo dużo czasu.

Z takich prac mniej ambitnych to można sobie poszukać w firmach zajmujących się projektowaniem ogrodów, w zoo. to wszystko co mi przychodzi na myśl w tej chwili

Myślę, że Twoja dziewczyna trochę późno zaczęła się interesować tym , że znajdzie pracę.

Pozdrawiam
Harridan
Posty: 1
Rejestracja: 8 wrz 2010, o 21:22

Re: Praca po biologii

Post autor: Harridan »

mam dokładnie ten sam problem, chcę iśc na studia biologiczne tez ogólna i eksperymentalna i nie wiem co dalej
myślałam, żeby iśc na farmację ostatecznie, jednak wolałabym znacznie bardziej biologię ale co szukałam to przedstawiciel handlowy a raczej nie o to mi chodzi. w sumie w zoo bym mogła pracowac, ale watpie zeby to byly jakies duze zarobki najbardziej chcialabym w laboratorium
Archie911
Posty: 38
Rejestracja: 18 lip 2010, o 19:32

Re: Praca po biologii

Post autor: Archie911 »

w laboratorium to analityka medyczna
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości